Posts by Muhammed

  Neden sonuç taşlarını öyle diziyorsunuz ki bu yoldan iman küfür beyaz siyahtan başka hiç bi yere çıkılmıyor.


  A'RAF Suresi 81. ayet meali: Lût’u da Peygamber olarak gönderdik. Hani o kavmine şöyle demişti: “Sizden önce âlemlerden hiçbir kimsenin yapmadığı çirkin işi mi yapıyorsunuz?”


  A'RAF Suresi 81. ayet meali: “Hakikaten siz kadınları bırakıp, şehvetle erkeklere yaklaşıyorsunuz. Hayır, siz haddi aşan bir toplumsunuz.”


  Rasululullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyuruyor:

  “Lut kavminin amelini (livatayı) yapanları bulduğunuz zaman livata yapanı da, kendisine livata yapılanı da öldürün.”

  Ahmed Müsned 1/300, Albânî Sahihu’l-Cami 6565


  Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyuruyor:

  “Allah Lut’un kavminin işini (livatayı) yapana (homoseksüele/travestiye) lanet etsin.”

  Hâkim  Neden ve sonuç taşlarını Kuran'ı Kerim, hadisler ve güvenilir görülen islami kaynaklara göre diziyorum.

  Kuran'ı Kerim'e inanmak da o şekilde değil mi, ya bütününe inanmak zorundasınız ya da inanmazsınız.

  İslam dini Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Transeksüel ve İnterseksüel'lere sıcak bakmıyor


  İnterseksüel yani çift cinsiyetli doğan insanlara dahi en yakın cinsiyete geçiş yapılması isteniyor, İslam alimlerine göre bir İnterseksüel hayatını çift cinsiyetli olarak sürdüremez. İran'da uygulanan trans cinsiyet geçiş ameliyatları bile bir çok İslam alimi tarafından yanlış bulunuyor. Cinsiyet geçiş ameliyatları sadece İnterseksüel bireyler için doğru bulunuyor. Tan arkadaşımızın belirttiği gibi İslam'da sadece evlilik erkek ve kadın arasında var ve bunun dışında evliliklere izin verilmiyor, izin verilmiş olsa islam ülkelerinde örneklerine şahit olurduk.


  İslam'da eşcinsellik var!


  İslam'da eşcinsellik var ama islam eşcinsel olmayı yani hemcinsine karşı cinsel ya da duygusal ilgi duymayı bir sınav ve eşcinsel ilişkiyi de haram olarak görüyor. Bir eşcinsel müslüman olabilir mi, evet olur, eşcinsel ilişkinin haram olduğunu bilerek, kabul ederek eşcinsel ilişki de yaşayabilir ama eşcinsel ilişkinin haram olduğunu söyleyemez. Haram değil derse Allah'a şirk koşmuş olur ve dinden çıkar. Eğer analizlerim yanlışsa Eflatoon arkadaşımız hatalı olduğunu düşündüğü kısımları düzeltebilir.