Eylin Deniz adlı kullanıcının mesajları

İçini dökmüşsün, içimizi de aynı zamanda. Teşekkür ediyorum. Maalesef kavramlara çoğu alanda sıkışıp kalıyoruz. Euphoria diye bir dizi var. Orada trans kız jules (hunter schafer) 'ben kadınlığı fethetmek onu yeniden inşaa etmek istiyorum' diyordu. Aslında olay topuklu ve elbiseden öte bahsettiğin gibi o aynaya bu benim diye bakabilmek. Zihninle bir bütün olmak. Ben de poliseksuelim. Kızlardan hoşlanırdım. Aynı zamanda çok da imrenirdim. Ben niye böyle değilim hep sorardım kendime. Erkeklerden hoşlandığımı zamanla kabul ettim. Yetiştiğimiz toplumun hetero normlarını nasıl dayattığını daha çok anladım. Aslında birlikte olduğumuz kişinin bize ön yargısız bakması da önemli. Bu benim kendimle barıştıktan sonra kadınlığımı en çok hissettiğim andı. Doğaldım ve karşımdaki beni yadirgamiyordu da. Hangi cins olduğunun önemi yok. Zaten olması gereken de bu. Bize yaftalanan kavramlardan çıktığımız an daha bi özgürleşiyoruz.

Neden alınması gerekli? 🤔 Birçok transgender erkek var hormon almadan da yaşıyor seçim olabilir almamak. Nonbinary bireyler için de geçerli kimi bedensel geçiş yapmak istiyor kimi istemiyor. Hormon vs olmadan da yaşanabilir tercihe göre

Transeksüel kişi atanmış bedeninden hoşnut değildir. Hissettiği cinsiyete uygun yaşamak ister ve bu sağlıklıdır. İstisnalar olabilir kimin neye ne kadar tahammül edeceği her konuda görecelidir. Benim dikkat çekmek istediğim nokta trans bireylere yönelik hem doktorların hem de insanların bakış açısı ile ilgili. Gereklilik demedim zaten zorunluluk dedim. Çünkü benim açımdan olmazsa olmaz. Cinsiyet gökkuşağı gibi geniş bir spektrum. Travesti trans dediğimiz transgender bireyler aslında. Kişi kendinde hem göğüs isteyebilir hem de penis mesela. Ya da bir trans erkek göğsünü aldırır ama penis ameliyatı geçirmez. Tıbbi ve sosyal açıdan karşılaştığımız bir çok sorun var bu sebeple bazı şeyleri yazdım. Kimseyi kalıba sokma niyetinde değilim. Tüm bunlar kişinin talebi doğrultusunda olacak şeyler zaten.

Vallaha hee yemek konusu çok sıkıntı ben gerçi günde bir saat min iş için çıkıyorum yürüyorum ama yedikçe yiyor insan sıkıntıdan sonumuz fena :)

Ya çalışıyorsan hele bir de oturuyorsan fena eskiden tutamazdim kendimi bi paket cipsi bitirirdim ya da bisküvi şimdi ağzıma sürmüyorum tatlı pek canımda istemiyor yemek, ama hareket şart sağlıklı beslenmek hele bu covid 19 belası varken☺️

Günlerimi uyuyarak ve Yasak Elma dizisini izlemekle geçiriyorum.Dizi niyeyse bağımlılık yaptı normalde Türk dizilerini de pek sevmem gşşsçaçaççsaçaççs Dizi de entrika dolu.Muhtemelen dizide güçlü,güzel,kurnaz kadınlar olduğu içindir.

Haha bayılıyorum o tarz filmlere geçen yıllar sonra tekrar ejderha dövmeli kızı bitirdim. Ama yasak elma ne bitmiyor ya hep entrika zaten Türk dizileri bir adam ve kadınları ne buluyorlar o Halit de tam tersi olsun 7 kocalı Hürmüz misali 😅

Dizi ve film izliyorum. Arkadaşlarımla online oyun oynuyorum. Ders çalışıyorum. (Yavaş yavaş çalışmak ve not çıkarmak beni rahatlatıyor.) Her gün kitap okuyorum, hatta liste oluşturdum önce oradaki kitapları bitireceğim. Uygulama üzerinden okuyorum bu arada.

