Biseksüel miyim acaba?

• Bir gay belli bir yaştan sonra BİSEKSÜEL olabilir mi? Garip duygular içindeyim. Acaba dönüşüm mü geçiriyorum? Benzer süreçler yaşayanlar var mıdır acaba?

• bilemiyorumki . yakından tanımadan bişi diyemem .

ama sanmıyorum .

topluma uyma isteği , onların tabiriyle normal davranma isteği yüzünden de olabilecek bir durum sizinki .

• olabilir tabii ki. sonradan gey olan insanlar bile biliyorum. cinsellik akışkandır. gençken heteroseksüel olan biri yetişkinlikte biseksüel birine dönüşebilir. aynı şekilde tersi de mümkün.

• Etiketlere pek takılmamak gerektiğini düşünüyorum ben.

• olabilir tabii ki. sonradan gey olan insanlar bile biliyorum. cinsellik akışkandır. gençken heteroseksüel olan biri yetişkinlikte biseksüel birine dönüşebilir. aynı şekilde tersi de mümkün.

cinsel yönelim olmasın ayrıca yönelim alışkanlık değil a ben gayim biraz hetero takılıyım mevzusu da değil içinde var olan histir yönelimdir, doğtun gelir yani sonradan oluşan bir durum değil sadece baskılamıştır karşına da doğru kişi çıktığında işler rayına oturmuştur, teşekkürler

• Bir gay belli bir yaştan sonra BİSEKSÜEL olabilir mi? Garip duygular içindeyim. Acaba dönüşüm mü geçiriyorum? Benzer süreçler yaşayanlar var mıdır acaba?

bellli bir yaş değil ortaya çıkması gereken zamanda çıkar, ben kendimi keşfedeli2 yıl oldu olayın derinine baktığımda meğer doğuştan gelmiş ama ben farkında değilmişim demek ki bende lezbiyen olduğum için erkek ilişkilerine ısınamıyormuşum, kabullenme ortaya çıkış senin kendini keşfetme sürecin olabilir, sormak istediğin herhangi bir şey olursa yardımcı olmak isterim :)

• cinsel yönelim olmasın ayrıca yönelim alışkanlık değil a ben gayim biraz hetero takılıyım mevzusu da değil içinde var olan histir yönelimdir, doğtun gelir yani sonradan oluşan bir durum değil sadece baskılamıştır karşına da doğru kişi çıktığında işler rayına oturmuştur, teşekkürler

alışkanlık demedim ben akışkandır* dedim. son zamanlarda yapılan çalışmalar cinselliğin akışkan olduğunu gösteriyor. pek çok insanın cinsellik deneyimi yaşamları boyunca farklılık göstermektedir. sizin baskılanmıştır teorinizin kanıta dayalı olduğunu sanmıyorum. kafanızdan uyduruyorsunuz bence. cinsel yönelimi doğuştan gelen insanlar var mı elbette var ben bunu reddetmiyorum. sadece zaman içinde cinsel yönelimi değişen insanlar da gerçekten VAR. yabancı forumlara gidip biraz araştırın ingilizce biliyorsanız.

• sizde en az benim kadar önyargılısınız, affedersiniz yanlış okumuşum dalgınlığıma gelmiş, uydurduğum bir durum da değil olanı diyorum kimle konuştuysam soru cevap yaptıysam onlara dayanarak diyorum tek kendimden çıkarım yapmıyorum. ingilizce konusuna gelecek olursak da demek ki yeterliliğim var ki burslu okuyorum ankaradaa , teşekkürler :S

• Herhangi bir bilimsel veriye dayandıramam ama hormonlar, feromonlar ve duygular işin içine girince illa cinsel deneyim olmasına gerek olmadan da yönelimde farkındalık ya da değişkenlik olabilir. Bence bunun yaşla da çok bi ilgisi yok, insan komplike bi varlık ve psikolojisi de karışık. Derinlemesine incelenmesi gerekir.

• sizde en az benim kadar önyargılısınız, affedersiniz yanlış okumuşum dalgınlığıma gelmiş, uydurduğum bir durum da değil olanı diyorum kimle konuştuysam soru cevap yaptıysam onlara dayanarak diyorum tek kendimden çıkarım yapmıyorum. ingilizce konusuna gelecek olursak da demek ki yeterliliğim var ki burslu okuyorum ankaradaa , teşekkürler :S

baskılamış olabilir tabi. kızlara ya da erkeklere ilgisi olup da bunun böyle olmaması gerektiğini düşünüp başka cinse yönelmiş olabilir.. kendimden örnek vereyim size. küçüklüğümden beri erkeklere karşı ilgi duyuyorum, kızlara karşı hiçbir şey hissetmedim, yani baskılama gibi bir durum söz konusu olmadan 15 yaşımda kızlara da ilgi duymaya başladım. bu durumda baskılama yok akışkanlık var. araştırdığımda sonradan anladım. sizin söylediğiniz şey de başka insanlar için mümkün olabilir tabii ki. teşekkürler :S

• Bu konu misafirlerden gizlenmiş mesaj daha içeriyor, lütfen Kayıt Olun veya okumaya devam etmek için Giriş Yapın.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!