Psikiyatri Takibi

• Ben çocukluğumdan beri̇ farketmi̇şti̇m kadın olduğumu fakat tek bi̇r sorun vardı bedeni̇m erkekti̇. Başlarda herkesten gi̇zledi̇m yıllarca bi̇gün ortaya çıkınca anlatmıştım herkese çünkü bu durumun utanç veri̇ci̇ olduğunu düşünüyordum.Çok tartıştım ai̇lemle ama kabullenmi̇yorlardı ayrıca 2018'e kadar 19 yıl boyunca çok bi̇lgi̇si̇zdi̇m ne yapacağımı bi̇lmı̇yordum kadın olmak ı̇çi̇n i̇lk 2018 hazı̇randa ı̇stanbul çapa tıp fakültesi̇ne başvurdum 6 ay taki̇bi̇n sonucunda red aldım hi̇çbi̇r şey de anlatmadılar neden reddetı̇kleri̇ni̇ ocak 2019'da red almıştım. Daha sonra pes etmeyi̇p cerrahpaşa'ya başvurdum şenol turan'a gi̇tti̇m i̇ki̇nci̇ randevuda bana dedi̇ği̇ seni̇n ci̇nsi̇yet hoşnutsuzluğun tartışılı. 10 bi̇n'de 1 ender bi̇r vakasın gi̇bi̇ garı̇p şeyler söyledi̇ bana bunları derken bana 2 aydır hormon alıyordum maskülen gözükyordum sakalların ni̇ye var dedi̇ çok üzüldüm bu laflarına ağlayıp yemi̇n ederi̇m böyle hi̇ssedi̇yorum dedi̇m bu yüzden depresyon teşhi̇si̇ koydu ama 20 mayıs'a randevu verdi̇ ama ne di̇yecek bi̇lmı̇yorum belki̇ de o gün bi̇r kez daha reddedi̇li̇ceğim ne yapacağım bi̇lmı̇yorum çok üzülüyorum erkek olarak yaşamak ı̇stemi̇yorum artık.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Nikopol: Bazı imla hataları giderildi... ().

• Nikopol

Konunun başlığını değiştirdi. Eski Başlık: “PSİKİYATRİ TAKİBİ.” Yeni Başlık: “Psikiyatri Takibi.”
  • İşte uzman da olsan dışardan bakmak ile yaşamak ayrı. Ben de başından beri farklı olduğumu biliyordum ama bilgisizdim. Erkeksi görünüyordum ve etrafımdaki herkes beni böyle kabul etti. İnsan zihinle bedeni arasındaki bu çelişkiyi kaldıramıyor. Ben de uzun bir süre kabul edildiğim şekilde yaşamaya çalıştım. İnkar ettim kendimi kaç kere sözler verdim. Ama gizli yaşantıma bir şekilde devam ettim. Sonra bilgilendikçe anladım ki bu doğuştan. Ailem öğrenince kabul etmekte zorlanıyor. Senin bir şeyin yok ki diyor. Böyleyim ve bunu ben seçmedim. Erkek olarak mutlu olamadım. Hayatıma girenlere rağmen. Sonuçta çok zor şeyler olsa da içimdeki kadını dışa vurdukça ben mutlu oldum. Buca da cinsel kimlik bozukluğu teşhisi koydular. Hala dokuz Eylül de psikiyatri takip süreci devam. Bu süreç çok yıpratıcı. Hem dışarıyla hem de erkek bedeninle savaş veriyorsun. Yavaş ilerliyor. Ama ne yapabilirim. Devam etmek zorundasin başka çare yok.

• Ben bir transgender olarak doğal bir göğüs vucuduma gore ince bel ve erkek gibi olmayan bir kalcaya sahibim kadinsi bir gorunume sahibim sakallarım ve vucut kıllarım asırı var bu bir sorun olur mu ileriye dönük henüz aileme acilmadim doktora da gitmedim bilgilendirebilir misiniz beni biraz?

• Ben bir transgender olarak doğal büyük göğüsüm vucuduma gore ince bel imve erkek gibi olmayan bir kalcaya sahibim genel olarak kadinsi bir gorunume sahibim sakallarım ve vucut kıllarım asırı var bu bir sorun olur mu ileriye dönük henüz aileme acilmadim doktora da gitmedim bilgilendirebilir misiniz beni biraz?

• Ben bir transgender olarak doğal bir göğüs vucuduma gore ince bel ve erkek gibi olmayan bir kalcaya sahibim kadinsi bir gorunume sahibim sakallarım ve vucut kıllarım asırı var bu bir sorun olur mu ileriye dönük henüz aileme acilmadim doktora da gitmedim bilgilendirebilir misiniz beni biraz?

Peki kendini hangi cinsiyette hissediyorsun asıl sorun bu. Erkeğim ama kadınsı hatlarım var diyorsan ama bundan hoşnut değilsen erkeksi görünümünu arttırıcı bir şeyler yapabilirsin, vücut çalışır kaş yaparsın mesela. Eğer böyle iyi hissedeceksin tabii. Ama kadın hissediyorsan transseksüel olabilirsin ve doktora gitmen senin için iyi olur

• Transeksüel olduğumu belirttim zaten Kadın hissediyorum ve olmak da istiyorum. Vucudumun her erkeksi seyinden nefret ediyorum. Benim sorum şuydu mesela psikiyatri ve diğer testlerin takibi ve sonucunda tedaviye başlamasina izin verilmeyen insanlar var bu blogda da bir kac tane gordum bundan korktum da o yuzden boyle bir soru sordum şuan henüz hic bir surece baslamadim

• Transeksüel olduğumu belirttim zaten Kadın hissediyorum ve olmak da istiyorum. Vucudumun her erkeksi seyinden nefret ediyorum. Benim sorum şuydu mesela psikiyatri ve diğer testlerin takibi ve sonucunda tedaviye başlamasina izin verilmeyen insanlar var bu blogda da bir kac tane gordum bundan korktum da o yuzden boyle bir soru sordum şuan henüz hic bir surece baslamadim

Tamam anladım şimdi seni. Elbette feminizasyon seni mutlu edecektir. Haha kadın hisseden kimi mutlu etmez ki 😅Süreci beklediği gibi gitmeyen insanlar var. Doğru ama sen şimdi bunları düşünme kendinden eminsen istediğin yolda yürümene kimse engel olamaz. Elbette işler kitabına uygun gitsin ama olumsuz şeylerde yılmamak lazım. Başka doktorlara ve uzmanlara gidilebilir.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!