Sürekli evde olduğum için hep bir şeyler yemek istiyorum, bence bu yüzden spor önemli. Evdeyken daha önce ilgilenmediğiniz hobileri de deneyebilirsiniz, mesela youtube'da bir sürü çizim tekniği videosu var. Ya da değişik yemekler yapabilirsiniz ilgilendiğiniz bir şeyse, bu da iyi hissettiriyor.

Ayy yemek canın çekiyo bir de yemek yapalım diyorsun bittim. Hüsmen dayı gibi olmayalım 🤣 hobi olayı harika katılıyorum. Tabletten okuyorum ben de ama gözü çok yoruyor ya sende ki okuma tableti mi?

En basit tabirle kalkışılmaması gereken durum. Evet, hormon alımı trans bireyler için bir zorunluluk. Hayır gereklilik değil. Sağlıklı normal bir birey olabilmek için bunlar transseksüel bireyler için alınmalı.

Kendi başına hormon alan bir çok kişi var bu yüzden. Çünkü işler dayanılmaz noktaya gelebiliyor.

İlk olarak bu ilaçları bu şekilde kullanmak oldukça risklidir. Kalp krizi, damar tıkanıklığı, solunum yetmezliği gibi ciddi sorunlar. Ben uygun dozlarda ve belli aralıklarla testler yaptırıyorum bir sorun yaşamadım diyebilirsiniz. Ama bu da sizi ikinci sorunla yine karşı karşıya bırakır.

İkinci sorun, normalde hormonlar bir dizi psikiyatrik muayene sonucu endokrinolojiye yonlendirilerek alınır. Eğer kendi başınıza alırsanız sürecinizi aksatmış olursunuz. Yani psikiyatri sizi yönlendiremez. Endokrinoloji talebinizi reddeder.

Prosedür bu şekilde işliyor.

Sevgiler

Selam, aslında shemale kavramı mevcut senin hissettiğini karşılayan ama bununla ilgili politikalar belirsiz. Yani şöyle zaten ameliyat konusu çok ilerde gerçekleşen bir şey. Önce psikiyatriye gitmen ve 6 aydan bir yıla kadar gözlem altında olman gerekiyor. Psikiyatri onay verirse endokrinolojiye sevk oluyorsun, orada hormon tedavisi başlıyor. O da bir yıl kadar. Sonra mahkeme süreci izinler konsey onayı falan. Burada kilit nokta psikiyatri görüşmesi aslında. Senin trans bir birey olduğunu anlamaları lazım. Her doktorun yaklaşımı aynı olmayabilir ama cinsel organından hoşnut olup olmadığını veya saklayıp saklamadığı sorularıyla karşılaşabilirsin. Kadın kimliği için ameliyattan sonra tekrar mahkemeye yeni kimlik için başvuru gerekiyor. Devlet seni yasal olarak böyle kadın kabul ediyor maalesef. Politik bir çok sıkıntı var geçiş sürecinde ne yazık ki.😔 Konu biraz eskide kalmış, uzun zamandır platforma girmemiştim, ama umarım faydalı olmuştur.

