nilya adlı kullanıcının mesajları

İşte sen, sana öğretilenlere göre, yerleşik saçma örf adet, kurallara göre düşünüyorsun, ya bir kırın şu yerleşiklerinizi, bakın birisi size aykırı gelen bir fikir ortaya atmış, o saçma öğretilerinizi bir kenara atın da mantıksal bir çıkarım yapın... Anne babalarınız sizi kara kaşınız kara gözünüz için sevmezler, okutmazlar, veya bir iş güç sahibi olmanız için desteklemezler, onlar yaşlandıklarında sizin onlara bakabilmeniz için size agucuk mugucuk yaparlar. Onlar ne ikiyüzlü, ne içten pazarlıkçıdırlar.... Yine hemen oooo, deyip itiraza kalkmayın, kötü bir şey söylemedim ben, iyi bir şey söyledim, şöyle bir oturun, düşünün söylediklerimi....

yanlış anlama beni sadece meraktan;bu kanıya nasıl vardın ? merak ettim, sonuçta kendin dedin ortaya biri başka bir bakış attı benim ki merak

İddialı değil aslında, biz yerleşmiş, köhne örf adet törelere, aldığımız eğitime, bize öğretilenlere göre düşünüyoruz.... bu da okumamaktan kaynaklanıyor.... mesela anne, baba, aile kutsaldır.. pardon ama niye kutsal, onların 5 dakikalık zevklerinin ürünü olduğumuz için mi? Bence kimse anne babasının öteki odada ne bok yediklerini, ne düşünüyor, ne de yakıştırıyor. İşin aslı ise, hayatımızın ilk yarısını ana-babalarımız, ikinci yarısını da çocuklarımız mahvediyor.

Tüm prensiplerinizden, kurallarınızdan arının, ne kadar esneyebildiğinizi görebilmeniz için.... Bırakın insanlar sizi nasıl isterlerse öyle tanımlasınlar, bu onların dar kapasiteleri ile ilgili bir konudur ve onların problemidir. Başkaları için yaşamaya gelmediniz bu dünyaya, sizi ne mutlu ediyorsa, öyle yaşayın…

atlas iyi hoş yazmışsın ki doğru da yazmışsın ama barındırırlar mı bizi ...... derler mi bu kadın özgür olmak istiyor kabul ederler mi?

sen doğruyu konuşmuşsun biraz ,ya gerçek

iddialı bir söylem ama kesinlikle doğru çoğu kişi üniye giderek bunu başarıyordu ve şans benim senemde korona çıktı, kimseyede söylemedim içe ata ata son noktaya geldim

eğer farkındalık yaşayan bir ailede büyüdüyseniz bu bir nimet , 21 yaşındayım ve cinsel yönelimi mi daha 2 ay önce fark ettim.