Eşcinsellik & İş Hayatı!

• İş yerinizde cinsel yöneliminiz biliniyor mu?, Yaşadığınız zorluklar neler?, Tacize maruz kalıyor musunuz?, Mutlu olduğunuz işte misiniz?

• Bir önceki işyerinde biliniyordu, işyeri bir arkadaşıma aitti

Şu anki işyerinde bilinmiyor. İşyeri sahibi biraz muhafazakar, bilinse sorun yaşarım

Mutlu değilim

• mağazacılık sektöründe cinsel yöneliminizi saklamadan çalışmak riskli maalesef. sıkıntılar yaşanabiliyor. ilk çalışma deneyimimde, patronum bana demişti. "sen lezbiyensin," diye. beni rahatlatmıştı. nasıl olsa biliyor, kendimi kasmadan çalışabilirim artık, diye. hiçbir sorun olmadığı gibi de, üzerine birçok konuştuk. işyerinde yaşadığım bu özgürlükçü ortamında hem kendimi yeniden keşfettim hem de güzel şeyler öğrendim. en güzel zamanlarımdı. daha sonra oradan ayrılıp başka bir sektörde çalışmaya başladım. çalıştığım şubenin müdürü geydi. bu bana rahatlık vermişti ancak, kendisi inkar ediyordu. gizleniyor, saklanıyor, kaçamak davranıyordu. haliyle üzdü. ne oldu, nasıl oldu tam olarak olayın akıbetini bilmiyorum ancak işten attılar. sebebi gey olduğu için. böyle bir durum olduğu için ben de kendimi gizledim. muhabbetlere dahil olmadım. kimi konularda yalan söyleme mecburiyetine maruz kaldım. çok fazla kalamadım. oradan ayrıldım. aradan zaman geçtikten sonra yine bir başka kurumda çalışmaya başladım. kıyafet konusunda bana epey zorluk çıkardılar. giydiğim her kıyafete cinsiyetçi yaklaşımları bunaltıyor, çıldırma noktasına getiriyordu. kalıplaşmış normlar üzerinden yaptırım ve psikolojik şiddet uyguluyorlardı. en fazla iki hafta tahammül edebildim. ondan sonra iş bulamadım. ancak ilk çalıştığım işyerinin bana sağladığı özgüven ve rahatlığı hiçbir yerde bulamadığım gibi de o yılları çok özlüyorum.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!