Monarchi adlı kullanıcının mesajları

Şöyle mesela biraz geç olacak ama poliseksüel ve geç kabullenmiş biri olarak açıklayayım; birçok cinsiyet kimliğine ilgi duyabilirim fakat her cinsiyet ilgimi çekmez. Veya insanlardan yönelimleri dolayısıyla hoşlanmayız diye birşey yok sadece aklımızda kalıplaştırmışsak eğer ondan uzak durmak isteyebiliriz. Bir de sevgilisini paylaşmaz derken çok saçma olmuş çünkü panseksüelleri de çok eşli kalıplarına sokmamalılar biraz cahillik bu. Biz panseksüellerden farklı olarak daha çok hoşlandığımız veya ilgi duyduğumuz cinsiyetlere daha çok ilgi veriyoruz diğerlerini görmezden gelebiliyoruz. Ben mesela maskülen olarak ağır basan her cinsiyete ilgi duyabilirim ve de genderfluidlerden hoşlanmadığımı düşünüyorum. Veya da çok kısa saçlı maskülen görünen fakat feminen olan kadınlara veya kendini kadın olarak tanımlayamayan nonbinary veya trans insanlara da ilgi duyabilirim. Bu senin kimyana göre kişiden kişiye insandan insana değişir. Ve de üstte çok komik bir yazı gördüm hayır hayvan aşkı bu kategoriye dahil değil olamaz böyle birşey sapkınlık olur tümüyle. Umarım anlamlandırabilmişimdir. ^^