Arin Aktamer adlı kullanıcının mesajları

partnerini özel ve sevildiğini hissettirmek için yapılan her şey romantiktir bence

Çiçek almak veya bu gibi klişe şeyler değil

Her ilişkinin dinamiği farklıdır

Daha özgün ve o ilişkiye özgü iki kişi arasında oluşmuş kimsenin bilmediği özgün şeyler daha romantik geliyor bana

Benim araştırmalarıma ve edindiğim sonuca göre panseksüeller her biyolojik cinsiyetten cinsel kimlikten ve cinsel yönelimden kişiyi seviyor ayırt etmiyor. Kadın-erkek- trans birey-interseksüel bireylerden poliseksüellerde panseksüeller gibi hoşlanabiliyor ama şöyle bir fark var poliseksüel biri trans erkeklerden hoşlanabilir ama trans olmasına rağmen trans kadından hoşlanmayabilir ama panseksüeller İçin trans kadın veya trans erkek fark etmiyor ikisindende hoşlanıyor. Temel fark burada kadın cisgender bir poliseksüel trans erkeklerden ve kadınlardan hoşlanabilir biseksüellerden ayrılan yönü ise üçüncü cinsiyetten ve cinsel kimliklerden olan kişiler trans bireylere, non binary ve gender fluid cinsel kimlikli kişilerden de hoşlanması. Tabi bu benim çıkarımım

Ama oradaki kişi farklı birşey değil miydi ya? Kendini aynı anda kadın gibi hissediyordu falan kendi penisini de kullanmiyordu bu onda kötü bir his yaratıyordu. Hatırladığım bu yani farklı da olabilir. Ayrıca bu eleman trolluyor ya burayı siteden de atılmış sanırım isabetli olmuş :)

Evet ama kendini tam olarak kadın olarakta tanımlamıyordu dış görünüşü ve kıyafet seçimi tamamen erkek görünümdeydi belki de bedenselliğe önem vermeyen non binary bireydi ya da Gender fluit bir bireyde olabilir

Bir bölümde penisini kullanma konusunda sıkıntı duyuyordu ama bir sonra ki bölümde alice hamile olup olmadığı konusunda endişeli idi bence akışkan cinsiyet kavramı üzerinden değerlendirebiliriz

Kendini kadın hissettiği an bir kadınla beraber olduğu İçin kendini lezbiyen olarak tanımlaması muhtemel 😊 tabi bu arkadaşı bilemem belki de trol 🤷🏻‍♀️

Ben sadece herkesi anlamak İçin çabalıyorum

Sonuçta cinsiyette cinsellikte bir spektrum bana göre 🌈

Yazının başlığı yanlış olmuş

Yazıyı tamamen okuyunca tek bir gene bağlı olmadığını boy uzamasını etkileyen gen varyasyonu gibi 3/1 oranında genle alakalı olduğunu ama yalnızca genlere bakılarak bir bireyin eşcinsel olduğunun anlaşılamayacağını söylüyor ve evet anne rahminde ki endokrin durumunun etkilediğini ayrıca peş peşe aynı cinsiyetten birçok çocuktan sonra farklı cinsiyetten bir bebek anne karnında aşırı androjene maruz kalıp eşcinsel olabiliyor

Bu araştırmaları okumuştum çok önceden.

Fakat bizim okuduğunu anlayamayan ya da daha kötüsü sadece başlık okuyup ahkam kesen hetero normatif beyinli insanlarımız yine çirkin yorumlar yapmış.

Üniversitenin ilk yıllarında sınıfta bir kız vardı aynı bu şekilde LGBT hakları ile ilgili konuşuyordu bende emin olamıyordum LGBT bireyimi yoksa sadece destekçimi diye. Eylin denizin dediği gibi önce arkadaş olduk her fırsatta LGBT bireyi olduğumu belli ettim. Beraber kız kestiğiniz zamanlar bile oldu asdfgh yalnız kaldığımız ve beraber dolaştığımız bir gün bana panseksüel olduğunu söyledi. En iyisi pat diye konuya dalmamak biraz zaman vermek olduğuna inanıyorum. Çünkü herkes için bunu sindirmek ve açıklamak çok kolay bir şey değil. İki tarafta birbirinden işaretler bulmak emin olmak istiyor

Bunlar henüz yetersiz çalışmalar ve net bir bilgide yok. Ben bu konu ile ilgili Ege üniversitesinde evrimsel psikoloji ve eşcinsellik seminerine katıldım orada daha çok genler ve doğal seçilim üstüne teoriler üstüne konuşuldu ama dediğim gibi net bir bilgi yok. Makalenin başında da dediği gibi hem insanlar kendilerini deşifre etmiyor ve çalışmalara katılmıyor hemde bu konu hala büyük oranda tabu olduğu için yeterli çalışma yok. Ailenin bu duruma üzülmesi normal tabi ki çünkü insan hakları denen şeyin olmadığı ülkemizde maruz kaldığımız muamele içler acısı ve tabi ki toplumsal baskıyıda unutmayalım. AMA UNUTMA NE YANLIŞIZ NE DE YALNIZ!

Aşk yeni bir hayatı yeni birini deneyimlemektir ve bazen kendinin duygusal olarak hiç bilmediğin yönlerini keşfetmektir. Belki beyinde ki kimyasal bir durum aşk belki kısa süreli mutluluk veren bir uyuşturucu kimin umrunda karamsar olmayın sonunda acı çekmek mi var e sonuçta o da yaşamamız gereken bir duygu

Aşk bana çok şey kattı kendimi tanıma konusunda. Bu duygunun beraberinde başarıyı getirdiğine inanıyorum

Ben biyolojik olarak kadınım cinsel kimliğim non binary bende bu sorunu cinsel kimliğimi bulmaya çalışırken yaşamıştım fazlasıyla ve erkekleri sadece estetik güzellik olarak beğeniyorum ne romantik çekim hissediyorum ne de cinsel çekim

trans erkek bir bireyi dahi düşünemiyorum partnerim olarak sadece kadınlardan hoşlanıyorum

melancolic senin yazılarını okuduğum kadarıyla sende erkekleri partner olarak değilde belki benim gibi sadece estetik güzellik olarak beğeniyorsundur bu da kafanı karıştırıyordur :)

Ey üstün insan Atlas Sen hayatında hiç mutu olmuyor musun? Haz almıyor musun?

Mutluluğun zekayla salaklıkla alakalı değilde doğal olarak duyguları olan biz insanların verdiği bir tepki olarak görüyorum

Ayrıca çok saygısız bir insansınız kusura bakmayın ama ben fazlasıyla araştırma yaptım kafamdan atmıyorum bunları hepsini atıf yapıp kaynak göstererek yazdım tez yazmak kolay bir şey değil ve sizin ne emeğe ne de insanlara saygınız var

İnsani duygularını yitirip oraya buraya saldırmak zekilik olmuyor