Cinsel yönelimimi bilmiyorum?

• Cinsel yönelimimi vs. keşfetmeye başladığım kısmı okumak istemeyenler direk 1. paragrafı atlayıp diğerini okuyabilirler, şimdiden teşekkürler.

Ben cisgender bir kızım. Yönelimimi ilk keşfetmeye başladığımda 6. sınıftaydım ve biseksüel olduğumu düşündüm. Çünkü erkeklerden de hoşlandığımı düşünüyordum. Sadece kızlardan hoşlanıyor olabileceğim fikri hiç aklıma gelmemişti. Küçüktüm zaten. Küçükken beğendiğim erkekler olmuştu ama hiçbir erkekten gerçek anlamıyla hoşlanmamıştım. Hoşlandığımı sandığım oldu ama şimdi dönüp baktığımda anlıyorum ki hani o yeni yeni çocukluk aşklarının olduğu yaşlarda kızların arasında "kimden hoşlanıyorsun" muhabbetleri döner ya ben de hiçbir zaman hoşlandığım birisi olmamasına rağmen ısrar edildikçe "en sevilesi" olan kişiyi seçip söylerdim. Yine çok küçükken benden hoşlanan bir çocuk vardı ve çıkma teklifi etti ben de kendisinden hoşlanmamama rağmen kabul ettim. Sevgilimin olması fikri hoş geldi sanırım. Tabii pek sürmedi. Sevgili gibi olmayı bırakın doğru dürüst konuşmuyorduk bile.

Ortaokulun son 1-2 senesinde 2 sevgilim oldu. İkisini de arkadaş baskıları ve dürtüklemeleri ile anca 3-4 hafta sürdürebildim. 8. sınıfta bir sevgilim oldu ve kendisi kızdı. Daha önce hiç yaşamadığım duygular yaşadım. Benim için çok yabancıydı. Kendisiyle 8-9 aylık bir ilişkim oldu ve bu sürede defalarca aldatıldığımı öğrenince ayrıldım. Sonrasında o kişiyi unutamadığımdan bir ilişkim olmadı (başarısız flört denemeleri hariç). Onunla sevgiliyken düşünmeye başlamıştım "acaba biseksüel değil miyim?" diye. "Lezbiyen miyim?" soruları kafamı kurcalamaya başladı. Poliseksüel olabileceğimi düşündüm. Ve şu an hala yönelimimle ilgili hiçbir fikrim yok.

Şöyle ki kızlardan hoşlandığım konusunda hiçbir şüphem yok. Ama erkeklerden hoşlanıp hoşlanmadığımı anlayamıyorum. Şu ana kadar bir erkeğe karşı gerçek bir şey hissetmedim. İzlediğim bir filmde hetero güzel bir çift olsa çok tatlı bulurum vs. ama kendime gelince aynı şeyleri yaşamak ister miydim bilemem. Cinsel açıdan erkekler mide bulandırıcı geliyor. Romantik açıdan ise bilmiyorum. Kendisini genderfluid,non-binary,agender vb. olarak tanımlayıp da biyolojik cinsiyeti kadın olanlardan da hoşlanıyorum. Tek sorun erkeklerden hoşlanıp hoşlanmadığımı anlayamamam. Anlasam tüm sorun çözülecek. Nasıl anlayabilirim onu da bilmiyorum asıl cevabına ihtiyacım olan konu bu. Kesinlikle biseksüel veya hetero olmadığıma eminim. Lezbiyen veya poliseksüel yönelimlerine daha yakın hissediyorum. Emin olmadan kendime bir etiket yapıştırmak da istemiyorum. İnsanlara yöneliminizi açıkladıktan sonra farklı bir yöneliminiz olduğunu fark ettiğinizde olan insanlara açıklama kısmı beni yoruyor açıkçası. Evet düşüncelerinizi bekliyorum bu konuyla alakalı. Cevap verenlere şimdiden teşekkürler. :)

• Anladığıma göre erkeklerden hoşlanmıyorsun fakat eğer bir gün aşık olduğun kişi erkek olursa insanlara hiçbir şey açıklamak zorunda değilsin. Nasıl anlayabileceğine değinirsem, bence, hayalindeki kişiyi zihninde canlandır. Mesela ben canlandırdığımda cinsiyet fark etmiyor, biseksüelim. Denemeni öneririm ama aklında soru işareti kalırsa bana yazmaktan çekinme:)

