Ne uğruna yaşıyoruz?

• Gece saat 1 yalnızım uyku tutmadı. Teomanın Mavi Kuş ile Küçük Kız şarkısını dinleye dinleye derinlere iniyorum tavanda yıldız falan yok çıplak duvar ama sorsan gözümü ayıramıyorum. Öyle güzel hayallerim. Keşke hayat olsalar. Şu hayattaki amacınız nedir?

• Bu ara bunu sorguladığım bir dönemdeyim. Ne güzel yaşıyorduk bir anda nerden çıktı bu his ^^ Keşke kendime bi amaç bulabilsem de rahatlasam, yok bulamayacaksam da gitsin lütfen bu düşünceler yordu çünkü:S

Şöyle rahat günlere gelsek bi

• Bunun cevabını ben de sorguluyorum. Bugüne kadar hep başkalarının isteğiyle yaptım bir şeyleri. Kendi istediğimle yaptığım fazla bir şey yoktur. Hayatımdan memnunum ama dahaok özgür iradeye sahip olmak isterdim. Kendimi etrafıma açabilmek isterdim.

Ben kendi isteğimle yaşayabilmek uğruna yaşıyorum.

• Bunun cevabını ben de sorguluyorum. Bugüne kadar hep başkalarının isteğiyle yaptım bir şeyleri. Kendi istediğimle yaptığım fazla bir şey yoktur. Hayatımdan memnunum ama dahaok özgür iradeye sahip olmak isterdim. Kendimi etrafıma açabilmek isterdim.

Ben kendi isteğimle yaşayabilmek uğruna yaşıyorum.

ya gerçekten bunu okurken ben de senin gibi olduğumu farkettim. kendi irademle ne yaptığıma dönüp baktığımda hiç bi sey aklıma gelmiyor.ornegin liseye basliyacaktim istediğim okulu kazanmıştım anadolu diye gondermediler. hiç istemediğim bi okula zorla gönderildim fen lisesi olsun diye. şimdi sınav yaklaşıyor tercih yapılacak yine benim değil ailemin istediği bi seyler on planda olucak buyuk ihtimal tip yazmaya çalışacaklar. bu sefer ben izin vermicem bakalim bunu sonu nereye varicak.

hayatımı düşünürsek yani çok uzun değil gerci daha 17-18.senemdeyim de 😂 hep birilerini memnun etmeye çabalamakla geçti .artık kendimi memnun etmeye cabaliyacagim

• ya gerçekten bunu okurken ben de senin gibi olduğumu farkettim. kendi irademle ne yaptığıma dönüp baktığımda hiç bi sey aklıma gelmiyor.ornegin liseye basliyacaktim istediğim okulu kazanmıştım anadolu diye gondermediler. hiç istemediğim bi okula zorla gönderildim fen lisesi olsun diye. şimdi sınav yaklaşıyor tercih yapılacak yine benim değil ailemin istediği bi seyler on planda olucak buyuk ihtimal tip yazmaya çalışacaklar. bu sefer ben izin vermicem bakalim bunu sonu nereye varicak.

hayatımı düşünürsek yani çok uzun değil gerci daha 17-18.senemdeyim de 😂 hep birilerini memnun etmeye çabalamakla geçti .artık kendimi memnun etmeye cabaliyacagim

Aynen ben de. Şu önümdeki sınav geçerse üniversite de hayatımı yaşamak istiyorum. Yapmak istediğim çok şey var.

• Son zamanlarda kafamda sürekli bu soru var. Ve hiçbir cevap bulamıyorum. Hayallerim öleli çok oldu. Gerçi bu soruyu kendime soracak kadar enerjim kalmadı.

• Üreme içgüdüsüyle dünyaya geliyoruz. Hiçbir anlamımız yok. Kimsenin bir anlamı yok, adını unutan son kişi öldüğünde hiç var olmayacaksın böyle bir yazı okumuştum. Yüzyıllar sonra unutulacağız hepimiz herkes, bir gün Atatürk unutulacak, bir gün Hitler unutulacak, Doğru olan tek şey bir hiç, öylesine yaşıyoruz ama toplumda bunu dile getirdiğinizde depresyon ya da diğer psikolojik tanılardan biri konulacaktır size.

• Bu konu misafirlerden gizlenmiş 3 mesaj daha içeriyor, lütfen Kayıt Olun veya okumaya devam etmek için Giriş Yapın.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!