Edanur adlı kullanıcının mesajları

Mrb ben 19 yasındayım ilerde cinsiyet değiştirmek için hastaneye basvurdum Gecen sene temmuz ayında derken 6 ay gecti kimi zaman baslıyamadım diye asırı depresyona girdiğim anksiyetelerim olduğu oldu hep hayal kurdum baslayınca her sey duzelecek diye her neyse.2 gun onceydi butun tahlillerim bitmişti maalesef normal çıkınca psikiyatriye tekrar sevkedilmiştim.Bi odada grup psikoterapisi esliğinde karar vericeklermiş megersem herseyi soylememe ragmen psikolojik olarak uygun gormedik deyip reddettiler bisuru değiken varmış dediler ne demekse cok sasırdım.Aynısını yasayan varmı boyle bişey yasıyan oldumu hiç merak ediyorum

Mrb herkese ben 19 yasındayım ve kendimi küçüklükten beri kadın olarak hissediyorum.Ama hislerime ragmen asosyal bi çocuktum kuçukken hiç arkadasım olmadı guvenemedim kimseye küçükken çok kotu olaylar basıma geldi kızlara ise yaklasamadım onlar gibi olmama ragmen bedenim erkek diye dışlarlar diye beni.Tek bi arkadasım oldu erkek 4 5 senedir arkadasız onada ilerde nasıl anlatıcam bilmiyorum.Surekli rol yapmaktanda sıkıldım cevreme kız olmama ragmen erkek rolu yapmak oscarlık oyuncular olsakta.Sacma sapan muhabbetler en yakın arkadasının istediği gibi konusmak zorunda kalmak oyle konusmassan seni garipsemesi falan.Onun dışında surece basladım ama psikiyatri surecindeyim ve bence kendini hazır hissedenler için benim gibi boşa zaman kaybı zaten ilk surece basladığında psikiyatriye sonra endokrine sevkediliyosun sonra psikiyatri neden haksızmıyım arkadaslar.1 sene boşu boşuna acı çekiyosun mesela ben baslıyamadığım için hala bu konuyla ilgili surekli depresyon ve gerçek olmayan aptalca anksiyete bozukluğu yasıyorum ızdırap gibi bişey.Aslında bi baslasam hersey duzelmeye baslayacak.Cok mutsuzum bu erkek bedenini her gun kendime bakarken gormek kabus gibi bişey.Biliyorum çok karamsarım diye dusunuyorsunuz ama boyle 20 sene yasamak hiç kolay değil.Ustelik yasadığım yerde kotu rahatca kolay kolay kadınsı giyinemiyceğim biyer asırı muhafazakar akpli dinci yobaz kesim çok fazla.Her neyse her açıdan zor

Merhaba ben 19 yaşında bir trans kadınım.Bu ülkede zaten yaşam zor ameliyat olduğum zamanki halimle daha çok ayrımcılıkla karşılaşıcam.O yüzden bu berbat ülkeden kurtulup kanadaya nasıl yerleşebilirim.Derslerimin kötü olması en kötü dezavantajım. Öğrenci değişimiylede yurtdışına yerleşip orda kalmak istiyorum ne yollarla giderim öğrenci değişimi olması için kaç puan gerekiyor falan hepsini öğrenmek istiyorum

Merhaba herkese ben bi trans kadinim ve surece yeni basladigim hastanenin psikiyatri bolumu endokrinoloji bolumune hormon testi ve kromozom testi yazdi ve yaptirdim.Maalesef ikiside hislerimin aksi yonunde cikti ve endokrinoloji bolumu doktoru bu durumun psikolojik oldugunu soyleyip psikiyatriye yazi yazdi.Bu hormon terapisine hic basliyamayip hic ameliyat olamayip omur boyu mutsuz kalicagim anlamina mi geliyor suanki durumda cunku sureci basladigim hastane mahkemeninde hormon testlerini falan gormek isteyebilecegini soyledi.Bilen biri varsa lutfen cevapliyabilirmi