SiriusAteme adlı kullanıcının mesajları

Foruma ne zaman girsem yeni gönderilerin %90 ı anlaşmalı evlilik üzerine site adeta evlilik sitesine döndü. Bu durum beni aşırı rahatsız ediyor. Herkesin kendi hayatı ve istekleri buna birşey diyemem ama Lgbt bundan ibaret değil. Burada hatrı sayılır bir kitle vardı ve onlar bir süredir sessiz sanırım bu sebepten siteye girmiyorlar. Bu konuda ne yapılabilir ya da yapılabilir mi? Biraz canlandırmak lazım değil mi burayı? Şehirler için buluşma falan mı yapsak? Ne dersiniz? Umarım eski gerçek queer üyeler okur ve cevap verir

Çok güzelmiş ya ne yazık ki tüm yaşamımız hayaller vs hayatlar üzerine kurulu

Herkese merhaba, bir konu hakkında soru sormak istiyorum.

Uzun süredir biyolojik olarak kendi bedenimi kabul edemiyorum, daha doğrusu bulunduğum bedenin bana ait olmadığını hissediyorum. Bu durum ve yanında yaşadığım birkaç sorunu daha ilave ederek bir arayış içerisine girdim ve transeksüel miyim acaba diye kendime sordum ancak bunun için internet üzerinden herhangi bir test yok. Sizce bu durum için psikoloğa gitmeli miyim, gidersem test uygular mı? Gerçekten sürekli kafamı kurcalamasından bıktığım bu soruya artık bir cevap bulmak istiyorum, bu yüzden eğer psikoloğa gitmemi önerirseniz, İzmir içerisinde bildiğiniz bir psikolog varsa önerilerinizi de alabilirim.

Normal hastanelerde ki psikologlara gitmeni tavsiye etmiyorum bunun testi falan da yok. Bir transeksuel birey hormon sıkıntısı yaşamak zorunda değildir. Ayrıca ikili cinsiyet, hiçbiri ya da akışkan cinsiyet vb kavramlarına da sahip olabilirsin. İzmir içerisinde Genç LGBTİ+ derneği var onlara ulaşır isen sana yardımcı olacaklardır ayrıca sosyal medya üzerinden danışabileceğin trans bireyler için çalışan Pembe hayat derneği var. Hepsinin instagram hesabı mevcut. İkisinine de ulaş mutlaka bir sıkıntın, sorun olursa da yine yaz burada ben ve birkaç arkadaş az da olsa giriyoruz siteye yardımcı olmaya çalışırız. Ne yalnız ne yanlış değilsin unutma

Çok teşekkür bilgiler için. Dışa doğru açılımlarımı daha yeni yeni gerçekleştiriyorum, pek alışkan değilim. Bu yönlendirmeler gerçekten çok yararlı.

Operasyon konusunda tabi OPERASYON olduğu için korkularım mevcut, ama operasyon istemememin asıl nedeni bu konuda halihazırdaki durumumdan memnun olmam - veyahut cinsel organı cinsi kimlik ve kişiliğimden ayrı tutmamdan kaynaklanıyor. Cinsel açıdan sahip olduğum organdan memnuniyetsizliğim yok. Hayatımdan asıl beklediğim şey insanların öncelikle bana kadın olarak davranması, ve insanlara olduğum kadın olarak görünebilmem. Hormon tedavisinin bana ekleyebileceği yararları kesinlikle istiyorum. Sadece büyük korkum, ameliyat istememem akabinde hormon tedavisine uygun görülmemem. Kendi işimde çalışıyorum ve gelir yöntemlerim mevcut, o sebeple diploma veya işe alınabilirlik konularına dair çok bir kaygım bulunmamakta.

Hormon kullanımı konusunda sanırım illa ameliyat olma şartı yok diye biliyorum yani hormon + gögüs başlangıçta yeterli oalcaksa bu şekilde devam edebilirsin

Hoş geldin öncelikle.

Bu konuda bildiğim kadarıyla cevaplayacağım. Ve seni birkaç yere yönlendireceğim.

