MahalleDelisi adlı kullanıcının mesajları

İzmirli bir aile ve İzmir'de doğan bir birey olarak diğer şehirlere göre çok daha rahat diyebilirim. Eskiden bir kafe vardı insanlar orada takılırlardı ama kapandı. Şimdi insanlar alsancak çimlerine oturup bazı uygulamalardan birbirlerini buluyorlar. İzmir'de eşcinsel olarak yaşayan bir birey olarak diğer şehirlerden çok daha iyi koşullardayım diyebilirim, üniversiteyi başka şehirde okudum ve hem oraya kendimi ait hissedemedim ve oraya kendimi sığdaramadım. Birazcık bağımlılık yapıyor olabilir İzmir.

Küçüklükten beri hep kendimi eşcinsel olduğumu hissediyordum, fakat toplum bana o kadar kötü göstermiş ki eşcinsel olduğumu kabul edemiyordum. Hep yanacağımı düşünüyordum küçüklük işte. İlk önce arkadaşlarımın eşcinsellik hakkında nasıl düşündüklerini öğrendim, çok iyi ve çok kötü karşılayan arkadaşlarım oldu. İyi karşılayan arkadaşım olan Meltem ile bir gün kafe de otururken gözlerim dolmaya başlamıştı kendimi suçlu hissediyordum doğal olarak. Nasıl karşılar, nasıl bulur beni, benden uzaklaşır mı konuları dönüyordu aklımda sonra bir anda ağzımdan çıkıverdi. Birden şok oldu kendisi ne dedi sen ciddi misin? diye sordu bana. Ben de evet dedim. O da bir duraksadı ve hem gülüp hem ağlamaya başladı yani mutluluk gözyaşları idi bu ve bana dedi ki. Her zaman yanında olacağım ne olursa olsun dedi. Şuan yanımda değil ama kendisine ilk söylediğim insandır ve bana böyle bir tepki gösterdiği için kendisine teşekkür ediyorum.