Arin Aktamer adlı kullanıcının mesajları

Yılbaşı için arkadaşlar İzmir e çağırdı 4 gün boyunca orada olacağım yeni yıla her zamankinden farklı biraz kalabalık ortamda gireceğim 8-10 kişi bile benim gergin olmama sebep. Gürültüyü ve çok yüksek seslerle konuşulmasını sevmem. Umarım güzel geçer. En heyecanlı olanı ise buradan tanıştığım dostum Arin ile buluşacak olmamız. Yeni yılın ilk gününü değerli bir insanla geçireceğim yani :)

Yılbaşı gecesindense 1 ocağı sabırsızlıkla bekliyorum :)) Değerli dostumla yılın ilk günü için güzel planlar yaptık çünkü 8)

Söylemezsen ileride pişman olursun belkide beraber olacağınız zamandan çalıyorsun. Tabi bu bir risk farklı bir tepkide verebilir. Burada önemli olan arkadaş olarak mı kalmak istiyorsun yoksa her şeyi göze alıp kız arkadaşın mı olsun istiyorsun? Risk almazsan belkide erkek arkadaşı olacak ilerde ve dost olduğunuz için sana her şeyi anlatacak ve seninse canın daha çok yanacak. Ben şu son bir aydır ne olursa olsun sonuçlar belirsizliklerden kurtulmadan yanayım.

Platon bir gün kolunda bir ornitorenkle bara girer -- Daniel martin Klein & Thomas Cathcart

Türkiyedeki LGBTİ+ bireylerin cinsel yönelimler, cinsel kimlikler ve insan hakları konusunda araştıran ve yeterince bilgi sahibi olan ayrıca hakları için mücadele edebilen yapıda olduğunu düşünüyor musun?

Bende biyolojik cinsiyeti kadın, cinsel kimliği non binary olan bir bireyim

Yönelimimi isimlendirme konusu benimde sıkça kafamı karıştırıyordu evet sadece kadınlardan hoşlanıyorum biyolojik olarak kadınım ama tam olarak lezbiyenim diyemiyorum kendime çünkü biyolojik kadın olsamda ruhsal olarak belli bir cinsiyete ait değilim. Heteroseksüel kadınlarlada ilişkim oldu ve heteroseksüel bir ilişki gibiydi bu ilişkilerde kendimi kadın olarak hissetmiyordum , lezbiyen kadınlarlada ilişkim oldu tamamen eşcinsel ilişkiydi. Benim çıkardığım sonuca göre non binary bir birey olarak tam anlamıyla bir yönelime sahip olduğumu düşünmüyorum çünkü sürekli değişiyor hisler çok akışkan. SiriusAteme dediği gibi bizde bu konuda yeni bir sürü şey öğreniyoruz yabancı kaynaklardan ve takip ettiğimiz birkaç non binary bireyden :))

Ben eşcinselim pasifim ve erkek arkadaşım var ama o eşcinsel deil zaten şahsen ben karşı tarafın cinsel yönelimi olmasını istemezdim beni seven insanın bu şekilde olmasını isterim bir kız ve erkeğin yaşamı gibi doğallık 🙈🙈

Birincisi yönelimi olmayan kimse yok. Bir erkek bir kadını severse heteroseksüel oluyor ki bu da bir yönelim. İkincisi size aşık olan biri ya gaydır ya biseksüel ha trans kadınsan o zaman poliseksüel veya panseksüeldir ama kendinizi kandırmak istiyorsanız siz bilirsiniz. Kız ve erkek ilişkisi ne normal ne de doğaldır. Normal insan kurgudur. Toplumun uydurduğu şeyler. Eşcinsellikte, heteroseksüellikte, interseksüellikte, transseksüellikte hepsi doğal şeyler çünkü hepsinden doğada var. Heteroseksüel çiftlerin çok olması doğallık dengesini değiştirmiyor. Bir LGBT bireyi olarak siz böyle düşünüyorsanız ben bilgilenmemiş heteroseksüellere hiç bir şey demiyorum.