Öncelikle yöneliminin kimliğin ile bir alakası yok. Sandığının aksine Türkiye'de bu konuda çok fazla kaynak ve dernek, kurum bulunmakta. Özellikle instagram üzerinde tüm gün bilgi paylaşımı yapan çok sağlam sayfalar var bunlar trans bireylere ait. Bir tanesi Trans bir çifte ait. Trans kadın ve trans erkek olarak bir çift. İkisi de kendi kimliği süreçleri ile alakalı bilgiler veriyor. Ameliyatlar, hormon süreçleri, kimlik süreci vb... Haricinde özellikle trans kadınlar için çalışan birkaç dernek mevcut. Bunların en büyüğü Pembe Hayat derneği.

2020 yılında cinsiyet geçiş süreçlerinin değişeceğini okumuştum bu yüzden şuan ne desem boş. Sabit olan şey şuan örneğin üniversite okuyorsun mezun oldun ve kimliğini sonra değiştirdin ne yazık ki diploman eski kimliğin ile kalıyor hiçbir şekilde değişmiyor. Ftm operasyonlarına göre mtf cinsel organ operasyonları daha kolay yani olabiliyorsun ne yazık ki ftm lerde bu şuan çok sıkıntılı bir durum. Yine bu konularda sayfa ve dernekten çok daha ayrıntılı bilgi alabilirsin. Süreç zaten İstanbul'da 3 hastanede işlem görmekte.

Sana verebileceğim en büyük eğer instagram kullanıyorsan bu sayfaları takibe alman ve iletişime geçmen çok mesaj geldiğinden görmeyebilirler yorum at ve geri dönüş yapsınlar. Pembe hayat derneğine de yine instagram dan takip edip ulaşabilirsin. Onlarla mutlaka iletişime geç çekinmeni gerektirecek hiçbir şey yok.

Lgbti+ bireylerin dernek, kurum kuruluşları

http://www.pembehayat.org/

https://www.instagram.com/pembehayatlgbti/

https://www.instagram.com/transguesthouse/

https://www.instagram.com/listagfamilygroup/

https://www.instagram.com/transfromturkey/

https://www.instagram.com/transfformers/

https://www.instagram.com/p/B3eU77rDRCA/

kaldığım yurtta bir çocuk var ve sanırım ben bu çocuğa aşık oldum,ama biliyorum ki asla olumlu bir cevap alamam, çünkü çocuk hetero, ona ondan hoşlandığımı söylersem, arkadaşlığımız bitebilir ve şimdi ne kadar onu unutmaya çalışsam, kaç kişiyle görüşürsem görüşeyim

o hep aklımda olacak ve bu beni çok kötü yapıyor

heteroların en çok şikayet ettiği konu bu. Eğer söyler ya da bir şey yaparsan tepki almama ihtimalin yok. Eninde sonunda unutacaksın çünkü bu bir platonik durum. Ne kadar ulaşılmaz olursa sana o kadar çekici gelecektir.

merhaba 4 yıllık evliyim.. eşim cinselliğe sıcak bakmıyor yani olsada olur olmasada tarzı.. ama ben rengarenk yaşam istiyorum bisexuellik var gaylik var bu düşünceden çıkamıyorum eşimle konuştum ama hiç bu duruma olumlu bakmadı nasıl bu yöne çekebilirim tüm sınırları kaldırmak istiyorum ona tüm önerileri sundum ama dediğim gibi cinsellik onun için son ki planda bu konuda öneri veya yardımcı olacak arkadaş var mı? Şimdiden teşekkür ederim

Evli insanların bu şekilde durumlar yaşaması can sıkıcı. Evlilik iki kişiliktir ve insanlar istediği kadar inkar etsin en sağlıklı evlilik ikili yaşam sağlam iletişimi olan bir cinsel yaşamdan geçer. Erkeksin sanırım gay de yazdığın için. Bu tarz bir durumun varsa eğer iç sıkıntı yaşıyor isen bir psikolojik danışmana görün. bu konuda hasta doktor gizliliği mutlaka olacaktır. Eşcinsellere yönelik çalışan elbet doktorlar var bulamazsan eğer spod derneğinin psikolojik danışmanlık hizmeti var makul ücretlere bağlantıyı ekliyorum oradan form doldurup iletişime geçebilirsin. uzman kişilerden yardım almak her zaman daha iyidir. Yok olayın yalnızca cinsellik tarafında isen tinderdan falan birileri ile tanışabilirsin. Kendin gibi birileri ile sohbet etmiş olursun hornet asla önermiyorum kimin ne olduğu belli değil mazallah hastalık bile kapılır. içinde böyle bir istek var diye illa ki sapkınca herkesle yatağa girmek zorunda değilsin düzgün bir partner edinebilirsin elbet sabredersen

