Posts by Venusss

O konuda bir fikrim yok açıkcası,kaç sayfa falan.Ama karakter olarak kuralları yıkmayan biri olabilir ve âşık olduğu kişi sayesinde hiç bir şeyden korkmadan,onun yanındayken güçlü hissedebilir,ya da tam tersi(ana karakter kuralları yıkan ve diğer kişiyi güçlendiren),ya da iki tarafta aynı olabilir.Karakterler (sevgililer) feminen mi maskülen mi olsun onu bilmiyorum.

Lgbt içerikli,Türkiyede geçen,karakterlerin başına gelen haksızlıklar (cinsiyet eşitsizliği,homofobi,transfobi,ırkçılık,taciz vb),buna rağmen güçlü kalmakla alakalı olabilir.Tanışan ve birbirine âşık olan iki kadın ya da adamın hikayesi olabilir.Dediğim gibi,sadece aşkları değil,dünya’nın gerçekliklerinin de olması iyi olur.

Benim fikrim bu

Neden kurtulmak isteyeyim?Homofobikler umurumda bile değil,ne derlerse desin.Hiç bir şekilde akıllanmıyor bazıları çünkü,bazılarının sevgileri,sevme şekli zaten SAHTE!Ve neden sevmek,sevgi yanlış bir şey olsun?Karşı cins,hemcins...Bunlar cidden önemli mi?Aşkın,sevginin cinsiyette olduğunu düşünmüyorum,her şey kalpte gizli.

-03.10.2001

-Türkiye/İstanbul

-12.00 ya da 12.05

Kadın

-2016 aralığın son haftası (aslında 7.sınıfta bir arkadaşımdan hoşlandığımı fark ettim ya da zannettim ama sapkınlık olduğunu düşündüğüm için görmezden geldim)

-Ailem anlayışlı fakat yine de biseksüel olmamın ergenlik süreci ve az da olsa sapkınlık olduğunu düşünüyor annem(sadece anneme söyledim aileden)

-Hep güzel kızlara zaafım vardı,arkadaş olmak isterdim ve bazı hemcinslerim gibi kıskanmak yerine “Ne kadar güzel bir kız”diye sürekli bakmak isterdim.Ortaokulda lezbiyenliğin kötü bir şey olduğunu baskılamalarına rağmen lezbiyen karakterler çizip shipliyordum,hayal ediyordum.

En çok karşınıza çıkan,sevdiğiniz homofobik cümleler/kelimeler hangisi?

En sevdiğim bu;

“Bence erkeklerle hiçbir şey yaşamadığın için kadınlardan hoşlanmaya KARAR VERDİN.”

“İlerde çocuğunuzun psikolojisi bozulmaz mı?”

“Bunlar geçici şeyler,ergenlik.”

“Hep kızlara bakıyorsun,erkeklere bak.”

ucrn

Size göre aşk ne ifade ediyor? Birlikte yaşlanarak ölmek mi? Kusurlarına rağmen sevmek mi? Sayılardan ibaret mi? Takılı kalmak mı? Elma’nın iki yarısı olmak mı? Sevmek için sevmek mi?O kötü davransa bile sevmek mi?

Belki daha küçüğüm bazılarına göre aşkı anlatmak için ama aşk benim için şöyledir; Tartamazsın, sorgulamazsın,onu olduğu haliyle seversin, hiç bir şeyi umursamazsın, onun mutlu olması bile sizi de mutlu eder, ona yardım etmek istersiniz, insanların tek lafına bile aldırmazsınız.

Şimdi, sıra sizlerde ☺️ Sizin için nedir aşk?

yalnızlıklar benim için çok önemli en büyük hobim yazmasam da tek başıma vakit geçirebilmek cevap için sağol

Tek başına vakit geçirmek vardır,ki onu seviyorum,kafa dinlemek falan.Bir de hep yalnız olmak vardır.Ne demek :)

Hobim sevdiğim insanlarla vakit geçirmek,şarkı söylemek,resim yapmak,müzik dinlemek...

Fobim ise yalnızlık (şöyle,konuşacağın 1 kişi bile kalmaması),iğneden biraz korkuyordum ama sanırım geçiyor,klasik olarak da biraz karanlıktan korkuyorum.

Öncelikle geçen sene tanımadığım birisine konu açılınca biseksüel olduğumu söyleyince bana açık saçık şeyler sorup beni taciz etmişti.“Lezbiyen misin?”diye sorduktan sonra yani.Biseksüeller,kısacası LGBTİ bireyleri neden yanlış biliniyor ki?Yok sapkınlıkmış,suistimal ediyorlarmış,geçiciymiş.Öyle değil.Ama maalesef bazı insanlar yönelimleri falan yanlış gösteriyor,saçma arayışlardan dolayı ve bunun için flört siteleri vs. olmasına rağmen.Bazı insanlar özentilik,arayış yaptığı için.Ama öyle değil.Bu bazı yabancıların Müslümanlara terörist demesi gibi bir şey.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?