Sizce LGBT'de aşk var mı?

• Aşk var mı? 35

Sonuç katılımcılar tarafından görülebilir

Öncelikle herkese selamlar.

Ben Dizzy Bu Platformda Yeniyim ve ilk sormak istediğim soru

"aşk varmıdır" Oldu. Biraz daha Ayrıntıya Girmek İstiyorum.

ben 22 Yaşındayım Sizce 60 Yaşında Bir insanla bir birimize

aşık olma şansımız ne kadar var.

Şimdiden Herkese Teşekkür ederim. :thumbup::thumbup::thumbup:<3<3<3

Nasıl biri olduğum, nasıl biri olduğunla doğru orantılı!

Dizzy.. !

• Nikopol

Konunun başlığını değiştirdi. Eski Başlık: “SİZCE LGBT DE AŞK VARMIDIR.” Yeni Başlık: “Sizce LGBT'de aşk var mı?.”
  • https://onedio.com/haber/holly…-ve-holland-taylor-816140

Bu örnekten görüldüğü gibi oluyor ;) Hatta şöyle söyleyeyim Platonda genç erkeklere karşı ilgi duymuştur. Öğrencisine aşık olup karşılık bulamamıştır hatta platonik aşk terimi burdan gelir ve platona göre en ideal ilişki yetişkin bir erkek ve yine aynı statüden genç bir erkeğin ilişkisidir.

Leonardo da vinci de yine kendinden küçük olan hizmetlisi mon salai'ye aşık olmuştur hatta eşcinsel ilişki yasak olduğu için onu bir kadın formunda çizmiştir ve evet o tablo mona Lisa

Daha saysam çok örneği var ki bunlar ünlü kişiler sadece :D

• İki bilgin de yanlış, platonik aşk Platon'dan geliyor da, senin anlattığın anlamda değil, mona Lisa da o senin dediğin değil

• aslında, alkibiades sokrates'e aşıktır, alkibiades güzelliğiyle ünlüdür fakat sokrates alkibiades'e en azından fiziksel anlamda karşılık vermez. bunun sebebi erkek erkeğe *ilişkinin eski yunanda kınanmasından dolayı değildir eski yunanda bu tarz biri ilişkinin ''doğa dışı'' olduğuna dair bir imlem olmadığı rahatlıkla söylenebilir.(ki zaten doğa kavramı eski yunanda moderniteden apayrıdır) Sokrates cinsel anlamda ''kendini tutma'', arzuynun itkisine karşı ilişkiden uzak durmanın erdemli olduğunu söyler ve bunla övünür. platonik aşk kavramının nerden geldiğini tam olarak bilmiyorum, fakat platon' un felsefesiyle bağlantılı olduğunu düşünmüyorum. sonradan türetilmiş bir kavram sadece.

• aslında, alkibiades sokrates'e aşıktır, alkibiades güzelliğiyle ünlüdür fakat sokrates alkibiades'e en azından fiziksel anlamda karşılık vermez. bunun sebebi erkek erkeğe *ilişkinin eski yunanda kınanmasından dolayı değildir eski yunanda bu tarz biri ilişkinin ''doğa dışı'' olduğuna dair bir imlem olmadığı rahatlıkla söylenebilir.(ki zaten doğa kavramı eski yunanda moderniteden apayrıdır) Sokrates cinsel anlamda ''kendini tutma'', arzuynun itkisine karşı ilişkiden uzak durmanın erdemli olduğunu söyler ve bunla övünür. platonik aşk kavramının nerden geldiğini tam olarak bilmiyorum, fakat platon' un felsefesiyle bağlantılı olduğunu düşünmüyorum. sonradan türetilmiş bir kavram sadece.

Doğru, platonik aşk Platon'dan geliyor da, günümüzde biraz da olsa değişikliğe uğramış, onun felsefesi, yukarıda paylaştığım alıntıda görüldüğü gibi (sağlam kaynak) ilahi güzelliğe olan aşkı kasdediyor, bu arkadaşın bahsettiği gibi erkek erkeğe aşk değil, günümüzdeki karşılıksız aşk da değil.

• @ATLAS Ben platonik aşk erkek erkeğe aşk demek demedim sen doğru okumamışsın platonik aşk kavramının bugün saptırıldığını ve ilahi güzelliğe duyulan aşk manasında olduğunu biliyorum. Ben platonun bir erkeğe karşı böyle bir his duymasıyla ilgili konuşuyordum çünkü konu yaş farkı olan bireylerin birbirine olan ilgisi idi ama siz o kadar açık bulma derdindesiniz ki karamsar yapınızda çok başka bir olay zaten. Leonardo da vinci konusu da yanlış değil ayrıca tezim bu konu üstüne idi

• Yazınızın neresini doğru okumamışım, işte yazınız ekte, ve Leonardo tezinizi yanlış kurguluyorsunuz, ondan geçemezsiniz, tamam Leonardo'nun yardımcısı geçme ilişkisi vardı, fakat Mona Lisa o genç değil, ve karamsar olmamım bunlarla ne alakası var, sadece gerçekçiyim, mutlu olup gülücükler mi saçmam gerekiyor, aptallar mutlu olur, salak salak gülerler.

• Mona lisa

mon Salai, leonardo da vinci ve bir kaynağa göre bir tüccarın karısının yüzünün karışımı bir tablodur benim kaynağım bunu söylüyor ayrıca bilginiz olsun ben bu tezden 100 tam puanla 3 yıl önce mezun oldum

Her şeyi siz biliyor değilsiniz

Mutluluk aptallık falan değildir asıl her şeyde hastalıklı bir şekilde karamsar yön aramak mazoşistçe kendine acı çektirmek salaklıktır bence

• Sizi o tezinizden geçirenler geri zekalıymış. Ben kendi bildiğimi söylemiyorum. İşin gerçeğini söylüyorum. Ve herkesin bakış açısı farklıdır tabi, şu söz, tam hatırlamıyorum, Einstein'ın olabilir, "Aptallar mutlu olurlar, zeki bir insanın mutlu olması imkansızdır" Her neyse, siz tabi ki bildiğinizi yapın.

• Bu konu misafirlerden gizlenmiş 16 mesaj daha içeriyor, lütfen Kayıt Olun veya okumaya devam etmek için Giriş Yapın.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!