Askerlik, Psikolojik olarak çok kötüyüm!

• Merhabalar uzun süredir Kimliğimi saklayan bir Lgbti bireyim.Ailemin tepkilerinden ve çevremden çekindiğim için halihazırda tahmin ettikleri ama duymak istemediklerini düşündüğüm benliğimi açıkladım.Zor da olsa kabul ettiler.Şimdi ise askerlik zamanım geldi şayet ben aşırı çekingen bir birey olarak son 1-2 aydır psikolojik olarak aşırı gergin haldeyim halk arasında pembe teskere denilen psikoseksüel bozukluk(onların tabiriyle)sebebiyle cürük raporu alma yoluna gitmek istiyorum fakat internette okuduklarım gerçekten korkutucu hikayeler.1. şahıstan bu raporu alabilmiş bir arkadaşımı burada blma şansım ve tecrübelerinden faydalanma şansım nedir?

• Merhabalar uzun süredir Kimliğimi saklayan bir Lgbti bireyim.Ailemin tepkilerinden ve çevremden çekindiğim için halihazırda tahmin ettikleri ama duymak istemediklerini düşündüğüm benliğimi açıkladım.Zor da olsa kabul ettiler.Şimdi ise askerlik zamanım geldi şayet ben aşırı çekingen bir birey olarak son 1-2 aydır psikolojik olarak aşırı gergin haldeyim halk arasında pembe teskere denilen psikoseksüel bozukluk(onların tabiriyle)sebebiyle cürük raporu alma yoluna gitmek istiyorum fakat internette okuduklarım gerçekten korkutucu hikayeler.1. şahıstan bu raporu alabilmiş bir arkadaşımı burada blma şansım ve tecrübelerinden faydalanma şansım nedir?

Transseksüel misin gay mi? Askerlikten men olma durumu yalnızca transeksüel bireyler için olmalı gaylerin lgbt bireyiyim diyerek bunu istemesi inanılmaz absurd. Vicdani red olayı apayrı konu karşı isen onu yaparsın bilmiyorum tam olarak ama böyle hak var diye sanıyorum. Aksi askerlik ordu vs bunlar aslında cinsiyet ayrımı bile olmaması gereken şeyler. Şahsi düşüncem keşke imkanım olsaydı subay olabilseydim ya da en kötü kısa da olsa askerliği yapabilseydim. Bunu isteyen tonla heteroseksüel kadın var.

" Hiçbirşey rastlantı değildir!" sm

• Transseksüel misin gay mi? Askerlikten men olma durumu yalnızca transeksüel bireyler için olmalı gaylerin lgbt bireyiyim diyerek bunu istemesi inanılmaz absurd. Vicdani red olayı apayrı konu karşı isen onu yaparsın bilmiyorum tam olarak ama böyle hak var diye sanıyorum. Aksi askerlik ordu vs bunlar aslında cinsiyet ayrımı bile olmaması gereken şeyler. Şahsi düşüncem keşke imkanım olsaydı subay olabilseydim ya da en kötü kısa da olsa askerliği yapabilseydim. Bunu isteyen tonla heteroseksüel kadın var.

Aaa sonunda benim gibi düşünen birisi. Bence de yalnızca cinsiyet değişikliği sürecini tamamlamamış transeksüeller için bir muafiyet olmalı. Türk ordusu maalesef eşcinselliği ve transeksüelliği psikoseksüel rahatsızlık olarak görüyor :( Cinsiyet değişikliği sürecimi tamamladıktan sonra ben de asker olmak isterdim kısa süre için de olsa .. Ayrıca büyük ihtimalle orduda eşcinseller vardır ama muhtemelen bir çeşit "sorma, söyleme" politikası uyguluyorlardır.

• Aaa sonunda benim gibi düşünen birisi. Bence de yalnızca cinsiyet değişikliği sürecini tamamlamamış transeksüeller için bir muafiyet olmalı. Türk ordusu maalesef eşcinselliği ve transeksüelliği psikoseksüel rahatsızlık olarak görüyor :( Cinsiyet değişikliği sürecimi tamamladıktan sonra ben de asker olmak isterdim kısa süre için de olsa .. Ayrıca büyük ihtimalle orduda eşcinseller vardır ama muhtemelen bir çeşit "sorma, söyleme" politikası uyguluyorlardır.

Yahu neden bir insan escinsel diye birşeyden muaf olsun ki çok saçma. Madem bu cinsiyet ile alakalı bir durum. Yani askerlik er olarak erkeklerin yapacağı birşey ise. Ve gayler de erkek ise neden tersi olsun :)

" Hiçbirşey rastlantı değildir!" sm

• bilmediğiniz nokta zaten toplumda yeterince dışlayan gözlerle bakan insanlar var iken askerlikte bunu göze alıp giden konuştuğum kişiler tarafından öğrendiğim kadarıyla yemek dahi nasıl yeneceğini bilmeyen sıçmasını dahi bilmeyen insanların olduğu bir yere gidiyorsunuz.Gönül isterdi ayrımcılığın yapılmadığı bir durumda askerlik yapmayı.Ben de isterdim asker olmayı.Ama ne yazık ki psikolojik olarak kaldırabileceğim bir durum değil ben siz değilim ve bu kadar güçlü değilim.

