Giyime Dayalı Ayrımcılıkla Mücadele

• Nikopol

Konunun başlığını değiştirdi. Eski Başlık: “Giyim tarzı açısından ayrımcılığa uğradığınızda bunun üstesinden nasıl geliyorsunuz?.” Yeni Başlık: “Giyime Dayalı Ayrımcılıkla Mücadele.”
  • Sizin farklı özelliklerinizle tanımalarını sağlayın. Her insanın yetenekli olduğu birtakım şeyler vardır. Kendinizi kıyafetlerinizle ve davranışlarınızla değil bu gibi özellikleriniz ile öne çıkartın. Bu sayede önyargıları da kırabilirsiniz. Ama maalesef bazı insanlar bunu anlayamayacaktır. Bu insanlarla paylaşabileceğiniz birşey yok zaten.

Sizi siz olarak kabul etmeyen insanlardan zaten arkadaşça yaklaşmalarını beklemek en başta size zarar verir. Bu tarz insanlardan uzak durun. Ne olursa olsun kendinizden de taviz vermeyin.

Winter is Coming:!:

• Aslında yakın çevre konusunda çok arkadaşım yok zaten onlarda belirli kişiler ve sağolsunlar onlardan yana pek sıkıntım yok. Beni boşluğa iten daha çok toplumun ön yargısı ve bakış açısı. Dışarı da gördüğüm tavır yani. Bir süre sonra çok ağır gelmeye başlayabiliyor. Galiba birazda içime kapanık bir yapım olmasından, insanların tavırları etkiliyor çok fazla. Bakışları, söylemleri ama galiba ona pek yapabileceğim bir şey yok. Biliyorum pek çok kişi var bu tavırlara maruz kalan veya daha kötüsüne sadece nasıl güçlü durabiliyorlar merak ediyorum.

• Aslında yakın çevre konusunda çok arkadaşım yok zaten onlarda belirli kişiler ve sağolsunlar onlardan yana pek sıkıntım yok. Beni boşluğa iten daha çok toplumun ön yargısı ve bakış açısı. Dışarı da gördüğüm tavır yani. Bir süre sonra çok ağır gelmeye başlayabiliyor. Galiba birazda içime kapanık bir yapım olmasından, insanların tavırları etkiliyor çok fazla. Bakışları, söylemleri ama galiba ona pek yapabileceğim bir şey yok. Biliyorum pek çok kişi var bu tavırlara maruz kalan veya daha kötüsüne sadece nasıl güçlü durabiliyorlar merak ediyorum.

Onları yokmuş farz ederek. Hem şöyle düşün başka konularda da çoğu zaman insanlar birbirini çekemez. Birbirlerine yıkıcı yaklaşırlar. İş hayatında okul hayatında çok olur bu. Karşı taraf hiçbirşey yapmasa bile bir nedenden ötürü bazı insanlar düşmanca yaklaşır. Genelde arkadaşlarının husumeti vardır. Bir konuda o başarılıdır kendisi başarılı olamamıştır vs. Bir çok şey var. Yani herkesin ne dediğini umursayacak olsak dünya yaşanmaz hale gelir. İnsanların hakkında neler düşündüğünü umursama.

Çünkü aslanlar kuzuların kendileri hakkındaki düşüncelerini umursamaz.

Winter is Coming:!:

• Bence görmezden gel uğraşacak kadar önemli olsaydılar böyle şeyler yapmazlardı sen mutluluğuna bak bence

• Umarım başarabilirim, dediklerinizde haklısınız sadece görmezden gelme olayını pek beceremiyorum galiba ama o insanlar hep olacaklar hayatımızı onlara göre yaşasak çok zor olurdu, deneyeceğim. Çok teşekkürler

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!