Edward adlı kullanıcının mesajları

Arkadaşlar Merhaba,

Tıpkı benim gibi yönelim olarak a olan gay bir arkadaşım var. Sanırım bir süre kararsızlık evresinden geçip cinsel yönelimine zıt davrandığı için şuan kadınların olduğu ortamlarda pek rahat duramıyor. Öfke, kaygı, üzüntü gibi duyguları olabiliyor. Benim araştırdığım kadarıyla bir miktar kadınlara ilgisi var ancak bu cinsel birşeyler yaşayacak kadar değil ve yeterince egosu olmadığı ve bunu uygun şekilde bastıramadığı için tiksinme gibi bir durum gelişiyor.

Yaşayan bilen var mı , ona nasıl yardımcı olabiliriz?

Merhaba ,

Arkadaşların yorumlarına katılıyorum.

Şunu eklemek istiyorum , umudu biseksüel olmakta aramak yerine, kendi yaşamının içinde, özgürce, heteroseksüellerin seni olduğun gibi kabul edebildiği güvenli bir limanda aramayı deneyebilirsin.Bu açıdan yönelimini kimseye karşı tanımlamak zorunda da değilsin kendinden başka. Gerçeğini heteroseksüellerin arasında yaşamak kolay değil bunu kabul ediyorum. Aksi durumda çoğunlukla yaşadığın yalnızlık hissini de anlıyorum. Ama homoseksüeller olarak yalnız değiliz. Birbirimize daha güzel fırsatlar içinde ulaşmamız da mümkün. Unutma aslında biz bir grup olarak koşullarımızı kendimiz oluşturuyoruz. Uygulamalarla, sadece dış ortamda kolaylıkla karşılayamadığımız temel ihtiyaçlarımızın peşinde gitmek de bir seçenek , zamanla azınlık bir grubun da aynı zamanda insanca yaşayabileceği fikrini geliştiren sosyal olanakları oluşturmak da bir seçenek. Tüm bu farklılıklara saygı, sevgi ve hoşgörüyle yaklaşarak tabi ki..

Keşke ilgilenen arkadaşlar yazsaydı.

Anlaşmalı evlilik konusunda oluşabilecek kaygılar konusunda hemfikirim.

Benim arayışım anlaşmalı evlilik değil ama.

Burada her arkadaşımızın farklı ihtiyaç ve arayışları olabilir. Dolayısıyla yok saymadığınız bir gruba dahil oldum sanırım.😃😂

Merhaba ,

29 yaşında Makine mühendisiyim. Gayim.

İş yaşamında kendimizi daha rahat hissetmemizi sağlayabilecek kadın arkadaş arıyorum.

Bu anlamda sizi zor durumdan kurtarabilecek her türlü sevgili rolüne hazırım.

Yazarsanız çok sevineceğim.

Yarına önemli bir görüşmem var ama umursamaz görünüyorum.

Belki de o kadar önemli değildir.

Sonucu değiştireceğini bilsem biraz daha önemseyecektim ya da.

Biraz da önceden hazırlık var tabi8o^^

Merhaba Arkadaşlar ,

Konuya öncelikle merak ettiğim bir soru üzerinden başlamak istiyorum.

Sosyal hayat yaşamın kaçınılmaz bir gerçeği ve bir çoğumuz gizliyiz veya cafe, restaurant gibi yerlerde çok da anlaşılıyor değiliz.

Tam karşınıza bir kadın oturdu ve inatla sizinle etkileşime geçiyor. (aktif gayler için) Adeta enerjinizi bir sünger gibi emiyor.=O

Benzer durumları heteroseksüel erkekler de gaylerin bulunduğu ortamlarda yaşıyor gibi görünüyor.

Bazılarımız için bu gibi durumlar içinden çıkılmaz bir hal alıyor olabilir veya farkında dahi değilizdir belki de.

Buradan başlayarak belli ölçülerde mutlu bir yaşamın temelleriyle ilgili çözümlemeler yapabiliriz diye düşünüyorum.

Katılımlarınızı bekliyorum arkadaşlar :);):/

Cevap 1:

Cafe veya restaurant gibi yerlere yalnız gitmemek , olası eşcinsel, biseksüel arkadaşla gitmek olabilir.

Her ikisini de az önce izledim tavsiye ediyorum.

1-"I am Michael. "

Benim için bayağı anlamlı oldu.

"Biseksüellik bir basamak olabilir mi?" konusunu işlemiş.

Bu konuyu da ayrıca tartışmak isterim aslında aramızda biseksüelliğini zamanla keşfedenler vardır veya bana dm atabilirlerse çok sevinirim. :)

2- Call me by your name

Biseksüelliğini keşfeden utangaç baş karakterin babasının asistanıyla yaşadığı gay aşk.

Bu da oldukça iyiydi.