• Biliyor musun?Ben de senin gibiyim.Poliseksüel olabilirsin aslında ki ben de öyleyim sanırım.Uzun zamandır bir erkekten ciddi olarak hoşlanmadım,beğendiğim oldu tabii.Tabii erkeklerden de hoşlanıyorum ama kadınlara olan hoşlantım,hislerim daha fazla.Mesela ben de biyolojik olarak kız ama trans erkek olan birine aşık olmuştum.Tabii tam olarak trans mı yoksa genderfluid falan mı butch mı bilmiyorum çünkü aramız açılalı bayağı oldu çok boktandı.Feminen kızlardan da hoşlanıyorum mesela ki sen de benim gibi biyolojik olan ama yönelimi,cinsel eğilimi farklı olan insanlardan hoşlanıyorsun.Dediğim gibi poliseksüel olabilirsin.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Venus ().

• Biliyor musun?Ben de senin gibiyim.Poliseksüel olabilirsin aslında ki ben de öyleyim sanırım.Uzun zamandır bir erkekten ciddi olarak hoşlanmadım,beğendiğim oldu tabii.Tabii erkeklerden de hoşlanıyorum ama kadınlara olan hoşlantım,hislerim daha fazla.Mesela ben de biyolojik olarak kız ama trans erkek olan birine aşık olmuştum.Tabii tam olarak trans mı yoksa genderfluid falan mı butch mı bilmiyorum çünkü aramız açılalı bayağı oldu çok boktandı.Feminen kızlardan da hoşlanıyorum mesela ki sen de benim gibi biyolojik olan ama yönelimi,cinsel eğilimi farklı olan insanlardan hoşlanıyorsun.Dediğim gibi poliseksüel olabilirsin.

Evet dediklerin benim durumumla baya benziyor. Beğendiğim erkekler oluyor ama hoşlanma anlamında değil. Kızlardan hoşlanıyorum. Feminen veya maskülen olması fark etmez. Biyolojik olarak kız olup cinsel kimliği farklı olan, kendini genderfluid, non-binary, agender, bigender vb. olarak tanımlayan insanlardan da hoşlanıyorum. Bir trans erkekten hoşlanabileceğimi düşünmüyorum. Bunun sebebi trans olması kesinlikle değil. Bir erkek olması ve benim erkeklerden hoşlanmamam. Her ne kadar biyolojik cinsiyeti kız olsa da bir trans erkek erkektir. Yüksek ihtimalle poliseksüelim. Ve anlattıklarına göre seni de poliseksüel olman çok muhtemel. Bu yönelimin toplum tarafından çok bilinmemesi de beni üzmüyor değil.

• ''Poli'' kelimesi ''çok anlamına gelir. Bu tür insanlar birden fazla cinse, cinsel eğilime ilgi duyarlar fakat, biseksüel ve panseksüel ile karıştırılmamalıdır.

Biseksüel iki cinsiyete ilgi duyar....

panseksüel tüm canlılara ilgi duyar....

Poliseksüel ise tüm canlılara ilgi duymayabilir. yani üçüncü cinsiyetten olanlara ilgi duyabilir. Mesela Transseksüellerden hoşlanır ama interseksüellerden hoşlanmazlar. ikili cinsiyet anlayışının dışında transgender, interseksüel, iki ruhlu ya da üçüncü cinsiyetten olanlara ilgi duyabilirler..

bence @Venusss, @melancolic Poliseksüel olduğunuzu düşünüyorum.

Tabi tam olarak durumu bilmiyorum. Anladığım kadarıyla iki cinsiyetten hoşlanabiliyorsunuz, cinsel eğilimi farklı olan insanlardan da hoşlanabiliyorsunuz.

O zaman Poliseksüel olabilirsiniz.

• Panseksüel tüm canlılara değil tüm cinsiyet ve yönelimlere açıktır. Canlı deyince zoofiliyi de kapsıyor :D

• Bu konu misafirlerden gizlenmiş 8 mesaj daha içeriyor, lütfen Kayıt Olun veya okumaya devam etmek için Giriş Yapın.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!