The King of Sodom adlı kullanıcının mesajları

Eşinize biseksüel olduğunu açıklamalı mısınız?

1. Olasılık

Diyelim ki eşinize biseksüel olduğunuzu açıkladınız.

1. Eşiniz sizden ayrılır mı?

2. Eşiniz böyle bir şeyi kabul etmeyeceğini söylerse bu durum ilişkinizin devamını nasıl etkiler?

* sürekli şüphe duyulma... gibi.

3. Eşiniz sizden ayrılır durumu ailenize açıklarsa ne tür sorunlarla karşılaşırsınız?

2. Olasılık

Diyelim ki eşiniz biseksüel olduğunuzu kabul etti ve 2. bir ilişki yaşayabileceğiniz göz yumabileceğini söyledi.

1. Eşiniz neden biseksüel bir ilişki yaşayabileceğinizi kabul etti?

* çaresizlik, sizi çok sevdiği için, ailesine geri dönmek istememesi... gibi nedenler.

2. Ne tür bir ilişki yaşarsınız?

* sevgili, tek gecelik ilişki... gibi

3. Eşiniz bir gün farklılık olsun diye bir başka erkekle de ilişki yaşamak istediğini söylerse ne tepki verirsiniz?

Tom Robbins - Parfümün Dansı

Son yıllarda okuduğum kitaplar arasında en çok iz bırakanlardan biri de bu oldu. Çok hoş bir dokusu var kitabın; mitolojiyi alıp bugünün dünyasına öyle bir işliyor ve değişik karakterleri birbirlerinin hayatlarına o kadar güzel denk getiriyor ki, okurken yazarın zekasına hayran olmamak mümkün değil. Her kitap duygulardan bahseder, bu kitap bazı duyguları neden hissettiğimizi ve kimi duyguyu neden yanlış bildiğimizi cesur bir şekilde yeri geldikçe haykırıyor. Cesur bir şekilde diyorum çünkü her satırına okur okumaz katıldığımı söyleyemem ama şahsen beni duraksatan bu tür satırların tamamında inanılmaz haklı noktalar buldum dikkatli okuyunca. Yer yer altını çizdiğim cümleleri olmuştur. Keyifle okunası bir kitap. Tavsiyem ilk okuduktan sonra bir süre dinlendirin kitabı başucunuzda ve bir kaç hafta sonrasında yeniden okuyun. Her iki okumada da farkı satırlar altını çizdirecek.. Baksanıza hala etkisindeyim! :!::love:

Devamı...  Lavinia.

Geçmişte ailemin ve çevremdeki insanların müslüman olmasından kaynaklı islam dinine inandırılmış, farklı kaynaklardan kuran dahil yüzlerce islami kitabı okuyarak; islam ve dinler tarihi üzerine yaptığım araştırmalar sonucu saçma, mantıksız, ayrımcılık ve şiddet içerikli bulduğumdan islam dinine inanmayı bırakmış bir birey olarak bir tanrının var olduğu gibi var olamayacağı yönünde de bir çok işaret görüyorum.

Her şeye gücü yeten ezeli ve ebedi bir tanrının var olduğunu ve bizi yarattığını kabul etmem için tanrıdan önce var olmam, tanrının bizi yarattığı anı görmem ve tanrıdan daha güçlü olmam gerekir ki bir tanrının var olduğuna ve her şeye gücü yettiğine inanabileyim.

Benim düşüncelerim bu şekilde, bu doğrultuda kendimi agnostik olarak tanımlayabilirim.

Bir iki arkadaşım Şahika Yüksel'den bahsetmişti

Ofisi Teşvikiye'de yanılmıyorsam

İstanbul dışı için online seans veriyor mu bilmiyorum

Seans ücretleri konusunda da bir bilgim yok, bilgisi olan arkadaşlar varsa yazabilir.

Türkiye'de adaletin geldiği son nokta!
    İstanbul Sözleşmesi Tayyip Erdoğan tarafından iptal edileli bir hafta oldu.
    Aydın'da eşcinsel olduğu gerekçesiyle Engin Elekçi şiddette uğradı.
    Şiddet uygulayan şahıs ceza almayacağını düşünerek görüntüleri İnstagram hesabında yayınladı.

İstanbul Beyoğlu’nda 17 yaşındaki bir trans kadın kezzapla saldırıya uğradı, bir gözünde görme kaybı var.

İstanbul’da kezzaplı saldırıya uğrayan Suriyeli mülteci trans kadın Asya’nın Kocaeli’nde bir hastaneye sevk edildiği, saldırgan Emre Bozkurt’un a gözaltına alındığı öğrenildi.

Geçtiğimiz gün İstanbul Beyoğlu’ndaki evinden çıkarken bir saldırgan tarafından yüzüne kezzap atılan Suriyeli mülteci trans kadın Asya’nın, ilk tedavisi için kaldırıldığı Okmeydanı Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi’nden Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiği öğrenildi. Polisin aktardığı bilgiye göre saldırgan Emre Bozkurt gözaltına alındı.

Mabel Matiz'den çağrı: Kadınların, trans bireylerin, LGBTİ+’ların hedef gösterilmesini kabul etmiyorum.

Mabel Matiz'in Twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle:

Artık değişim istiyorum.

Yaşam hakkının ciddi ve tutarlı yasalarla korunduğu, şiddet dilinin aynı ciddi yasalar tarafından ağır/gerçekçi /caydırıcı cezalarla istisnasız olarak yaptırıma tabi tutulduğu, insanların cinsiyet/cinsel yönelim/inanç/ırk/dil gibi kimlikler üzerinden ayrıştırmayan, dışlamayan, birbirine düşman etmeyen, insanlarını eşit ve adil şekilde koruyan, kucaklayan, seven, önemseyen ve bunu uygulamalarıyla hissettiren bir ülke istiyorum.

Bunun için gerçekçi ve akilane inisiyatifler alacak samimi, uygar yöneticiler istiyorum.

Göstermelik ve geçici açıklamalarla idare eden, insan hayatını hashtag’lere ve birbirinden kuru tweet’lere hizalayan, değişim için hiçbir şekilde inisiyatif almayan, harekete geçmeyen ve dahası bütün harekete geçme olasılıklarının da yolunu tıkayan yerleşik bakıştan ve onun yarattığı yönetim dilinden yoruldum.

Artık değişim istiyorum.

Faillerin yerine mağdurların hedef gösterilmesini kabul etmiyorum.

Failler yerine mağdurların hedef gösterilmesini kabul etmiyorum. Şiddete çanak tutulmasını kabul etmiyorum. Kadınların hedef gösterilmesini kabul etmiyorum. Trans bireylerin, LGBTİ+’ların hedef gösterilmesini kabul etmiyorum.

Herkes için tam, eşit yaşama hakkı istiyorum. Eşitlik ve adalet için hak taleplerinin duyulmasını istiyorum.

Hemen, şimdi değişim istiyorum.

Onurlu mücadelelerinde bütün kadınların, trans bireylerin ve LGBTİ+’ların yanında olduğumu bir kez daha buradan paylaşmak istiyorum.

Artık değişim istiyorum.

Türkiye LGBTİ Birliği - Gönderiler | Facebook