tam olarak yönelimimden emin değilim yardım edebilcek var mı

• açıkçası eskiden görünüş olarak erkeklerden etkilenirdim fakat ilk öpücüğümü 4 yaşında lise 3 giden bir kızdan aldım ve sonra arkadaş çevremden bir kaç kızla daha da öpüştüm fakat hiç işin diğer tarafını iki cins olarak düşünmedim duygusal açıdan da kızlar çekiyor ilgimi tabii ve şunu ekleyim başta dediğim şey sadece bilmem kaç sene önceydi yani şuan bir erkek dikkatimi çekmiyor konu hakkında bilgisi olan biri yardım edebilir mi

• Öncelikle merhaba ! Yaşadığın gayet normal ve olası bir durum. Cinsiyetini kadın olarak belirtmişsin o yüzden ona göre yazacağım. Cinsel yönelimini genel yönelimin belirler bunu unutma. Örneğin heteroseksüel bir birey belki bir kaç defa kendi cinsiyetinde olan birinden etkilenmiş olabilir ama bu onu biseksüel yapmaz. Aradan uzun bir süre geçmiş ve bu süre zarfında erkekler hiç dikkatinizi çekmemiş. O an ki erkeklerden etkilenmenizin sebebini bilemezsiniz. Eğer şu an erkeklerden fiziksel , duygusal ve / veya cinsel olarak etkilenmiyorsanız lezbiyen olduğunuzu söyleyebilirim. Çok düşük bir ihtimal olsa da homo-esnek ( homo-flexible ) olabilirsiniz. ( Biseksüelliğin bir türüdür. ) Anlamı : Homo-esnek temelde eşcinsel olup karşı cinsle de ilişkiye girme fikrine olumsuz bakmayan , bu fikrin ters gelmediği veya nadiren karşı cinsle birlikte olan kişileri tanımlamak için kullanılır. Bu tanımı Wikipedi'den kopyaladım bilginize.

• Öncelikle merhaba ! Yaşadığın gayet normal ve olası bir durum. Cinsiyetini kadın olarak belirtmişsin o yüzden ona göre yazacağım. Cinsel yönelimini genel yönelimin belirler bunu unutma. Örneğin heteroseksüel bir birey belki bir kaç defa kendi cinsiyetinde olan birinden etkilenmiş olabilir ama bu onu biseksüel yapmaz. Aradan uzun bir süre geçmiş ve bu süre zarfında erkekler hiç dikkatinizi çekmemiş. O an ki erkeklerden etkilenmenizin sebebini bilemezsiniz. Eğer şu an erkeklerden fiziksel , duygusal ve / veya cinsel olarak etkilenmiyorsanız lezbiyen olduğunuzu söyleyebilirim. Çok düşük bir ihtimal olsa da homo-esnek ( homo-flexible ) olabilirsiniz. ( Biseksüelliğin bir türüdür. ) Anlamı : Homo-esnek temelde eşcinsel olup karşı cinsle de ilişkiye girme fikrine olumsuz bakmayan , bu fikrin ters gelmediği veya nadiren karşı cinsle birlikte olan kişileri tanımlamak için kullanılır. Bu tanımı Wikipedi'den kopyaladım bilginize.

cevabınız için teşekkür ederim gerçekten bu konu hakkında çok gelgitlerim oluyordu

• cevabınız için teşekkür ederim gerçekten bu konu hakkında çok gelgitlerim oluyordu

merhaba, gelgitlerinizin olması belki cinsel yöneliminizin akışkanlığıyla ilgillidir. yaşamlarımızın kimi zamanlarında hemcinslerimize daha dönük/sıcak, daha ilgili olabilirken kimi zaman karşıcinsimizden bireylere bu durum içerisinde olabiliyoruz.

• Resmi Gönderi

Yönelim konusunda acele etmeni gerektirecek bir şey yok. Yıl 2021 oldu, etiketler bir anlam ifade etmiyor artık. Kimden hoşlanıyorsan onunla olmak istiyorsun; olay bundan ibaret. İllaki detaylı bilgi almak istiyorum diyorsanız, buradan sizin yardımınızla literatürde bilinen tüm cinsel yönelimler için ayrı ayrı başlık açıp bilimsel makalelerden referanslar kullanarak güzel bir yazı dizisi oluşturabilirim? Şimdiden mutlu yıllar! :)

Anıl Absolution

• Yönelim konusunda acele etmeni gerektirecek bir şey yok. Yıl 2021 oldu, etiketler bir anlam ifade etmiyor artık. Kimden hoşlanıyorsan onunla olmak istiyorsun; olay bundan ibaret. İllaki detaylı bilgi almak istiyorum diyorsanız, buradan sizin yardımınızla literatürde bilinen tüm cinsel yönelimler için ayrı ayrı başlık açıp bilimsel makalelerden referanslar kullanarak güzel bir yazı dizisi oluşturabilirim? Şimdiden mutlu yıllar! :)

aslında evet kendimi lezbiyen o bu diye sınıflandırmak istemiyorum ama sadece merakımdan dolayı bunu sordum

• Arkadaşların da yazdığı gibi, illa bir etikete sığdırmak zorunda değilsin kendini. Zamanla kendini daha iyi anlayacak bir konuma gelirsin.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!