Kendim Hakkında Edindiğim Fikirler

• Merhaba

Uzun zamandır kara kara düşündüğüm daha yeni farkına vardığım şeyler hakkında yazı yazmak istedim konumuz aseksüellik ve demisexuallik hakkında

Eski ben yani kendimi kadınlara yakın hisseden o bedenlerden hoşlanan (romantiklik hariç) ben birden kendin fark edip erkekleri daha çekici bulduğunu anladı bu sefer (romantik) şeylerde hissedebiliyordu ama yinede kendinden bir o kadar habersiz uzak yaşadığını bilmiyordu daha yeni şeyler okuyup fikirler edindikçe bu konuda ne kadar yanlış fikirlere kapıldığımı anladım ben heteroseksüel değildim ama kendimi bir homoseksüel kadar hem cinslerimden de bu kadar yakınlık hissetmiyordum sanki kendime başka bir oda arıyormuşum da bulunduğum evdeki odaların kapıları hepsi kapalı ve hepsini teker teker açıp kontrol etmişim gibi şimdi işe başladığım yere geri dönüyorum sanki çünkü açtığım kapılarda benim için bir şey yok daha doğrusu aradığım zamanda aramadığım zamanda ben kendime o değeri vermemişim.Bir kadını bir hetero erkek gibi hissedemiyorum ve bir homoseksüel gibi olarak da erkekleri cinsel olarak yakın bulamıyorum bu benim bedenimin ve aklımın kararı nede olsa ben böyle doğdum niye kendimi herkes gibi birilerine adamak zorunda sevmek zorundayım dimi.Kendimi iğrenç olarak gördüm herkese imrendiğim şekilde baktım şimdi işe farkına varıyorum ki ben kendimi sevsem yeterim.

Heteroseksüel Gay Biseksüel aseksüel demiseksüel bunlar benim kimliğim değil sonuçta değil mi ?

Umarım yazımı okuyup kendim hakkında bulunduğum çıkarımları azıcıkta düşünmenizi sağlar bu durumlarda olanlar için diyorum.

Yorum yapıp kendiniz hakkında bir şeyler yazabilirsiniz ben her derdinizi dinleyebilirim. ;)

• Hayatta herşey o kadar karmaşık o kadar kaotik ki kendimizi illa şuyum ya da buyum diye sınırlandırmamız mümkün değil. Neysen osundur illa senin bir ismin bir sıfatın olması gerekmiyo. Bende ne olduğumu tam olarak çözebilmiş değilim kendim olmaya çalışsam da yeri geldiğinde maskemi takıp rol yapmaya mecbur kalıyorum ama eşcinsel olmasamda zaten bu böyle olacaktı. Yaşamak için mücadele edip en iyisini elde etmeye uğraşıyoruz işte. Oyunun sonunda ne olacağını da hiçbirimiz bilmiyoruz :)

• "Ben bir kadından hoşlandım, o zaman eşcinselim" ya da "şu an kimseden hoşlanmıyorum, galiba aseksüelim" demek gerekmiyor. Belki de sadece hoşlanacağınız insanla karşılaşmamışsınızdır. Bunu bir sürü kapı açıp odadan odaya gezmek gibi görmememiz gerektiğini düşünüyorum. Kendini keşfetme süreci hayat boyu devam eder ve aslında bir topluluğa dahil olma zorunluluğu hissettiğimizde kendi önümüze engel koyarız. Kimseyi sevmek zorunda değilsiniz, severseniz bu da sizi bir topluluğa mecbur kılamaz. Her şeyimizin başkalarının kontrolünde tutulduğu bu dünyada en azından hislerimiz konusunda özgür ve kendimizle barışık olmamız gerekiyor bence.

• "Ben bir kadından hoşlandım, o zaman eşcinselim" ya da "şu an kimseden hoşlanmıyorum, galiba aseksüelim" demek gerekmiyor. Belki de sadece hoşlanacağınız insanla karşılaşmamışsınızdır. Bunu bir sürü kapı açıp odadan odaya gezmek gibi görmememiz gerektiğini düşünüyorum. Kendini keşfetme süreci hayat boyu devam eder ve aslında bir topluluğa dahil olma zorunluluğu hissettiğimizde kendi önümüze engel koyarız. Kimseyi sevmek zorunda değilsiniz, severseniz bu da sizi bir topluluğa mecbur kılamaz. Her şeyimizin başkalarının kontrolünde tutulduğu bu dünyada en azından hislerimiz konusunda özgür ve kendimizle barışık olmamız gerekiyor bence.

Çok doğru düşüncelerini sunduğun için teşekkür ederim.

Bir topluluk da olmak zorunda değiliz zaten yazımdaki amaç kendim ile yetinmek ve arasam da aramasam da bulduğum şeyi kendim olduğunu açıklamak idi.Kendimi cezalandırıyor muşum resmen.

• Selam , yazında sadece bir yer kafama takıldı :

Umarım kendin ve bedeninle artık barışıksındır <3

Hepimiz birer mucizeyken ve bambaşkayken sevimsiz tırnaklarımızı bile sevmeliyiz gibi geliyor banaa :))

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!