Arin Aktamer adlı kullanıcının mesajları

Sevgi konusunda yaşanan travma... İşte tüm bunların sebebi bu ne yazık ki. Takıntıdan ziyade bence baya derin ve atlatması zor aşk bu ve o kişiyi tamamen kaybedince bir boşluk, hissizlik ve yapılan şeylerden zevk almama ve herşeyin anlamsızlaşması takip ediyor. Uzun zamandır böyleyim seni çok iyi anlıyorum. Yeni biri ile bile tanışmak istemiyor insan. Gözümüzde büyütüyoruz hayranlık duyuyoruz bazen ve tam anlamıyla istediğimiz kişi olduğunu düşündüğümüz için onu kaybedince sanki bir daha bu şansı yakalayamayacakmışız gibi geliyor. Umarım ikimizde atlatırız

Modernizm açısından bakarsan SANAT PARA İÇİNDİR. ^^

Postmodernizm açısından bakarsana SANAT SANAT İÇİNDİR.

Aslında bana göre sanat hiçbir zaman tam anlamıyla toplum için olmaz içerebilir ama amacı tamamen toplum olmaz. Toplumu kapsamasının sebebi sanatın anlam ve duyguların sanatçının yeteneki ve kompozisyonu ile forma dönüşmesi ile ilgili. Tarihsel hiçbir halk hareketini veya devrimi bir sanat eseri tetiklemedi. Ama yaşanan toplumsal hareketler sanatçının kendi içinde anlamlandırıp bir sanat eserine dönüştürmesini ve simgeleştirmesini sağladı büyük çoğunlukla. Ve baktığımız zaman sanat eserlerine ulaşma, onları anlamlandırma ve estetik zevk alma halkın hangi kesimine hitap ediyor? Sanat yalnızca toplum için olsaydı hukuk metinlerinden farkı kalmazdı...

İlk değil ama en sonuncu flörtümle işler baya kötü gitti. Hayatımda hiçbir kadınla yaşamadığım kadar yıpratıcı bir durum yaşadım. Sanırım ilk olması değil sebep daha çok kişiler ve yaşananlarla ilgili. Hala kendimi suçluyorum yanında olamadığım için herşeyi ben batırmışım gibi geliyor. Hiç yaşamamış olmak değilde başka şartlarda onla tanışmak isterdim yeniden

Katılıyorum sana kesinlikle. Matrix filminin yönetmenleri Wachowski kardeşlerde trans kadın ve süreci tamamladıklarında bir yazılarını okumuştum orada ömür boyu sürecek ve hiç bitmeyecek bir mücadele olarak söz etmişlerdi hayatlarından. Bende böyle düşünüyorum. Senle çok benzer şeyler yaşadım disfori bazen insanı çıldırtacak boyuta gelebiliyor. Özellikle fotograf olayını çoğu kişi pek anlamıyor ama gerçekten kendin gibi hissetmediğinde kimlik inşasını tamamlayamadığında çoğu şey anlamsız geliyor. Gerçi ben direk erkeğim diyemiyorum ruhum cinsiyetsiz gibi o yüzden non binary kavramında kendimi buldum yinede biyolojik olarak kadın olmak bazen gerçekten beni altüst ediyor. Cinsel kimlikte senin beyanın önemli tabiki insanlara trans olduğunu söylememeyi tercih edebilirsin ama bence trans olmaktan utanmamalısın.

Yazı yazmakla bende yakından ilgileniyorum. Ben işin içinde araştırmanın ve özümsemenin çok önemli bir yeri olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda lgbti+ topluluğu çok geniş bir spektrum farklı bireylerle tanışmak hayatlarını onlardan dinlemek benim için çok yararlı oldu. (iyi bir dinleyiciyimdir.) Yinede kurgu oturup direk salt yazmak değildir bana göre ayrıca beyninin içinde tamamen cinsiyet kavramınıda akışkan hale getirmelisin böylece duyguları daha doğal bir şekilde verebilirsin.

Üç yıl önce biseksüel birisiyle asla çıkmam diyordum. Ve çok geçmeden yine biseksüel bir kıza tutuldum. Biseksüeller beni hayal kırıklığına uğratsada genel olarak hep bir şekilde hoşlandığım kızlar biseksüel çıktı. Biz ne kadar büyük konuşursak konuşalım hayatın bize ne getireceği belli olmuyor.

interseksüellikle genderfluid bireylerin alakası bile yok interseksüeller yani hermafrodit bireyler XXY kromozomuna sahiptirler bu fazladan kromozom sayısına sahip olma durumu bireylerde dış genital yapılarda veya yumurtalıklarda aynı anda hem kadın hemde erkek organlarına aynı anda sahip olma durumuna sebep oluyor. Tamamen biyolojik bir durum ben hastalık değil çeşitlilik olarak görüyorum ki birçok deniz canlısında ve solucan gibi canlılarda bu duruma rastlanıyor

genderfluid ve nonbinary olayına gelicek olursak bu kimlikler transseksüel çatısı altındadır ve trans bireyler ile interseksüel bireyler farklıdır sadece bazı cinsiyet değiştirme ameliyatlarında ve süreçte olan trans bireyler endokrine gittiklerinde interseksüel olduklarını öğrenebiliyorlar

interseksüelliğin kendi içindede türleri var ayrıca KOMPLİKE bir konu kısaca...

Tamam, peki. Bizim konuştuğumuz konu LGBTİ ama aslı LGBTQIAC..... İnterseksüellik yani genderfluid bu 47 harften sadece biri(ikinci bir g var) ve ben de onlardan biriyim. Gerçekten alınıyorum, sırf interseksüeller yok ki, bunun gibi bir sürü farklı durum var; Agender, intersex(evet bu farklı bir kavram!), queer, nonbinary vs. vs. Bu olan da aslında bir tür kısıtlama.