SiriusAteme adlı kullanıcının mesajları

Burada ki soru bilmek mi tanımlamak mı? Kendini her hangi bir kategoriye sokmak zorunda değilsin kimse değil. Yönelimler akışkan ve esnektir. Geçmişte olmaması ileride olmayacağı anlamına gelmez. Öyle bir insan çıkar ki olmaz dediğin de olabilir.

Ve bu konularda kimsenin düşüncesini, sözlerini umursama. Seni senden başka kimse anlayamaz tanımlayamaz. Aile de olsa kardeş ya da arkadaş da seni ne iç dünyanı bilebilir ne de onayına ihtiyacın vardır. Hayatı akışına bırak. Çok sıkıntı yaratır ise bu konularda terapi desteği veren kuruluşlar var onlardan birine başvur. Telefon, mail ya da online görüşme ile olabiliyor bunlar

Lgbt liyim ne ya? Ben Beşiktaşlıyım ya da falanca partiliyim demek gibi olmuş bu. Bu kadar da cahil olmayın gercekten, ters olmak hakaret etmek için demiyorum. Birey olmak bu değil.

Ayrıca öyle bir şey yok imkan dışı kaçıp gidemezsiniz Lgbt bireyi olduğunuz için kolay kolay. En azından halen daha yasal olduğumuz sürece ileride ne olur ülkede bilinmez bu baştakiler varken.

Ayrıca Hollanda' nın kolay olduğunu kim söylüyor yahu size? Hiçbir Avrupa ülkesi kolay değil

Aşırı bir duyar kasma ve kendi kendini öteleştirme bu. Ben bir nonbinary bireyim cinsiyet ifadelerini kabul etmiyorum sitede yalnızca kadıın ve ya erkek tanımı seçilmesi zorunlu kılınsa idi dediğin doğru olurdu. Binary trans bireylerin kendini durmadan biz transız diye ayrıştırma çabası ilginç. Transgender bireyleri yok sayan bir site değil burası. Lgbtq üzerinden prim sağlanmıyor, Lgbtq adı çıkarlara hizmet edilmiyor diye mi konu nedir? bu siteden biri içeri alındığında ay yok onlar bizi temsil etmiyor biz lgbt alan filan onlardan değiliz diyip alçakça bir yalnız bırakma ve öteleme yapan dernek oluşumlar mı en kapsayıcı en trans dostu?

Cinsiyet kimliğin ile cinsel yönelimin bir değildir. Transeksüel olup birçok yönelimden biri olabilirsin. Bu konuda uzman yardımı almanı tavsiye ederim. lgb bireylerine yönelik danışmanlık veren terapistler var

Bence wp grubu açalım zira 3 - 5 kişi takılıyoruz genelde :)

Üzerinde çok düşünmedim ama olacaksa öyle sağa sola kaydırmalı ne bileyim selam tanışalım şeklinde olmamalı bence de. İnsanların sosyal ağını genişletecek bulunduğu çevrede arkadaş edinebileceği bi platform olmalı. Herkesin kimliğini rahatça gösterebildiği yine art niyetli kişilerin barınamayacağı ve güvenlik önlemlerinin üst düzeyde bi yer olması şart.

Açalım kim olacak grupta 😄 İnstagram da halâ cezalıyım mesaj atamıyorum :)

Yalnızca ikili cinsiyet sistemine yani kadın ve erkek değil nonbinary bireyleri de katacak birşey yapmalısınız öncelikle trans dışlayıcı olmamalı. Uygulamaya da bayan yazmayın ama ciddiye alanınız az olur :) İnsanları ortak özellik aradıkları kriterlere göre bir havuzda toplayacak bir uygulama olabilir bu tarz birşey. Klasik sağa sola çek uygulamalarından farklı olmalı

Eşinizin artık başka biriyle de denemek istiyorum demesi ile aynı durum ne yazık ki. Zor bir durum ne yapacağınıza kendiniz karar vermelisiniz karşınızdakini de düşünerek. Kendinize yapılmasını istemediğiniz hiçbir şeyi bir başkasına da yapmayın tavsiyem bu

rastlantı diye birşey yok diyorum işte. Şöyle örnek vereyim İzmir de deniz yolu ile bir yerde biraz uzak bir tarafa gidecektim iskeleye indik vapur yok yan ilçeden kalkacakmis buraya gelin dediler apar topar gittik otostop çektik kaçırdık ama bir sonrakine binelim dedik bekledik bayağı akşam geri dönecektik onda da sorun oldu geceyi orada geçirdik ve hayatımdaki en kötü olaylardan birine sebebiyet verdi oraya gitmem. Yoluma çıkan engelleri görmezden geldim ve üzerine gittim sonuç sıkıntı. Bu başıma çok geliyor benim.

" Hiçbir şey rastlantı değildir " hayat felsefemdir. Mesela bir şeyi çok zorlarsan onun kötü sonuçları olur buna defalarca şahit oldum. Çok uzun bir konu aslında bu

Esenlikler herkese,

Bilmeyenleriniz var ise bu forumun bir de asıl sitesi bulunmakta. Haberler, röportajlar, köşe yazıları vb içeriklerle dolu. Bir çok yazarın yazdığı bilgilendirici yazılar var. Ben de bazı şeyler karalıyorum. Aşağıya köşe yazılarının linkini bırakacağım bir göz atın ve en çok neleri merak ediyorsunuz. Ne yazsak sizler için faydalı olur bu konuda düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim.

https://lgbti.org/kategori/kose-yazilari/

Herkese mutlu günler gk