Posts by The King of Sodom

Aynı şartlar altında işlenen benzer suçlara verilen cezalara bakıldığında bile çok bariz farklılıklar görülebiliyor.

2 kişi aynı suçu işliyor, biri 10 yıl ceza alırken diğeri beraat bile alabiliyor.

İyi niyet hali, toplumdaki konum, tutulan avukat/lar, savunma şekli, hakimin ruh hali...

Bu şartlar altında nasıl bir adaletten söz edebiliriz ki?

Yazdıklarından anladığım kadarıyla gerçekten adalet diye bir şey yok ve gerçek anlamda adalet sağlanamaz.. çoğunluğu memnun etmek toplumun tamamını memnun etmek anlamına gelmiyor sonuçta. Bu durumda gerçek bir adaletten söz edemeyiz.

Adaletin sağlanması için eşitliğin olması gerekir ki böyle bir eşitlik ne bu dünyada ne de başka bir dünyada mümkün değil. Bu bağlamda ne bu dünyada ne de başka bir dünyada gerçek adaletin olmadığına ve böyle bir adaletin sağlanamayacağına inanıyorum.

Örnek verecek olursam..

Örneğin İslam dinine göre sözde diğer dünyada kısa çöpün uzun çöpten hakkını alacağı söyleniyor. Uzun çöpün karşılaştığı durumda bir adaletsizlik yok mu? uzun çöp mü uzun olmayı istedi?

Uzun çöp ve kısa çöpe adaletli davranmak için iki çöpün boyutlarının aynı olması veya bir tanesinin olmaması gerekir.

Bir tanesinin olması bile sorun! "Neden ben?" gibi bir soru ortaya çıkaracağı için ona da adalet diyemeyiz.

Arya Stark

Eşinize biseksüel olduğunu açıklamalı mısınız?

1. Olasılık

Diyelim ki eşinize biseksüel olduğunuzu açıkladınız.

1. Eşiniz sizden ayrılır mı?

2. Eşiniz böyle bir şeyi kabul etmeyeceğini söylerse bu durum ilişkinizin devamını nasıl etkiler?

* sürekli şüphe duyulma... gibi.

3. Eşiniz sizden ayrılır durumu ailenize açıklarsa ne tür sorunlarla karşılaşırsınız?

2. Olasılık

Diyelim ki eşiniz biseksüel olduğunuzu kabul etti ve 2. bir ilişki yaşayabileceğiniz göz yumabileceğini söyledi.

1. Eşiniz neden biseksüel bir ilişki yaşayabileceğinizi kabul etti?

* çaresizlik, sizi çok sevdiği için, ailesine geri dönmek istememesi... gibi nedenler.

2. Ne tür bir ilişki yaşarsınız?

* sevgili, tek gecelik ilişki... gibi

3. Eşiniz bir gün farklılık olsun diye bir başka erkekle de ilişki yaşamak istediğini söylerse ne tepki verirsiniz?

Tom Robbins - Parfümün Dansı

Son yıllarda okuduğum kitaplar arasında en çok iz bırakanlardan biri de bu oldu. Çok hoş bir dokusu var kitabın; mitolojiyi alıp bugünün dünyasına öyle bir işliyor ve değişik karakterleri birbirlerinin hayatlarına o kadar güzel denk getiriyor ki, okurken yazarın zekasına hayran olmamak mümkün değil. Her kitap duygulardan bahseder, bu kitap bazı duyguları neden hissettiğimizi ve kimi duyguyu neden yanlış bildiğimizi cesur bir şekilde yeri geldikçe haykırıyor. Cesur bir şekilde diyorum çünkü her satırına okur okumaz katıldığımı söyleyemem ama şahsen beni duraksatan bu tür satırların tamamında inanılmaz haklı noktalar buldum dikkatli okuyunca. Yer yer altını çizdiğim cümleleri olmuştur. Keyifle okunası bir kitap. Tavsiyem ilk okuduktan sonra bir süre dinlendirin kitabı başucunuzda ve bir kaç hafta sonrasında yeniden okuyun. Her iki okumada da farkı satırlar altını çizdirecek.. Baksanıza hala etkisindeyim! :!::love:

Devamı...  Lavinia.

Geçmişte ailemin ve çevremdeki insanların müslüman olmasından kaynaklı islam dinine inandırılmış, farklı kaynaklardan kuran dahil yüzlerce islami kitabı okuyarak; islam ve dinler tarihi üzerine yaptığım araştırmalar sonucu saçma, mantıksız, ayrımcılık ve şiddet içerikli bulduğumdan islam dinine inanmayı bırakmış bir birey olarak bir tanrının var olduğu gibi var olamayacağı yönünde de bir çok işaret görüyorum.

Her şeye gücü yeten ezeli ve ebedi bir tanrının var olduğunu ve bizi yarattığını kabul etmem için tanrıdan önce var olmam, tanrının bizi yarattığı anı görmem ve tanrıdan daha güçlü olmam gerekir ki bir tanrının var olduğuna ve her şeye gücü yettiğine inanabileyim.

Benim düşüncelerim bu şekilde, bu doğrultuda kendimi agnostik olarak tanımlayabilirim.

Bir iki arkadaşım Şahika Yüksel'den bahsetmişti

Ofisi Teşvikiye'de yanılmıyorsam

İstanbul dışı için online seans veriyor mu bilmiyorum

Seans ücretleri konusunda da bir bilgim yok, bilgisi olan arkadaşlar varsa yazabilir.