Arin Aktamer adlı kullanıcının mesajları

Mona lisa

mon Salai, leonardo da vinci ve bir kaynağa göre bir tüccarın karısının yüzünün karışımı bir tablodur benim kaynağım bunu söylüyor ayrıca bilginiz olsun ben bu tezden 100 tam puanla 3 yıl önce mezun oldum

Her şeyi siz biliyor değilsiniz

Mutluluk aptallık falan değildir asıl her şeyde hastalıklı bir şekilde karamsar yön aramak mazoşistçe kendine acı çektirmek salaklıktır bence

@ATLAS Ben platonik aşk erkek erkeğe aşk demek demedim sen doğru okumamışsın platonik aşk kavramının bugün saptırıldığını ve ilahi güzelliğe duyulan aşk manasında olduğunu biliyorum. Ben platonun bir erkeğe karşı böyle bir his duymasıyla ilgili konuşuyordum çünkü konu yaş farkı olan bireylerin birbirine olan ilgisi idi ama siz o kadar açık bulma derdindesiniz ki karamsar yapınızda çok başka bir olay zaten. Leonardo da vinci konusu da yanlış değil ayrıca tezim bu konu üstüne idi

https://onedio.com/haber/holly…-ve-holland-taylor-816140

Bu örnekten görüldüğü gibi oluyor ;) Hatta şöyle söyleyeyim Platonda genç erkeklere karşı ilgi duymuştur. Öğrencisine aşık olup karşılık bulamamıştır hatta platonik aşk terimi burdan gelir ve platona göre en ideal ilişki yetişkin bir erkek ve yine aynı statüden genç bir erkeğin ilişkisidir.

Leonardo da vinci de yine kendinden küçük olan hizmetlisi mon salai'ye aşık olmuştur hatta eşcinsel ilişki yasak olduğu için onu bir kadın formunda çizmiştir ve evet o tablo mona Lisa

Daha saysam çok örneği var ki bunlar ünlü kişiler sadece :D

Hiç birşey imkansız değil. Aslında makul cevaplar aldıklarında değişiyorlar. Geçen gün festivaldeydim yanıma bir çocuk geldi biraz sohbet ettik bana sen biraz değişik gibisin dedi çekiniyordu tam soramıyordu da ona tahmininin doğru olduğunu söyledim kendisi hemşirmiş ona son bilimsel bulgulardan, din ve evrimsel biyolojiden bu konuyu her yönüyle anlattım sorduğu her soruyu yanıtladım. O kadar bilgisizler ve önyargılılar ki. herşeyden önce biz bu konuda çok bilgili olmalıyız mücadelemiz ve haklarımız için. Hatta Konuşma bittiğinde keşke senin gibi olsaydım bile dedi 8)

Eğer susar bu konu hakkında konuşmazsak hiçbir şey değişmez:!:

Kadınlara ne kadar hayran olduğumu ve kadınlara aşık olduğumu korkmadan her zaman söylüyorum ve dindar insanların bile saygısını kazanabiliyorum. İmkansızlıktan değil yeterince çabalamamının sonucu Türkiye'nin bugün ki hali.

En sevdiğim tatil şekli :)) doğa ve çadır vazgeçilmezim buda bir gerçek

Keşke LGBTİ kampı yapabilsek

Birbirimizle daha yakından tanışmış ve vakit geçirmiş olurduk

En sevdiğim karışık turlar. Yarı planlı yarı doğaçlama. Hem kültür gezisi, hem doğa; tarihi doku, deniz, açık gökyüzü ve yeşil. Bazen otostop, bazen de otobüsle, dolmuşla. Bazen çadırda bazen otelde. Karışık işte☺️

Açıkçası ben anne, baba, arkadaş ve eş bunları sadece bir kavram olarak göremiyorum. Eğer duygusal olarak değer verdiğin ve diğer kişilerden ayrı tuttuğun kişiler olmayacaksa ne anlamı var sevginin?