Uzun zamandır ne hissettiğimi, bende neler olduğunu anlamaya çalışıyodum. Kendimi bildim bileli hep erkeklerden hoşlanırdım ama son 2 yılda cinsel olarak olmasa da duygusal olarak kızlara da bir şeyler hissetmeye başladım. Başlarda önemsemedim eskisinden farklı gelmedi ama tanıştığım bi kızla birlikte tüm bakış açım değişti; kendimi daha çok sorgulamaya, düşünmeye başladım. Biseksüel olduğumu düşünüyorum ama kendimi bu isim altında rahat hissetmiyorum sanki dahası da var gibi. Burda kendim gibi insanlarla tanışıp daha mutlu hissediceğimi düşünüyorum ama şuanlık sadece sahte evlilik yapmak isteyenler var gibi görünüyo, yardımcı olmak isterseniz teşekkür ederim :)

Ne kimlik ne yönelim olarak hiçbir tanima etiketlere ihtiyacımız yok. Evlilik arayışçılarının haricinde ufak bir kitle olarak buradayız. Forumdaki konuları inceleyebilirsin birkaçımızın yazıları var.

Arkadaşlar İzmir’de olan kim var buluşma falan yapalım,

Tanışırız sohbet ederiz belki yeni dostluklar kurulur.

Yeni bir çevreye ihtiyacım var

İzmir'de genclgbti dernegi var onlar bulusmalar faaliyetler yapıyor bilgin olsun sosyal bir ortam olur

Ne yazık ki her çevrede durum aynı değil. Şu sıralar tamamen yok sayma reddetme egilimindeler, ne desem boş artık ben de anlatmaktan yoruldum yıldım. Yarın için aile dahil bi randevu ayarladım psikiyatr ile. Sadece annem gelebilecek. Bakalım ne olacak? Şimdiden stres tavan. Pek umudum yok. Demek ki sevgi herşeyin üstesinden gelmiyormuş ben bunu anladım bu süreçte. Kimse elini taşın altına koyup destek vermek dururken geleneklerini, toplum baskısını bi kenara koyamıyor. Dost dediğim beni kabullenen insanlarda bile tepki bu, tahammül bi yere kadar. Akrabaların, elalemin ne düşündüğü daha mühimmiş demek ki. 😔

Hepimiz için üzgünüm ben en çok çalıştığım yerlerde haysiyetsiz kişilerle karşılaşıyorum. Demek cidden çevrem düzgün ama toplum leş. Bugün çalıştığım yerde mal bir çocuğun bana bakıp yanındakilere gülerek bir şeyler dediğini farkettim. Yanındaki kişilerden kadın olan yanıma geldi ne diyor o dedim? Kız mı erkek mi bu ya ne böyle lezbiyen mi diye gülerek konuşmuş birkaç dakika daha devam ettirdi olay çıkartacaktım ama başka bir şeye sinirli idim ve vazgeçtim. Toplumda cinsiyet belirsizliğin varsa tarzın farklı ise saçların kısaysa kesin lezbiyensin ve erkek misin nesin? salaklar daha lezbiyenin ne olduğundan habersiz. acıyorum ancak böyle basit insanlara

Bilemiyorum. Ama söylediğim zaman verecekleri tepki beni ürkütüyor. Zaten çok normal bir aile sayılmayız. Eğer çevren seni kabulleniyorsa epey şanslısın. Bizde bunun lafı bile sapkınlık kabul ediliyor.

aile değil de çevre olayı. annemler teyzem vs bilmiyor beni kuzenlerim ve bazı akrabalar ve çevremin %90 ı biliyor tepki gösteren 4-5 denyo çıktı o kadar. Bazı olaylar yaşadım hatta bir kurum ile herkes inanılmaz destek verdi bu konuda. Açıldıktan sonra da çok rahatladım

