Tavsiyeye İhtiyacım Var

• Merhaba! Bunu gerçekten birine söylemem gerekiyor. Yani çok muhafazakar bir ailede yaşıyorum ve henüz lezbiyen olarak açılmadım. Gerçekten çok kötü bir mali durumdayız ve anneme bir şekilde yardım etmek için (henüz sonuç alamadım) çevrimiçi bir iş yürütmeye başladım.

Ama homofobik ailemden gerçekten nefret ediyorum ve özgürlüğüme ihtiyacım var, sadece çantamı alıp gitmek istiyorum. Ama bunu yapamam çünkü ailemi bu halde bırakamam. Bundan nasıl kurtulacağım konusunda tavsiyeye ihtiyacım var.

• Support

Konuyu onayladı.
  • Merhaba! Bunu gerçekten birine söylemem gerekiyor. Yani çok muhafazakar bir ailede yaşıyorum ve henüz lezbiyen olarak açılmadım. Gerçekten çok kötü bir mali durumdayız ve anneme bir şekilde yardım etmek için (henüz sonuç alamadım) çevrimiçi bir iş yürütmeye başladım.

Ama homofobik ailemden gerçekten nefret ediyorum ve özgürlüğüme ihtiyacım var, sadece çantamı alıp gitmek istiyorum. Ama bunu yapamam çünkü ailemi bu halde bırakamam. Bundan nasıl kurtulacağım konusunda tavsiyeye ihtiyacım var.

Tercih yapacaksın. Ailenin kötü bir mali durumda oldukları için bırakmak istemiyorsan bırakmayacak onlardan nefret etmeye devam edeceksin, ya da çantanı alıp çekip gidecek ve özgürlüğüne kavuşacaksın, ya o, ya o, birini seçeceksin.

• Tavsiyen için teşekkürler Atlas

Ailemi yüzüstü bırakıp gittiğimde kendimi suçlu hissederim

Karar veremiyorum psikolojim bozuldu

• Tavsiyen için teşekkürler Atlas

Ailemi yüzüstü bırakıp gittiğimde kendimi suçlu hissederim

Karar veremiyorum psikolojim bozuldu

Anne, baba, aile, eş, çocuk, dost, arkadaş, hiç kimse sizden daha önemli değil, ve hiç kimse vazgeçilmez değil, önemli olan sizsiniz. Aslında onlar yoklar, onlar siz varsınız diye varlar. Kırın zincirlerinizi, böyle saçma sapan kavramlara takılmayın.

• açılma konusunda psikolojik bir destek alınabilir bununla ilgilenen çok kalifiye dernek ve örgütler mevcut. kendi ekonomık kazanımların ile bembeyaz yeni bir sayfa kurabilirsin. bu hayata 1 defa geldin ve kimsenin sana şu ol, bu ol deme hakkı yok. aile ve toplumun istediği gibi yaşantımızı şekillendiremeyiz. bu coğrafyanın aile ve toplum yapısı bizi istemiyor hatta siyasiler dahi varlığımızı yok sayıyor. gereken bence bu koşullarda kendin olabilmek adına elde ettiğin kazanımlardır. evden çıkmak başta duygusal olarak çökertse de kendin olabildiğin her yaşam alanı ve yanında özgür hissettiğin her birey ailendir. bir oluşumu aile yapan şey sadece kan bağı değildir.

• bir dorum olucaktı erkeklerin veya travestilerin gittigi epilasyon yerleri varmı giden varsa tavsiye edebilecegi yer varsa genitsl bölgeye ya epilasyon yada sir agdayla temizletmek istiyorum

• Aileme açılamadığım için daha öncesinde evden kaçtım aldım valizimi eş cinsel bir arkadaşımın yanına gittim ve ailemden bende nefret ediyordum. O iki ayda ailenin ne demek olduğunu anladım. Her ne kadar benim duygularımı anlamasalar da Ailenin her şey den üstün olduğunu anladım.

Zaman her şeyin ilacıdır yavaş yavaş açılmayı dene zarf atmayı dene ( aynı durumdayız )

• amaç illa birine söylemek ise?bu şart ise?allahın emri ise?libriz.com sitesine girin hem gerçekten söylemek mecburiyetindeyim i yaşayın hem konuşun rahatlayın hem ne şiş yansın ne kebap hem ne aile yi üzün kırın incitin filan filan ...

• Bu konu misafirlerden gizlenmiş mesaj daha içeriyor, lütfen Kayıt Olun veya okumaya devam etmek için Giriş Yapın.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!