Trans Kadın Cemre Ateş İntihar Etti

• Trans kadın Cemre intihar etti.

Süper Haber'de yer alan haberde, Türk milliyetçisi bir LGBT birey olan Cemre'nin ölümünden, kensini siyasi gerekçelerle "faşist" olarak hedef gösteren ve işinden attıran LGBT dernekleri sorumlu tutuluyor...

Sosyal medyada Türk milliyetçisi bir LGBT birey olduğu için hedef gösterilen Cemre intihar ederek yaşamına son verdi.

Cemre'nin işinden LGBTİ+ dernekleri tarafından kovdurulduğu, milliyetçi olduğu için "mahalle baskısına" maruz kaldığı ve intihara sürüklendiği öne sürülüyor.

Olay sosyal medyada geniş yankı bulurken, Cumhuriyet Gazetesi'nden Sefa Uyar konuyla ilgili, "Trans olduğu için ötekileştirilen, Türkçü olduğu için de etnikçi LGBTİ tayfası tarafından dışlanan, işinden dahi kovdurulan Cemre intihar etmiş. Duyduğum andan beri üzgünüm ve öfkeliyim." paylaşımı yaptı.

Sosyal medyada geniş bir takipçi kitlesi bulunan M. S ise şu ifadeleri kullandı;

"LGBTİ+ dernekleri bir trans kadın olan Cemre'yi her girdiği işten attırmış, üstüne sürekli sosyal medyadan taciz etmiş ve "faşist" diye hedef göstermiş... Sebebi Türkçü olması... Cemre bugün, doğum gününde intihar etti."

Türkiye Cemre'yi konuşuyor! İntihara nasıl sürüklendi?
    Detaylar SuperHaber'de...
    www.superhaber.tv

• Okurken boğazım düğümlendi resmen. Mekanı cennet olsun ♥

• Bu foruma Twitterdan tanıdığım Cemre için üye olmuştum çünkü iş arıyordu ben de bulduğum ilanları gönderiyordum .Annesi öldü , köpeğini zehirlediler karton toplarken İzmir'in kurtuluş gününde Suriyeliler dövdü

En çok beni düş kırıklığına uğratan İzmir belediyesi oldu sözde LGBT dostu. bir gök kuşağı renkli bayrak koyunca destek vermiş oluyor. .

Öyle desteği evden biz de verebiliyoruz. İş versene Kaç kere etiketledim hiç dönüş yapmadılar

Dün öldü diye duyunca nasıl sarsıldığımı tüm günü acı ile geçirdiğimi tahmin edebilirsiniz.

Neyse ki yaşıyormuş .

• Bu foruma Twitterdan tanıdığım Cemre için üye olmuştum çünkü iş arıyordu ben de bulduğum ilanları gönderiyordum .Annesi öldü , köpeğini zehirlediler karton toplarken İzmir'in kurtuluş gününde Suriyeliler dövdü

En çok beni düş kırıklığına uğratan İzmir belediyesi oldu sözde LGBT dostu. bir gök kuşağı renkli bayrak koyunca destek vermiş oluyor. .

Öyle desteği evden biz de verebiliyoruz. İş versene Kaç kere etiketledim hiç dönüş yapmadılar

Dün öldü diye duyunca nasıl sarsıldığımı tüm günü acı ile geçirdiğimi tahmin edebilirsiniz.

Neyse ki yaşıyormuş .

Facebook sayfamızda destek olmak amacıyla iş aradığıyla ilgili bir tweetini paylaşmıştım.

İntihar haberini duyduğumda gerçekten çok üzüldüm, neyse ki iyiymiş.

Bahsettiğiniz olay bu mu yoksa bu farklı bir olay mı?

İzmir'de skandal olay! Tecavüze kalkışanlar serbest. Mağdura dava açıldı
    İzmir’de yaşayan genç kadın Cemre Ateş’e geçtiğimiz yıl 3 kişi tecavüz etmeye kalktı. 3 kişinin de serbest bırakıldığını öğrenen Ateş’e kendini koruduğu için…
    www.yenicaggazetesi.com.tr

• Evet .O davanın sonuçlandığını yazmıştı Cemre en son. Beraat etmiş ,Faillerden biri de ölmüş . ama ona sevinirken başka kötü şey oluyordu , Biz onu takip edenler de başına gelenlere üzülüp bir şey yapamadığımız için kahroluyorduk .O kadar arka arkaya geldi ki .

Hesabını kapattı bundan sonra sosyal medya kullanmayacakmış. Bu gün Tümyad hesabından beni merak etmeyin ben iyiyim diye kısa bir video göndermiş .

Evi için ve kendini geçindirecek bir iş kurması için para toplanıyor şu an.

Reklama dönüştürmemek için buraya iban yazmıyorum yardım etmek isteyenler twitterda bulabilir ancak yardım yaparken "Cemre için" diye bildirmek gerekiyor.

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen Suyla0 ().

• Tamam o zaman

paylaşayım

TÜMYAD (@Tumyad4) | Twitter

Ziraat Bankası
    TÜM YARDIMLAŞMA DERNEĞİ
    TR26 0001 0008 5478 2502 5850 01 (TL)

Vakıfbank
    TÜM YARDIMLAŞMA DERNEĞİ
    TR800001500158007310810514 (TL)

Cemre için destek olacak arkadaşlarımız sabit twetdeki ibana bağış yaparken Cemre yazarsa seviniriz.

Cemre kendi evine ait arsada hayvancılık yapacak, bahçenin bir bölümüne çit yaptırıyoruz, birde kümes, yumurtaları merkezde bir markete satacak, kendi işinin patronu olacak. Kümes bitince tavuklarınıda alacağız.Yaradan hayırlı, bol kazanç versin.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Suyla0 ().

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!