Konu Açmadan Önce Lütfen Okuyun!

 • Bu topluluk, fikir alışverişi yapabilmeniz, fikir alışverişinde bulunabilmeniz ve ortak ilgi alanlarını paylaşan diğer kişilerle tanışabilmeniz için oluşturulmuştur.

  İşte bazı kurallar:

  Yazılarınızı forum kategorisiyle alakalı tutun.

  Lütfen başkalarına saygılı ol ve küçük şeyler yüzünden kimseyi kırma.

  Lütfen genel olarak görülmesini istemediğiniz kişisel bilgileri veya fotoğrafları yayınlamayın.

  Nefret dolu veya yasa dışı içerik yayınlamayın.

  Telif hakkıyla korunan materyalleri düzgün bir ilişkilendirme olmadan yayınlamayın.

  Spam tolere edilmeyecektir.

  Moderatörler veya özel olarak diğer üyelerle sohbet etmek için özel mesajlar kullanın.

  Özetle: kibar olun, kendinizden zevk alın ve harika bir topluluk oluşturmamıza yardımcı olun.

 • Kütahyalıyım. Ailemle geçiremiyorum. Onlardan bi süre uzaklaşmak için gay bir erkekle geçici bir evlilik yapıp sonra yurtdışına çıkmaya çalışayım diye düşünüyorum. Maddi beklentim yok. Benim tek beklentim karşı tarafın maddi beklentisi olmaması ve kavgacı huysuz olmaması. Yaşım 34. İlgilenenler burdan yazarsa sevinirim.

 • Varoluşu inkar etmek mümkün olmuyor. 28 yaşımda aileme ve yakın çevreme Trans, biseksüel ve istemesem de ateist olduğumu söylemek zorunda kaldım. Beklediğim tek şey saygı görmek ve kabul edilmek. Bu süreçler çok sancılı yaşayan bilir. Her şeye rağmen devam etmek, mutluluğun peşinden gitmek zorunda insan. Keşke hayatı birbirimize kolay kılsak ve hoşgörülü olsak. Herkesin yolu açık olsun, yılmayın. Selamlar. E. Deniz

 • eylin kardeşim. yazdığını yeni gördüm. cesaretini tebrik ederim mücadelene şapka çıkarıyorum. tabi ki en doğrusu senin söylediğin. yalan söylemeye devam ederek yaşamak da yanlış. ben çevremdekilerin senin gibi aydınlık ve ince ruhlu insanlar olamayacağını kabullendim ve onlarla uğraşmaktansa başımdan atmaya karar verdim. aslında belki de oturup herbirine tek tek öğretmek gerekiyor. bilmiyorum. yoruldum galiba. burdaki çoğunluk da ben gibidir sanırım.

 • Merhaba, teşekkür ederim öncelikle. Aslında sadece var olma çabası bu. Herkes gibi yaşamak mutlu olmak hakkımız değil mi? Aslında kimseye kendimizi kabul ettirmek zorunda değiliz. Bu konuda eğitim vermek zorunda değiliz. Biz hetero yaşamı yargılamıyoruz. Onlar kendileri öğrenmeli, okumalı bunları. Çünkü eğer içten seviyorsan, sevdiğin insanı anlamaya çalışmaz mısın? Ben sadece sevdiklerimin iyiliği için bin bir çabayla açıklamaya çalışıyorum ama çoğu zaman anlaşılmıyorum. Sevmekten ne zarar gelir değil mi? Eğer ben böyle mutluysam olduğum gibi sevsinler beni. Bencilce değil, kendi yaşantılarını tek doğru bilip ona uydurarak değil . Zaten başka türlü yaşayamam ve mutlu olamam olamadım . Varsın olan olsun. Ne gelir elden.

 • Yazdığın her satırı kendimi ve bizim gibi baskıdan yılmışları hissederek okudum. Bir yazdığın daha öne çıktı bende. Eğer bizi sevdiklerini söyleyenler bunda samimiyse bizi neden kendisine uydurmaya çalışıyor? Sanırım bunun nedeni ülkenin dini kodlardan kurtulamaması. Bizim olmayan bir ahirette yanacağımızı sanıyorlar ve üç günlük dünyayı dar ediyorlar. Umarım bizden sonra gelenler bunları aşmış bir ülkede yaşayabilirler.