Feminist misiniz?

• Evet ben feminist bir insanım çünkü insanların her koşulda eşit olmasını istiyorum. İnsanların aklına feminizm denilince tek gelen şey kadın haklarını savunmak ve kadını yüceltmek. Her konuda kadını haklı görmek. Aslında bilmedikleri birşey var o da şu feminizm eşitlik isteyenlerin, erkek ya da kadın farketmeksizin hak mücadelesi vermesidir. Mesela kadınlar erkekler için cinsel bir obje değildir! Çalışabilir, para kazanabilir, erkek arkadaşları olabilir, içebilir, sarhoş olabilir, sevebilir bunları kimse kısıtlayamaz. Bu tüm saydıklarımı erkekler yapsa toplum buna o erkek adam yapar der ama bir kadın yaptığında hemen namussuzlukla suçlarlar ve çok iğrenç kelimeler kullanırlar. Kadın ve erkek eşittir ne eksiği ne de fazlası vardır. Bir kadın evde oturup bütün gün magazin izliyor ve akşama kadar dedikodu yapıp eşi eve gelince kazandığı parayı az buluyorsa bu da eşitsizlik söz konusudur. Erkekler de aynı şekilde hizmet kölesi değildir. Bütün bir evin hatta bütün bir ailenin sorumluluğu neden sadece o evin babasının olsun ki hayat müşterek sorumluluklar eşit dağıtılabilir. Bütün sorumluluğu bir insanın üstüne yüklemek ne kadar adildir ki? İşte aslında benim anlatmak istediğim yani feminizm denilen şey bir eşitlik göstergesidir. Toplum ve cahil insanların bir çoğu bunu çok yanlış anlıyor ve farklı yerlere çekiyor. Bu dünyada bütün insanlar eşittir ama aynı haklara sahip değillerdir bu da sistemin dayattığı ve "BEN" zihniyetinin çoğaldığı bir toplum olduğumuz içindir. Bir gün bütün insanların eşit olmasını diliyorum.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!