Posts by Diego

  Neredeyse her kültürde ve tarihin her tarihsel döneminde bulunan bireyler, kendi cinsiyeti olan üyelerle samimi cinsel ve duygusal bağlar kurmuşlardır. Birçok eşcinsel, lezbiyen ve biseksüel bireylerin yaşadıkları toplumlara yaptıkları katkılar sıradışıydı.


  Belirgin sayıda ünlü ve seçkin biseksüel, lezbiyen ve eşcinsel erkek var; Ancak, kapsamlı bir liste derlemek imkansız gibi görünüyor.


  Kişinin cinsel yönelimi ne olursa olsun, herhangi bir kişinin cinsel aktivitesinin belgesel kanıtı nadirdir. Lezbiyenler ve gey erkeklerde, ilgili günlükler, mektuplar ve fotoğraflar genellikle kasıtlı olarak yok edilir.. Başka bir komplikasyon ise, erkek ve kadın seven kadınların, cinsel yönelimler ve uygulamalar için çağdaş terimlerden önce yaşamış olmalarıdır. Bazı durumlarda, akademisyenler mevcut kanıtları basitçe tartmalı ve eğitimli bir tahminde bulunmalıdır.


  Ekli listede yer alan ünlü ya da seçkin kişilerin aynı cinsiyetten ya da biseksüel yönelimleri ya da davranışları açıkça belgelenmiştir ya da güçlü bir durum kanıtı ile tutarlıdır.


  Liste Mark Pope, Ed.D. tarafından araştırılmış ve hazırlanmıştır.


  Listeye ulaşmak için...


  http://umsl.edu/~pope/famous.html