briankinney adlı kullanıcının mesajları

HIV (Human Immunodeficiency Virus / İnsan Bağışıklık Yetmezliği Virüsü), kan ve korunmasız cinsel temas yoluyla bulaşan ve vücudun çeşitli dokularına yerleşebilen, ancak esas etkilerini bağışıklık sistemi üzerinde gösteren bir virüstür.

HIV, temel olarak CD4+ T lenfositi (kısaca CD4 hücresi) adlı beyaz kan hücrelerini yok ederek bağışıklık sistemini baskılar ve vücudu enfeksiyonlara karşı savunmasız bırakır. Bunun sonucunda normal koşullarda tedavi edilebilen verem, ishal, menenjit, zatürre gibi hastalıklar vücuda ciddi zararlar verir, bazı durumlarda ise kanserler görülebilmektedir.

Günümüzde HIV için geliştirilen ilaçlar virüsün vücutta çoğalmasını ve bağışıklığı baskılayıcı etkisini önleyerek, HIV pozitif kişilerin uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlamaktadır. Bunun için tedaviye erken başlanması ve doktor kontrolünde düzenli olarak devam edilmesi önemlidir.

Acıbadem'in internet sitesinden alıntıladım en toparlanmış özet halini. Merak edenler için bu başlıktan veya özelden soru cevaplar şeklinde konuşabiliriz. ^_^

Kıl bence sorun değil; sadece vücudun belirli yerlerinde gereksiz. Mesela insanın belinde neden kıl olsun ki :D ya da omuz başlarında kılın ne işi var o_0

Kıl sorunlarına lazer epilasyonla çözüm buluyor herkes ya gördüğüm kadarıyla. Artık acısızları falan varmış en kısa sürede deneyip deneyimlerimi aktarırım ^^

Olmadım :S Ama aşk hayatımı yıllarca "hetero" erkekler meşgul etti. Tırnak içinde çünkü ne gariptir ki hepsi "hayatında ilk defa bir erkeğe böyle hisler besliyor" du. Kadınlardan yana ise şansım pek yaver gitmedi. Bir kişiye aşık oldum sandım ama o da biseksüeldi hetero değildi. Benim kadın versiyonumdu; o kadar çekilmez bir insanım ki çekemedim onu da :D ahaha

Yaa minnoşum sana şöyle kocaman bir sarılmak istedim... Kendini keşfetme yolculuğunun daha ileri aşamalarında bu yazdıklarını dönüp okumanı ve hatta o sırada yanında olup tepkilerini görmeyi isterdim ^^

Bazen böyle "olmayası varmış" gibisinden bırakmak gerek sanırım. Yürekten bir şekilde bırakabilmeni isterim. Kendi zayıf yanlarının güzel farkına varıyorsun anlaşılan. Kendi değerlerinin de farkına varıp her şeyden ve herkesten önce kendine hak ettiğin değeri vermeni isterim.

Hepsi geçecek, olayın tüm bu ağırlığı hafifleyecek ve merak etme bir gün birilerinin "iyi ki" si olacaksın ^^ O günlerde de gelip bize anlatman dileğimle ^^

Akrep, yükselenim de akrep.
    Burçların insanın aurasını etkilediğini, karakterine harmanlandığını düşünürüm. İlle de bir burç üyesisin diye o burcun genel özelliklerine sahip olman gerekmiyor bence. Ha şu var çoğunlukla belirli burçların belirli özellikleri tutuyor.

Hele bir instagram sayfası var, burcumla ilgili yaptığı haftalık yorumlar hep nokta atışı oluyor beni çok korkutuyor...