Biseksüel miyim?

• merhaba öncelikle. Çocukluğumdan beri kızlara,kadınlara,ilgim var ama ben hani normal zannediyordum. bundan haftalar önce bir çok şeyi fark ettim ama ismini koyamadım daha doğrusu çevre baskısından korktugum için koymaya korkuyorm emin de olamıyorm. mesela çocukken aynı cinsiyette oldugum biri ile bir şey yaşadıgımı daha 1 ay önce tesadüfü bir şekilde hatırladım ve gerçekten daha o yaşta yaşamışım bir şey bi kızla ama karşı cinsim olan insanlardan da hoşlanıyorm aynı zamanda aynı cinsten olanlardan da. bunun tam biseksüelim diyebileceğim bir test var mı veya psikologa gitmeli miyim? cevap verirseniz sevinirim

• aynı duruma ben de geçen yaz düşmüştüm yani küçüklüğümde başıma gelen olaylar aklıma geldi. psikologa gitmeni gerektiren bi durum goremiyorum tabi cok icine kapanik ve bu durumu buyuk bi sorun olarak goruyorsan o ayri belki birileriyle paylasmalisindir. ben ilk once en yakin bi erkek arkadasimla paylastim ve ne hoski o da escinselmis

başta bende böyle testler var mi diye bakmistim ve testler iyi gelmisti senin kendine itiraf etmekte zorlandigin seyleri netlestirmeni sagliyo ve yuzlestiriyo.

zaten sen kizlara karsi da erkeklere karsida bi seyler hissediyorsan ve bunun farkindasin zaten.sadece yuzlesmen gerek biseksuel olman gayet normal .bu arada baska yoneliminde olabilir bunu sonradan da farkedebilirsin o yuzden bence kendini kalıba sokma.

• ne gibi testler yaptın? evet farkındayım aslında ve kime söylesem ters tepecekmiş gibi geliyor ama içimde kaldıkça da daha da çıkmazda oluyorm iyi ki de bu topluluga gelmişim en azından benim gibi beni anlayanlar var teşekkürler bu arada

• Merhaba,

Faydası olur mu bilmiyorum ama bence bunu hissedecek, karar verecek ve test edecek kişi sensin. Belli bir yaşa kadar kurallar içinde büyümek. Yanlışı doğru olarak bilmek zor. Kendine yüklenme akışına bırak.Zamanla anlayacaksın.

• İnsanın kendini dinlemesi her zaman iyi sonuçlanmayabilir ama. Düşünsene,zihinde yararlı olanıda yararsız olanıda dinlersin.

Bence en sağlıklı kararı kalp verir. İnsanız sonuçta, güzel olan her duygu da boğulmaya hazırız :)

• ne gibi testler yaptın? evet farkındayım aslında ve kime söylesem ters tepecekmiş gibi geliyor ama içimde kaldıkça da daha da çıkmazda oluyorm iyi ki de bu topluluga gelmişim en azından benim gibi beni anlayanlar var teşekkürler bu arada

https://www.idrlabs.com/tr/cinsel-yonelim/testi.php

sanirim bu testti ve buna benzer birsürü test bulabilirsin internetten.tabi bunlar sadece kendine itiraf etmende yardımcı olur sen yuzdeliklere takılma kendi cevaplarina odaklan seni en iyi yine sen anlarsın çünkü.

içine atarsan daha da buyur sorun gördüğün seyler.bence en yakin arkadaşının ağzını ara olumlu yaklasiyosa ona anlatabilirsin yada bu konuları rahat konusabildigin biri olabilir belki de tanimadigin biri olabilir . tanimadigin biri olursa belki daha rahat konusursun.(içini dökmek istersen burdayım bu arada.)

• çok çok teşekkür ederim gerçekten ben de konuşmak isteyenler için hep buradayım ve bu arada o testte biseksüel çıktım

• arkadaslarımın attığı bu aralar cok meshur olan cinsel yönelim testinde biseksüel sonucu almamla benim de senin gibi kafam karıştı. Ama bu konuda kafam hep karışık olduğu için artık netleştirmeye çalışmıyorum... ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum açıkçası biseksüelsem kesin olarak emin olmak isterim o yüzden araştırıyorum şuan

• araştırmalarda hep aynı şeyler yazıyor falan ama asıl konu kendimizde bitiyor ne hissettiğimizde bitiyor kendi içimizde kendimizi test etmeliyiz

• Bu konu misafirlerden gizlenmiş 8 mesaj daha içeriyor, lütfen Kayıt Olun veya okumaya devam etmek için Giriş Yapın.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!