Nerden başlamalıyım

• Merhaba ben 18 yaşında trans bir bireyim. türkiyede cinsiyet geçiş için hangi yolları izlemeliyim? bu forumda uzun bir süre gezdim ve aslında bir çok aklımdaki sorunun cevabını aldım. fakat yazılan çoğu şey 2018'de yazılması biraz endişelendirdi. sistem hala aynı mı yani izlemem gereken yollar falan? ve...

en hızlı bir şeykilde HRT sürecimi nasıl başlatabilirim? reddite bir çok sub'da gezdim ve eğer ilaçları elde edebilirsem başlayabilirim ama ben doktor kontrolünde yapmak istiyorum fakat süreç çok uzun bu süreci en aza indirmenin yolu nedir yani HRT en hızlı nasıl başlarım(MtF)

:*

• Nikopol

Konuyu onayladı.
  • Merhaba PembeTilki

Süreç aynı, değişen bir şey yok

Bence yapmanız gereken en doğru şey dava açıp hastaneye sevkinizi istemeniz

Bu şekilde doktor kontrolünde başlamış olursunuz

İlaçlar daha önce geçirilen hastalıklar, alerji, sigara ve alkol kullanımı gibi.... nedenlerle kişiden kişiye farklılık gösterebildiği için doktor kontrolünde hrt sürecine başlamanız daha doğru olur.

• ben kadın gibi hissetmiyorum kadınım

Merhaba PembeTilki

Süreç aynı, değişen bir şey yok

Bence yapmanız gereken en doğru şey dava açıp hastaneye sevkinizi istemeniz

Bu şekilde doktor kontrolünde başlamış olursunuz

İlaçlar daha önce geçirilen hastalıklar, alerji, sigara ve alkol kullanımı gibi.... nedenlerle kişiden kişiye farklılık gösterebildiği için doktor kontrolünde hrt sürecine başlamanız daha doğru olur.

ben mersinde okuyorum ve ikametgahım istanbulda. sizce herhangi bir sıkıntı çıkar mı?

bir kaç hafta sonra yurda yerleşicem ve ordaki(mersin) mahkemeye dava açabilirim

• ben kadın gibi hissetmiyorum kadınım

ben mersinde okuyorum ve ikametgahım istanbulda. sizce herhangi bir sıkıntı çıkar mı?

bir kaç hafta sonra yurda yerleşicem ve ordaki(mersin) mahkemeye dava açabilirim

İkametgahınız mersin olacağı için mersinde dava açabilirsiniz, mantıken herhangi bir sorun çıkmaması gerekiyor.

Farklı bir ilde olacaksanız hakime durumu anlatırsanız farklı bir ilde bulunan bir hastaneye de sevk edebilir..

Bir de en az 18 yaşını olmanız gerekiyor. PembeTilki

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen Nikopol: Nikopol tarafından oluşturulan bir mesaj bu mesaj ile birleştirildi. ().

• anladım artık başlayabilirim aklımdaki tüm soruların cevabını aldım. yardımınız için teşekkürler <3

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!