• bilmediğiniz nokta zaten toplumda yeterince dışlayan gözlerle bakan insanlar var iken askerlikte bunu göze alıp giden konuştuğum kişiler tarafından öğrendiğim kadarıyla yemek dahi nasıl yeneceğini bilmeyen sıçmasını dahi bilmeyen insanların olduğu bir yere gidiyorsunuz.Gönül isterdi ayrımcılığın yapılmadığı bir durumda askerlik yapmayı.Ben de isterdim asker olmayı.Ama ne yazık ki psikolojik olarak kaldırabileceğim bir durum değil ben siz değilim ve bu kadar güçlü değilim.

askere gitmeden önce hastaneye sevk ediliyorsunuz, hastaneye sevk edilirken durumu doktora açabilirsiniz.

tabi alaylı bakışlar vs gibi.. oluşabilecek psikolojik bir baskıya da hazırlıklı olun

ilk hastane sevkinde alamazsınız acemi birlik ya da usta birlikte de rapor alınabiliyor.

ben güneydoğuda özel bir birlikte askerlik yaptım

bizde bolu'lu bir çocuk vardı karşı birlikte bir başka askerle birlikte olmuştu, babasını arayıp gelip kızınızı alın demişlerdi.

çocuğun babası da gelip ya askerliğini yaparsın ya da evlatlıktan reddederim gibi bir şey söylemiş, çocuk askerlik yapmaya devam ediyordu..

• sürekli haksızlığa uğruyoruz işte öldürüyorlar dövüyorlar dışlıyorlar bize tuhaf tuhaf bakıyorlar bu nun piskolojisi bozuk diyorlar cahiler insan denen varlıklar adalet yok zaten

Merhaba ,

size cevap yazabilmek için siteye kayıt oldum. Normalde uzaktan takip ediyordum.

Ben asker kaçağı olarak askere gittim. Acemilik dönemi 1 ay amasya da daha sonra usta birliği Erzurumda yaptım. Ve kısa dönem gitmeme rağmen sadece 2 ayda askerlikten muaf tutulduğuma dair raporumu alıp eve döndüm. Bu süreç nasıl oldu anlatayım.

ilk ay acemi birliği olduğu için dışarı çıkma çarşı izni üslerine karşı gelme gibi bi lüksün elbette yok. O yüzden burada biraz sabır göstereceksin.

Usta birliğinde ise ben ilk haftada komutana gidip direk kendimi açıklamıştım. Askerlik yapmak isteyip istemediğimi sordu ben de yapmak istemiyorum dedim. daha sonra Hastahanenin psikiyatri bölümüne gönderdi beni. Ordaki doktor da neden askerlik yapmak istemediğimi sordu. Bende ona "yapabilirim diye askere geldim ama eşcinselliğim yüzünden insanların alaycı bakışlarına maruz kalıyorum , bu durum benim psikolojimi çok etkiliyor, komutanlarım da bu konuda ellerinden geleni yaptılar ama malesef ben yapamıyorum. Gerekli prosudur neyse başlatmak istiyorum" dedim.

Bunu dedikten sonra 1 ay hava değişimine gönderdi beni. Paşa paşa gezdim sağda solda. Sonra tekrar erzuruma gittim. Tekrar hastaneye sevk istedim. Aynı doktor hala devam edip etmek istemeyeceğimi sordu. Ben istemediğimi dışarda daha mutlu olduğumu söyledim. O da beni Ankara GATA ya sevk etti. sırayı tam hatırlamıyorum ama en son sağlık kuruluna giriyorsun. Orda doktorlar seninle dalga geçebilirler. Bana bi tek hastaığı yok adamın çürük veriyoruz şuna bak demişti. Ben hiçbişey demedim.

Sonra seni Gatanın önünde bekletiyorlar. Sağlık kurulundan çıktıktan 1-2 saat sonra raporunu eline veriyorlar.

Eve de iadeli taahütlü durumunu açıklayan mektup gönderiyorlar. Mektup eve senden önce gidiyor. O yüzden evde bu durumundan çekineceğin ve sakladığın birisi varsa, çekinmediğin birisine mektubun geleceğini söyleyebilirsin. Ben ablama söylemiştim. Sonra Yırt at dedim mektubu..

Ha bu durum benim iş hayatımı hiç etkilemedi şu ana kadar.

Etkileyen var mı bilmiyorum.

Benim bi arkadaşım bu anlattığım hikayemle yoldan çıkarak Mardine askere gitti. 3 ay sonra askerliğini bitirdi.

Bence askere gitmeli. Seveceğini düşünmüyorum ama en azından bi deneyim olmalı, askere gitmedim demezsin.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!