Mete657 adlı kullanıcının mesajları

Hayatta herşey o kadar karmaşık o kadar kaotik ki kendimizi illa şuyum ya da buyum diye sınırlandırmamız mümkün değil. Neysen osundur illa senin bir ismin bir sıfatın olması gerekmiyo. Bende ne olduğumu tam olarak çözebilmiş değilim kendim olmaya çalışsam da yeri geldiğinde maskemi takıp rol yapmaya mecbur kalıyorum ama eşcinsel olmasamda zaten bu böyle olacaktı. Yaşamak için mücadele edip en iyisini elde etmeye uğraşıyoruz işte. Oyunun sonunda ne olacağını da hiçbirimiz bilmiyoruz :)

Merhaba. Gizli bir geyim ve yıllardır kontrollü yaşamaya çalışsam da dikkat çeken feminen tavırlarım var. Bu nedenle iş bulmakta zorlandığım gibi işe devam etmekte ve iş arkadaşlarımla iletişim kurmakta da çok zorlanıyorum. Bu konuda tavsiyesi olan var mı? ?(

Bende şans eseri bu sayfayı gördüm ve çok hoşuma gitti. Kendimi kabullenmem çok zaman aldı, ama artık eşcinselliğimle barışık bir halde yaşıyorum. Bu aileye katıldığım için mutluyum!

Bir fikrim var. Yukarıda bir arkadaşımız İhsan Eliaçıktan bir örnek vermiş mesela. Görüldüğü üzere Kuran ayetlerinin yorumu o kadar değişken ki insanı liberalde yapar şeriatçide! Bu kitap doprumudur bu din doğrumudur onla alakalı diybileceğim hiçbir şey yok! Ama şuna eminim. Toplumda bir dönüşüm istiyorsak dine muhtacız! Bugüne kadar nasıl yöneticiler halkı din ile yönettiyse bizde bu yolla insanları dönüştürebiliriz. Mesela 4 eş ve cariyelik meselesini halkımız unuttuğu gibi diğer bazı şeyleride unutmalarını sağlayabiliriz. Öncelikle hadis ve sünnetleri %100 olarak terk edip tek gerçeğin Kuran olduğunu kabullendirmeli, ardından Kuranı en demokratik, en çağdaş, en modern ve en barışçıl bir şekilde yorumlayıp sadece Türkçe olarak yayımlanmasını sağlamalıyız. Eğer bu süreci yavaştan ilerletmeyi başarabilirsek gerçek bir galibiyete ulaşabiliriz! Dini topyekun reddederek bu toplumda sempati ile karşılanıp var olms mücadelesi vermemiz kesinlikle işe yaramaz. Bu konuda İhsan Eliaçık gibi açık görüşlü insanlara daha çok ihtiyacımız var...

Arkadaşlar, yaklaşık 2 senedir sorguladığım ve işin içinden çıkamadığım bir konu bu. Önce Kuranı daha sonra Tevrat Zebur ve İncili okudum. Tevratta geçen peygamberlerin bir çoğu Kuranda da olsa da Tevratta ki hikayeler çok daha teferruatlı ve efsanelerle dolu. İkincisi bugün hadis olarak bilinen uydurmaların bir çoğuda Tevrattan birebir kopyalanmış gibi. Açıkcası benim araştırma sebebim neden eşcinsel olduğumu ve ne yapmam gerektiğini bulma hedefiydi. Ama bulduğum tek şey 3 semavi dinde de Tanrı kesin olarak eşcinselliği yasaklayıp lanetlediği halde insanları bu şekilde yaratmış. Tanrı var mıdır yok mudur doğru din hangisidir hala hiçbir fikrim yok. Fakat bence doğru din varsa bizi lanetleyeceğine keşke önümüze doğru bir yol koysaydı... Kuranda ki mucizeler kısmına gelirsek evet Ayetlerde ki kelimeler o kadar çok anlamlı ki mucize bulmak isteyen mucize, ya da Turan Dursun bey gibi tutarsızlık ve çelişkiler bulmak isteyende bunları bulabiliyor. Kısacası nereye çekseniz gidiyor. Lakin bir heteroseksüel erkeğin 4 eş ve sınırsız cariye alma hakkı varken bir kadının tek eşli ve bir eşcinselin "hiç eşli" olması gerektiğini söyleyen bir din benim akıl ve mantık sınırlarıma pek uymuyor. Ama öteki taraftan yaratıcısız bir dünya da yine saçma geliyor. Tanrı varsa bize yol göstermemesi de mantıksız o zaman dinde olmalı. Böyle tuhaf bir çelişki içerisindeyim. Yahudilik ve Hristiyanlığa gelince Hristiyanlık evet ilgi çekici bir din. Fakat İsanın tanrılığı ve İsaya kadar gelen peygamberlerin doğru olup Muhammedin yalancı ilan edilmesi de pek mantıklı gelmiyor. Yazacak çok şey olsa da burada bırakıyorum. Sevgiler