Hepimiz için üzgünüm ben en çok çalıştığım yerlerde haysiyetsiz kişilerle karşılaşıyorum. Demek cidden çevrem düzgün ama toplum leş. Bugün çalıştığım yerde mal bir çocuğun bana bakıp yanındakilere gülerek bir şeyler dediğini farkettim. Yanındaki kişilerden kadın olan yanıma geldi ne diyor o dedim? Kız mı erkek mi bu ya ne böyle lezbiyen mi diye gülerek konuşmuş birkaç dakika daha devam ettirdi olay çıkartacaktım ama başka bir şeye sinirli idim ve vazgeçtim. Toplumda cinsiyet belirsizliğin varsa tarzın farklı ise saçların kısaysa kesin lezbiyensin ve erkek misin nesin? salaklar daha lezbiyenin ne olduğundan habersiz. acıyorum ancak böyle basit insanlara

Ben de acıyorum ve öfkeliyim, çünkü bilginin bu kadar ulaşılabilir olduğu bir çağda neredeyse herkeste akıllı telefon var, açıp bakmaz atıp tutar kendi bildiği zirvaliklara tutunur. Çok garibime gidiyor bu iki yüzlülük. Hastalanınca en ufaktan soluğu doktorda alırsın. Tıp, bilim diyor ki böyle bireyler var, hastalık değil varoluş bu. Sen nasıl varsan lgbti de var. Ama ona kulak asma. Yeri gelir doktorlarda hemşireler de sağlık personelleri de homofobiktir, transfobi kıtır. Yazık sizin aldığınız eğitime. Farklı olanı dışlayan ezen, hakaret eden bu rezil zihniyete yazık. Ne çocuklar gençler eriyip gidiyor böylece yok yere. Bilmiyorsan öğren, yargılamadan evvel anlamaya çalış. Yok yok. Olur da bir gün belki biz görür müyüz😞

Ufak bir şehirde mi yaşıyorsun? Böyle şeyler duyunca anlam veremiyorum ve sinirleniyorum. Nasıl insanlar ya onlar? Çok farklı şehirlerden kültürlerden onlarca arkadaşım akrabam beni kabulleniyor ve destekliyor anlamıyorum bir benim çevrem mi bu şekilde

Ne yazık ki her çevrede durum aynı değil. Şu sıralar tamamen yok sayma reddetme egilimindeler, ne desem boş artık ben de anlatmaktan yoruldum yıldım. Yarın için aile dahil bi randevu ayarladım psikiyatr ile. Sadece annem gelebilecek. Bakalım ne olacak? Şimdiden stres tavan. Pek umudum yok. Demek ki sevgi herşeyin üstesinden gelmiyormuş ben bunu anladım bu süreçte. Kimse elini taşın altına koyup destek vermek dururken geleneklerini, toplum baskısını bi kenara koyamıyor. Dost dediğim beni kabullenen insanlarda bile tepki bu, tahammül bi yere kadar. Akrabaların, elalemin ne düşündüğü daha mühimmiş demek ki. 😔

Merhabalar oncelikle, hormon tedavisine yaklasik 2 hafta once basladım, 17 yaşındayım 25 miligram andr*cur 2 miligram estr*fem aliyorum. Sürecten once neredeyse hic olmayan cinsel isteğim 2-3 katina cikti, bu sebeple de masturbasyon yapiyorum. Bu durum normal mi? Masturbasyon yapmam göğüs gelişimimi ve diğer surecleri etkiler mi? Lütfen yardimci olun :(

Bunu okumuştum bazılarında cinsel istek artışı oluyormuş bazılarında azalma. Ben de azalma oldu mesela. Göğüs gelişimi ile bi ilişkisi var mı hiç duymadım, sanmıyorum. Onun için sabretmelisin 4 ay falan. Umarım bilinçli kullanıyorsundur ve doktor kontrolüne gitmeyi ihmal etme lütfen. Ciddi yan etkileri olabilir o hapların.