Sevici türküsünü merak ettim. Basılı kitap olarak okuduğum hiç bir şey yok aslında lgbt içerikli. Birkaç derneğin broşürü hariç :) Listag ve Ladeg gerçekten çok iyi çalışmalar yapıyor. Spod da öyle, üniversitlerde çok güzel faaliyetleri oluyor lgbt kulüplerin. Benim dönemimde ve okulumda olsaydı keşke dedirtiyorlar ama halen yok :)

sana göndermek istediğim kitap buydu işte :)

Benim evde LGBT içerikli 10 tane kitabım var.

Aslında eşcinsel edebiyatı sanıldığı kadar az değil araştırınca ama sevici türküsünün yeri bende çok başka çünkü sadece LGBT değil insan hakları üstüne geniş politik bir başkaldırı olmuş. Üstelik yazarı Amerikada bir partinin lideri ve Amerikan solu için önemli bir ismi.

LGBT derneklerinin broşürleri var Ve grup toplantıları oluyor burada baya bilgilendirici sohbetler ediliyor hatta listag diye bir dernek var lgbt bireylerinin ailelerini bilinçlendirmek içİn ve bu dernek belgesel çekti -benim çocuğum- diye

Sevici türküsü diye bir kitap okumuştum butch lezbiyenler ve trans bireyler ile ilgili kurgu tadında birazda politik güzel bir kitap

Yine birçok bloklar var bunlardan bilgi edinilebilir

Bilgi edinmek istedikten sonra yabancı ve Türk milyonlarca kaynak var 😉

Evet ama şöyle bir dezavantajı var,bazıları maalesef birini “düşürmek”,sevgili,flört ya da fuckbody olmak amacı konuşuyor ve utanmadan bunlarla övünüyor,bazıları ise aşırı egoist ve onlara yazan herkesin onlarla beraber olmak istediklerini düşünüyorlar.Saçma :/ Bence gerçek hayatta arkadaş edinmek daha mantıklı.Evet,sanaldan lezbiyen arkadaşlarım oldu ve 2-3 tanesi çok sevdiğim arkadaşlarımdan biri oldu.Ama bazıları aşırı egoist ki gerçek hayatta da öyle

Gerçek hayatta tanıştığım lezbiyenlerin çoğunun istediği de çoğunlukla fuckbody tarzı şeylerdi

Düşünsene bu kişinin zihniyeti bu zaten sanalda da olsa gerçektede olsa istediği bu değişmiyor

Önemli olan tek tük duygularada önem veren kişileri bulmak

Ve bence en büyük sorun lezbiyenlerin aşırı egoist olması ve EGO’larından yanlarına yaklaşamamamız 😂

Kimlik ve kavramlar konusunu sadece heteroseksüel insanlarla konuşurken fazlasıyla kullanırım daha net anlasınlar diye bazı şeyleri yoksa çok önemli değil kavramlar, sürekli değişebilir duygularımız yeni şeyler keşfedebiliriz duygularımız hakkında

Burda özellikle üstünde durmamın ve soru sormamın sebebi seni daha net anlamak ve kendini tanımlama biçimini öğrenmekti ve bazı şeylere gerçekten farklı bakıyorsun

umarım fazla kişisel olmamıştır :))

şöyle birşey var kendi açımdan erkeklere kısmen ilgi duyuyorum evet bunun da %50 kısmı (birçok kişiye garip gelen ama aslında cok kişide bulunan) geleneksel kadin erkek ilişkisinin tersi. Baskın erkek tiplerini sevmem hele üstümde hakimiyet kurmaya çalışanları. Biseksüel bir erkek ile cinsel ve ilişki davranış bakımından aktif diye tabir edilen durumda ilişki sürebilirim. Erkekler benim için bu şekilde daha çekici. Bunu da transgender şemsiyesi altında bulunan genderfluid kimliğe bağlıyorum. Yani erkek hissetsem bile erkeklerle ilgilenebiliyorum. Maskülen yapıda yine aynı şekilde maskülen kadınlardan hoşlanıyorum. Poliseksuellik benim açımdan bu

Genderfluid daha çok senin hangi anda (akışkan cinsiyet olduğu için) hangi cinsiyetten olduğunla ilgili bunun poliseksüelliğe yol açtığını düşünüyorsan rahatlıkla söyleyebilirim ki sebebi bu değil.

Bence sen ilişkilerinde dominant taraf (baskın taraf) olmak istiyorsun cinsiyetin önemi yok o halde

o zaman üstünde durduğun kişinin karakter yapısı olmalı gibi geliyor