Posts by lynx

  Hoşlandığım birinin veya genel olarak karşımdaki kişinin lezbiyen olup olmadığını nasıl anlarım? Maskülen görünen her kadının eşcinsel olmadığını bildiğimiz gibi feminen görünen her kadının da düzcinsel olmadığını biliyoruz. Görüştüğümüzde, konuştuğumuzda lezbiyen hissiyatı veren, flörtöz davranan bir kadın tamamen heteroseksüel çıkabiliyor mesela. %100 bir kesinlik sağlamasa da bildiğiniz işaretler var mı? Ben kendimi zor çözdüm, karşımdakini hiç çözemiyorum :)

  Öncelikle araştırma yaparken kriteriniz kesinlikle fiyat olmamalı. Doktor görmeli, ondan sonra fiyat verebilir. Ucuz doktor değil, iyi doktor araştırılmalı. İnternette Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi doktorları için yapılan yorumlara bakarak fikir edinebilirsiniz. İyi araştırılmalı. Ben 15 gün önce büyütme amaçlı meme protezi ve kalça kaldırma yaptırdım. Bu operasyonları olacaksanız tavsiyelerim şunlar :

  - İkamet ettiğiniz ilde veya en azından yakın bir ilde bu ameliyatları olun ki bir terslik olursa doktorunuza ulaşabilin. Terslik olmasa dahi kontrollere gidip gelmeniz gerekecek.

  - En az bir ay kollarınızı normal şekilde kullanamayacaksınız. Doktorum en az bir ay kollarımı kullanmamamı önerdi. Kolları kullanmak derken kendi başınıza giyinmek, kendi başınıza banyo yapmak, yatmak, kalkmak gibi eylemleri de kastediyorum. Ağır kaldırmayacaksınız bir de.

  - Ağrılar, kramplar araştırdığım kadarıyla 3-4 günde de kesilebilir, 3-4 haftada da. Benim ağrılarım devam ediyor mesela. Uyutmuyor. Ama çok rahat atlatanlar da var.

  - İki ameliyatı aynı anda olmayın. Çünkü iyileşme sürecinde yatış pozisyonları farklı. Ben iki bölgeyi tek ameliyatla yaptırdım. 15 gündür uyuyamıyorum. Çünkü meme protezi sebebiyle ilk aylarda yüzüstü yatmanız ve ilk hafta yan yatmanız yasak. Kalça ameliyatından sonra da normalde yüzüstü yatılmalıymış. 15 gündür uyuyamıyorum. Belden altım yan, belden üstüm sırtüstü düz olacak şekilde abuk bir pozisyonda yatıyorum. Doktorum uyardı ama ben ısrar ettim. Etmemeliymişim.

  Kolay operasyonlar değiller, o yüzden doktorunuzu iyice araştırmanızı ve kendinizi ameliyat sonrası sürece hazırlamanızı tavsiye ederim. Dediğim gibi ameliyat sonrası toparlanmanız 3-4 günde sürebilir, 3-4 hafta da ama her halükarda bir ay kollar kullanılmayacak.