Esenlikler herkese,

Karşılaştığım birçok kişinin kimlik ve yönelimi bir birine karıştırdığını gördüm bugüne kadar. Peki buradaki arkadaşlara soralım. Kimliğiniz ve yöneliminiz hakkında tam donanımlı bilgiye sahip misiniz? Değilseniz bunu öğrenmek için sizleri tutan nedir? Bilgisi olduğuna inanların da en çok ne şekilde araştırma yapıp, neleri okuduğu, kimlerden ve ya nereden öğrendiğini yazmasını rica ediyorum. Umarım formalite evlilikler kadar dikkat çekici bir konu olur :)gk

Önemli konu şu kimlik ve yönelim, apayrı şeyler. Bilinçlendikçe anlıyor insan. Lgbti+ bireylerin dışlanmasının bir sebebi de bilgisizlik, anlayış göstermemek. Tabi cis bireyler için hava hoş. Hetero yaşam onlar için gerçek. Ama o iş rengarenk. Ben kendi kimliğimi kabul ettiğimde artık tamamlanmış hissettim ve mutluydum. Tabi yaşadığım zorluklara hiç girmiyorum. Biseksüel hissettiğimi sanarken baktım poliseksuel diye bişey varmış. Bu konularda bazı kaynaklardan okuyabiliyorsun. Böyle platformları da seviyorum daha bi bilinçleniyoruz paylaştıkça☺️

Impossible Food adlı şirket laboratuvarda hayvan DNA'larını kopyalayarak yapay et üretti.

Yapısal olarak normal bir etten farkı olmayan bu gıda hiçbir canlı hayvan katliamına da sebep olmuyor haliyle.

Peki sizce laboratuvarda üretilen bu eti veganlar ve vejetaryenler olarak tüketmeyi uygun buluyor musunuz?

Tartışalım.:saint:

Yaa olsa bence süper bir şey olur. Vegan tanıdığım arkadaşlar özellikle çevre kirlenmesi konusunda da hassastı. Haliyle hem endüstriyel bağlantıları olsun hem hayvansal üretim yapan tesisler büyük bir zarar veriyor. Umarım bu yeni üretim şekli bir şekilde yaygınlaşirsa eğer çevre konusunda da duyarlı olur ve sadece pazarlama ve kar amaçlı uygulamaların ardına düşmez. Elbette şunu düşünmek de lazım tarımsal hayvansal üretim biterse yeni sektörel dağılım nasıl olurdu? Bu konuda da ciddi politikalar lazım. 🤔

Ya bak işte tam da bu konuyu düşünüp duruyordum ben de. Erkekler inanılmaz itici geliyor ten vs.. Eskiden biraz daha tahammülüm vardı o da hiç çok erkeksi tiple cikmadigimdan. Kadın teni, kokusu dokunuşu o dediğin enerjiyi çıkartıyor ortaya. Hayatıma kadınlar girdiğinden beri bir erkeğe sarılıp uyuyamadım hoşlandığım biri olsa dahi

Burada okudukça bir çok kavram çıkıyor ortaya. Panseksüel ve poliseksuel arasındaki farkı tam kavradigimi söyleyemem. Her yerde aynı şey yazıyor. Panseksüel tüm insanlardan hoşlanır poliseksuel ise tüm cinsiyetleri kapsamayabilir.. Gibi. Uzun zamandır kadınlardan hoşlanıyor ve çekici buluyordum. Ama zamanla farkettim bir miktar erkeklere de ilgi duyabiliyorum gerçi hiç aşık ya da somut olarak çok hoşlandığım biri olmadı, ya da transseksüel bireylere de ilgi duyabiliyorum . Sanırım duygular her zaman kavramlarla sınırlı kalmıyor. Bu biraz da keşif ve karşındaki kişinin sende uyandırdığı hislerle alakalı☺️

Ama oradaki kişi farklı birşey değil miydi ya? Kendini aynı anda kadın gibi hissediyordu falan kendi penisini de kullanmiyordu bu onda kötü bir his yaratıyordu. Hatırladığım bu yani farklı da olabilir. Ayrıca bu eleman trolluyor ya burayı siteden de atılmış sanırım isabetli olmuş :)

Varmıymış gerçekten öyle bir tabir. Kendi bedeninden hoşnut değilse transseksüel olması daha muhtemel değil mi? Ben kendi uydurdu sanmıştım o tabiri. 😅Zevkler ve ilgiler de çeşit çeşit demek ki. Farklı olanı yargılamamak lazım hemen. Herkes kendini hissettiği şekilde tanımlayabilir. Ama dediğin gibi trollüyor da olabilir. İlgi alanı yaratayım millete oradan yürüyeyim diye taktiksel birşeyse bilemem 😅

