cemre adlı kullanıcının mesajları

Mesleğim var ve iyi bir meslek. Yazılım Geliştiriciyim, mühendisliği de bitireceğim 3 sene sonra. Şuan hem çalışıp hem de okuyorum. Ama evet bazen çok yalnız hissediyorum kendimi. Benim gibi olan iyi insanlarla tanışmak istiyorum fakat güvenemiyorum belli topluluklara. Sence ne yapmalıyım böyle insanlar ile tanışmak için?

Evet, çok kısa bir süre önce söyledim bunu anneme; "Anne, ben bir kadınım!" dedim. Şaşkın gözler ile baktı, anlamaya çalışıyordu ne olduğunu. Gözlerimden yaşlar dökülürken de çok zordu bunu anlatmak. Bu benim en büyük sırrımdı, korkarak sakladığım ve kabuslarıma giren, ama içten içe bana hayaller kurduran büyük bir sır. Anneme, bir şeylerin farkına vardığım ilk çocukluk yıllarımı anlattım. Daha okumayı falan bilmezken kendimi bir kız çocuğu bedeninde sandığımı, hep kızları kıskandığımı. Onlara hep özendiğimi ve bunu hep sakladığımı. Bunun yıllarca devam edip, sonrasında beni intihara kadar götürebilecek bir soruna dönüştüğünü. Annem düzeltebiliriz, bu hislerden kurtulabilirsin diyordu. Bilmiyordu bunun imkansız olduğunu. Ben biliyordum ama kafamı salladım. Sadece onu kırmak, üzmek istemedim. Beni psikoloğa götürdü, kendisi de konuştu ve aradan böyle böyle aylar geçti. Annem sonunda çaresiz olduğunu anlamıştı, tek yolu kabul etmekti. Ama benim içimde ki huzursuzluk, imkansızlıktan dolayı geçiş sürecine başlayamamam. Her şey o kadar zor geliyor ki, aşamıyorum bir türlü. Bir kaç insana daha açıldım, hiç biri kötü karşılamadı. Ama zamanla tükendiğimi hissediyorum, şimdi 24 yaşındayım fakat en erken belki 30 yaşında ameliyat olabileceğimi düşünüyorum. Ve bu beni delirtiyor çünkü bana kimse bir kadınmışım gibi davranmıyor. Bir an önce cinsiyetimi değiştirmek istiyorum fakat mümkün değil. Ne yapacağımı bilmez durumdayım.