Posts by melancolic

  Ben biyolojik olarak kadınım cinsel kimliğim non binary bende bu sorunu cinsel kimliğimi bulmaya çalışırken yaşamıştım fazlasıyla ve erkekleri sadece estetik güzellik olarak beğeniyorum ne romantik çekim hissediyorum ne de cinsel çekim

  trans erkek bir bireyi dahi düşünemiyorum partnerim olarak sadece kadınlardan hoşlanıyorum

  melancolic senin yazılarını okuduğum kadarıyla sende erkekleri partner olarak değilde belki benim gibi sadece estetik güzellik olarak beğeniyorsundur bu da kafanı karıştırıyordur :)

  evet estetik açıdan hoş buluyorum bu da kafamı karıştırıyor bir şey hissediyor muyum diye ama sanırım dediğin gibi bu sadece hoş bulmak bir çekim hissetmiyorum ama uzun süredir emin de olamıyordum

  Biliyor musun?Ben de senin gibiyim.Poliseksüel olabilirsin aslında ki ben de öyleyim sanırım.Uzun zamandır bir erkekten ciddi olarak hoşlanmadım,beğendiğim oldu tabii.Tabii erkeklerden de hoşlanıyorum ama kadınlara olan hoşlantım,hislerim daha fazla.Mesela ben de biyolojik olarak kız ama trans erkek olan birine aşık olmuştum.Tabii tam olarak trans mı yoksa genderfluid falan mı butch mı bilmiyorum çünkü aramız açılalı bayağı oldu çok boktandı.Feminen kızlardan da hoşlanıyorum mesela ki sen de benim gibi biyolojik olan ama yönelimi,cinsel eğilimi farklı olan insanlardan hoşlanıyorsun.Dediğim gibi poliseksüel olabilirsin.

  Evet dediklerin benim durumumla baya benziyor. Beğendiğim erkekler oluyor ama hoşlanma anlamında değil. Kızlardan hoşlanıyorum. Feminen veya maskülen olması fark etmez. Biyolojik olarak kız olup cinsel kimliği farklı olan, kendini genderfluid, non-binary, agender, bigender vb. olarak tanımlayan insanlardan da hoşlanıyorum. Bir trans erkekten hoşlanabileceğimi düşünmüyorum. Bunun sebebi trans olması kesinlikle değil. Bir erkek olması ve benim erkeklerden hoşlanmamam. Her ne kadar biyolojik cinsiyeti kız olsa da bir trans erkek erkektir. Yüksek ihtimalle poliseksüelim. Ve anlattıklarına göre seni de poliseksüel olman çok muhtemel. Bu yönelimin toplum tarafından çok bilinmemesi de beni üzmüyor değil.

  Cinsel yönelimimi vs. keşfetmeye başladığım kısmı okumak istemeyenler direk 1. paragrafı atlayıp diğerini okuyabilirler, şimdiden teşekkürler.


  Ben cisgender bir kızım. Yönelimimi ilk keşfetmeye başladığımda 6. sınıftaydım ve biseksüel olduğumu düşündüm. Çünkü erkeklerden de hoşlandığımı düşünüyordum. Sadece kızlardan hoşlanıyor olabileceğim fikri hiç aklıma gelmemişti. Küçüktüm zaten. Küçükken beğendiğim erkekler olmuştu ama hiçbir erkekten gerçek anlamıyla hoşlanmamıştım. Hoşlandığımı sandığım oldu ama şimdi dönüp baktığımda anlıyorum ki hani o yeni yeni çocukluk aşklarının olduğu yaşlarda kızların arasında "kimden hoşlanıyorsun" muhabbetleri döner ya ben de hiçbir zaman hoşlandığım birisi olmamasına rağmen ısrar edildikçe "en sevilesi" olan kişiyi seçip söylerdim. Yine çok küçükken benden hoşlanan bir çocuk vardı ve çıkma teklifi etti ben de kendisinden hoşlanmamama rağmen kabul ettim. Sevgilimin olması fikri hoş geldi sanırım. Tabii pek sürmedi. Sevgili gibi olmayı bırakın doğru dürüst konuşmuyorduk bile.

  Ortaokulun son 1-2 senesinde 2 sevgilim oldu. İkisini de arkadaş baskıları ve dürtüklemeleri ile anca 3-4 hafta sürdürebildim. 8. sınıfta bir sevgilim oldu ve kendisi kızdı. Daha önce hiç yaşamadığım duygular yaşadım. Benim için çok yabancıydı. Kendisiyle 8-9 aylık bir ilişkim oldu ve bu sürede defalarca aldatıldığımı öğrenince ayrıldım. Sonrasında o kişiyi unutamadığımdan bir ilişkim olmadı (başarısız flört denemeleri hariç). Onunla sevgiliyken düşünmeye başlamıştım "acaba biseksüel değil miyim?" diye. "Lezbiyen miyim?" soruları kafamı kurcalamaya başladı. Poliseksüel olabileceğimi düşündüm. Ve şu an hala yönelimimle ilgili hiçbir fikrim yok.


  Şöyle ki kızlardan hoşlandığım konusunda hiçbir şüphem yok. Ama erkeklerden hoşlanıp hoşlanmadığımı anlayamıyorum. Şu ana kadar bir erkeğe karşı gerçek bir şey hissetmedim. İzlediğim bir filmde hetero güzel bir çift olsa çok tatlı bulurum vs. ama kendime gelince aynı şeyleri yaşamak ister miydim bilemem. Cinsel açıdan erkekler mide bulandırıcı geliyor. Romantik açıdan ise bilmiyorum. Kendisini genderfluid,non-binary,agender vb. olarak tanımlayıp da biyolojik cinsiyeti kadın olanlardan da hoşlanıyorum. Tek sorun erkeklerden hoşlanıp hoşlanmadığımı anlayamamam. Anlasam tüm sorun çözülecek. Nasıl anlayabilirim onu da bilmiyorum asıl cevabına ihtiyacım olan konu bu. Kesinlikle biseksüel veya hetero olmadığıma eminim. Lezbiyen veya poliseksüel yönelimlerine daha yakın hissediyorum. Emin olmadan kendime bir etiket yapıştırmak da istemiyorum. İnsanlara yöneliminizi açıkladıktan sonra farklı bir yöneliminiz olduğunu fark ettiğinizde olan insanlara açıklama kısmı beni yoruyor açıkçası. Evet düşüncelerinizi bekliyorum bu konuyla alakalı. Cevap verenlere şimdiden teşekkürler. :)