Nefret eden büyük bir çoğunluk var. Sadece Türkiye'de değil dünyada da aynı şekilde bir nefret olgusu gün geçtikçe büyüme gösteriyor. Homofobik insanların bir çoğunluğu ise bastırılmış duygular yaşıyorlar. Bunun dünyada da bir çok örneği var. Homofobik bir insan gizli eşcinsel olabiliyor. Nefret etme konusuna gelirsek eşcinselliğe genel olarak din ve toplum açısından bakıyorlar. Şöyle bir şey söylemek istiyorum. O savundukları, yerlere göklere sığdıramadıkları din olgusu var ya sadece bize biz eşcinsellere gelince mi günah hale geliyor. Çünkü tecavüz, taciz, cinayet, sübyancılık, hırsızlık... Bunlar günah değil sadece bizim eşcinsel olmamız günah. Çok değil bir kaç ay önce zihinsel engelli bir kardeşime 5 tane şerefsiz tecavüz etti. O yavrunun sesi çıkmadı. Mahkemede tecavüz anında kız bağırmadı o zaman demek ki oda istedi diyerek tecavüzcülerin beraat kararı onaylandı. Peki bu ne bu suç değil mi? Bu günah değil mi? Hani din nerede? din adamları nerede? Sesleri çıkmaz demi çünkü onlar sadece onur yürüyüşünde çıksınlar desinler ki "Bu onur yürüyüşü değil bu onursuzluk yürüyüşü" neymiş toplum kötü etkileniyormuş. Çocuklar etrafında eşcinsel bir insan görürse özeniyormuş. O zaman bir adam karısını sokakta öldüresiye döverken o çocuk onu görüp örnek almayacak mı? Şiddet o çocuğun gözünde normalmiş gibi bir hale bürünmeyecek mi? Bir röportajda kadına eşcinseller hakkında soru soruluyor. Kadın diyor ki "Ben kesinlikle buna karşıyım etrafımda olmasını istemem evlatlarıma da bulaşır diyor." Altını çiziyorum BULAŞIR bu ne ya grip mi bu ya da nezle mi bulaşsın. O kadar cahil bir toplumda yaşıyoruz ki etrafta o kadar din satıcıları, tacizciler tecavüzcüler var ki bu kadar pisliğin içinde sadece eşcinsellerin günahı batıyor onlara yazık çok yazık. İki insan birbirini seviyorsa cinsiyetin, dilin, dinin, rengin ne önemi var. Bunu anlamak onlara o kadar zor geliyor ki bu yüzden bu hale geliyoruz. Ne saygı, ne sevgi hiçbir şey bildikleri yok. Sokağa çıksam 10 tane insan çevirsem çoğu homofobik ne demek onu bile bilmez. Onların bu hallerine sadece acıyorum.

Öyle güzel özetlemişsin ki durumu..ne yazık ki bu toplum iki yüzlü, en yakınlarımızda ailenizde bile var bu. Ne ayıp ne utanılacak bir şey yapmadım hayatımda. Ama eşine çocuğuna dostuna küfür edersin öldüresiye döversin kimsenin sesi çıkmaz. Sabiye, mazluma kadınlara malullere hayvanlara her türlü istismarı pisliği kötülüğü haksızlığı yaparsın bunların sesi çıkmaz. Sevgiden ne zarar gelmiş ki. Asıl dünyayı zehirleyen bu tür pislikler.

Hem lezbiyen hem feminist olabilir. Toplum baskısı yüzünden çoğumuz cinsel yönelimimizi açık acik yaşayamıyoruz. Neden önce onunla arkadaş olmayı denemiyorsun. Yakından tanıdıkça daha emin olursun ve güvenin de artar. ☺️