Elbette cinsel kimlikler ve cinsel yönelimler konusu çok okumamaktan, empati ve sistemli düşünmenin eksikliğinden kaynaklanıyor bize düşende bunu bıkmadan usanmadan bilimsel olarak açıklamak

Abiii bu konuları aşın yaaa diyerek kenara çekilerek olmuyor emek vermek lazım tarihte hep böyle oldu Avrupa’da ki lgbtler bıkmadan usanmadan hakkını aradı anlattı Türkiye’de ki lgbtler ise kapalı kapılar ardında yaşadı herşeyi mücadele vermedi

Kısaca sevdiğimiz insanlar için savaşmalı ve bu konuyu aşmalarına yardım etmeliyiz kırmalıyız o ön yargıyı çünkü bu onların tek başına yapabilecekleri bir şey değil.

@ATLAS Aile konusu çok hassas bir konu ve bizim toplumumuz çok bilinçsiz cinsel yönelimler ve kimlikler konusunda sonuç olarak aile hayatımızda çok önemli bir yere sahip ben böyleyim diyip kenara çıkamıyorsun

Eğer gerçekten iyi ve homofobik olmayan bir psikoloğa denk gelirse bence çok iyi düşünmüş Dilara bir uzman yardımıyla açılmak bu sürecin daha rahat geçmesini sağlayabilir

Ben ders çalıştığım zaman 30 dakikadan sonra dikkatim dağılıyor odaklanmıyorum ve direk kafamı biraz dağıtmak için god of war oyununu oynuyorum veya herhangi bir oyun deniyorum

Müzik önerisi (Bleu toucan- Hanoï café) bu ara buna taktım :)

Psikoloji eğitimi almış bir kızla tanıştım ve homofobikti ama bu hepsinin öyle olduğunu göstermez, eğer kendini çok sıkıntılı hissediyorsan denemeye değer bence

Ne yazık ki daha çok hemşire ve doktorlarda homofobik insanlarla tanıştım :(

Bu ülkenin kendine Aydın diyen kısmı (kendini öyle sanan diyelim) homofobik! Kaç tane umutlanarak konuştuğum takip ettiğim insan vardı hepsinin içinde ki homofobi ortaya çıktı yaşadığım hayal kırıklıkları bir değil iki değil. Ön planda olan ünlüler desen LGBT bireyi olduklarını bile kabul etmiyorlar dile getirmek şöyle dursun. Toplumda LGBT bireylerinin karşılaştığı sorunlar sorun olarak bile görülmüyor ki çözülsün. Bugün psikoloji yüksek lisans öğrencisi bir kız yanıma geldi sohbet başlattı işte konuyu lgbt’ye getirdim abi kızın bu konuda neredeyse bilgisi yoktu ya daha ne diyim. Benim umudum tükendi.

Konstantiniyye oteli- Zülfü Livaneli

Bu kitap küçük öykülerden oluşuyor ve içinde LGBT bireyi olan ama öyle olduğunun farkında olmayan bir yaşlı kadının kendi cinselliğini farketme şekli, ve livaneli'nin olayı ele alış şekli beni çok etkilemişti.

yüzyıllık yalnızlık- Gabriel Garcia Marquez

alamut kalesi- vladimir bartol

cesur yeni dünya- Aldous Huxley

kızıl ölümün maskesi- edgar allan poe (aslında tüm öyküleri okunmalı bence)

karanlığın sol eli- ursula k. le Guın

kızıl nehirler- jean christophe grange (tüm romanları efsane)

satranç -stefan zweig (insan psikolojisini bu kadar az sayfayla oluşturduğu öykülerle betimlemesi beni hayran bırakıyor tüm kitapları okunmalı)

küçük kara balık- samed behrengi

hayvan çiftliği -george orwell

1984- george orwell

otomatik portakal- anthony burgess

Macbeth -shakespeare

Kuzenim ve yeğenim hariç kimse bilmiyor. Ama sevdiğim kadını bulursam ne pahasına olursa olsun açıklıyacağım bu benim gerçeğim beni böyle kabul ederlerse ederler...