Merhaba. Buralarda yeniyim ama benim gibi insanları görmek beni çok memnun etti. Çocukluğumdan itibaren yönelimim hep kızlara oldu. Ergenliğimde çevremden böyle bişeyin kabul edilemez olduğunu duyunca , kendimi değişmek için zorladım. Sonra fark ettim ki erkeklerden de aynı şekilde hoşlanabiliyorum ama bu kadınlara olan eğilimimi bastırmıyor yada önüne geçmiyor. Dört yıldır bu şekilde yaşıyorum aileme asla söyleyemiyorum. Çevremde bunu anlayabilecek yada saygı duyacak hiç kimse yok. Bu yüzden bu siteyle karşılaşmak bana şanslı hissettirdi. Hem eğilimimi tam olarak anlamama yardımcı oldu. Ailem asla kabul etmez ama en azından sizler varsınız. 😶

Ufak bir şehirde mi yaşıyorsun? Böyle şeyler duyunca anlam veremiyorum ve sinirleniyorum. Nasıl insanlar ya onlar? Çok farklı şehirlerden kültürlerden onlarca arkadaşım akrabam beni kabulleniyor ve destekliyor anlamıyorum bir benim çevrem mi bu şekilde

merhaba öncelikle ben cinsel kimliği nonbinary olan biyolojik bir kadınım. açıkçası üç dört yıl oluyor ki kendimi lezbiyen olarak tanımıyorum. Kendimizi bir isim bir kalıp altına sokmayı pek doğru bulmuyorum ancak ne olduğumu anlayamayınca da kafam oldukça karışıyor. Lezbiyenim diyorum çünkü ilgi duyduğum cinsiyetin kadınlar olduğuna,hetero veya biseksüel olmadığıma eminim.Fakat bir süredir kimliğimi sorgulamamla aslında kendimi tam olarak kadın hissetmediğimi,queer olduğumu farkettim.Kimlik konusunda da ufak sorularım var gerçi kafamda(nonbinary miyim genderfluid miyim şeklinde)Fakat bunu kendi içimde ayrımını kavrayarak çözebileceğimi düşümüyorum. Asıl sorunum ise şimdi cinsel yönelimimi ne olarak almam gerektiği.Queer bir lezbiyen olabiliyor muyum?Bu sınıflandırmada lezbiyen tanımlamasına girecek cinsiyetim biyolojik olarak mı kadın olmalı,yoksa toplumsal mı?Kendimi cinsiyetsiz hissediyorsam nasıl kadınlardan hoşlanan bir homoseksüel olabilirim?Kendini nonbinary,queer olarak tanımlayan biyolojik bir kadından da hoşlanabilirim.Poliseksüel mi oluyor bu?

O en sevdiğimiz konu Arin Aktamer ile :) Anlattığın şeyler %90 olarak benim yaşadığım hissetiğim ile aynı. Tek fark uygusal olara erkeklerden de hoşlanabiliyorum ya da öyle sanıyorum ama bu erkeksi böyle harbi erkek adam tipler var ya onlar için geçerli değil. Bir süredir poliseksüel olarak tanımlıyorum yönelimi. Ama çok takmamaya karar verip Queer demeye başladım. Genderfluidim ama nonbinary de olabilir miyim diye sorguluyordum. Geçen öğrendik ki Genderfluid Nonbinary şemsiyesi altında bulunuyor. Aslında bu tüm kavramlar insanın daha çok kafasını karıştırmaktan başka bir şeye yaramıyor. İlla kendini bir tanıma sokmaya gerek var mı? Yani cinsiyet değişim düşünmüyor isen bedenin tam anlamıyla rahatsız etmiyorsa bunlara da gerek yok yani tanıma. Nonbinary olup kendine kadın olarak da hitap edebilen bazen ve göğüs ameliyatı olmuş harici ne hormon ne başka birşey düşünmeyen kişiler biliyorum. İnsan çok fazla sorgulayınca daha çok sıkıntıya giriyor bunu anladım

Sanırım erkekler ve hatta toplum transkadın olayına daha farklı bakıyor. Birçok lgbt bireyi bile transfobik gerçi buna onların da davranışlarının katkısı var. Transgender (ftm) olduğunu söyleyen sevgilim vardı uzun süren evlilik düşündüğümüz ama senin sorduğun galiba başka bir durum sanırım :)

bakış açın nedir trans kadınlara peki? Normal bir kadın olarak görebiliyor musun onları