Öldüğümüzde bizi ne bekliyor?

• Bu hep kafamı kurcalayan bi konu oldu size göre cennetle cehennem varmı öldüğümüzde bize ne olacak ? hadi beyin patlatalım

ben öldükten sonra yeniden dünyaya geleceğimizi ve cennetide cehennemide bu dünyada yaşadığımıza inanıyorum döngü gibi olabilir

• Bilmiyorum sizin de başınıza gelmiş midir, bazen insan yaşadığı bir anı daha önce yaşamış gibi hisseder

Bilim insanları bunun sebebinin beynin kısa bir an için fonksiyonlarını yerine getirmemesinden kaynaklandığını söylüyor.

Arya Stark bu konuda daha bilgili, belki kendisinin de yazacağı bir şeyler vardır.

Reenkarnasyon olabilir mi sorusuna vereceğim yanıt evet olabilir, matematiksel olarak her şeyin olma ihtimali var.

Benim Amerika başbakanı olma ihtimalim bile %'de 0 değil!

Milyarda veya katriliyonda bir olabilir, bu doğrultuda reenkarnasyon da olabilir.

Peki varsa, buna benzer soruların yanıtları gerekiyor.

Reenkarnasyon neden var, kim yarattı veya nasıl başladı?

Reenkarnasyon ne kadar bir süredir ve neye göre devam ediyor?

Reenkarnasyon ne zamana kadar devam edecek, bir sonu var mı?

Konu dinler ve bir tanrı inancı olunca öyle bir karmaşaya gidiyor ki, akıl erdirmek mümkün olmamıştır ve olmayacak da

Eğer bir Tanrı varsa nasıl var oldu?

Tanrının gücü neye yetmiyor?

Tanrıyı yok edebilecek bir zıt güç var mı?

Eğer bir Tanrı varsa ve bizi yok etmesi ve sıfırdan farklı bir evren ve canlı türü yaratmayacağının garantisini kim verebilir?

Örneğin semavi dinlerde yollandığı iddia edilen kitaplarda Tanrı tarafından verilmiş bazı sözler var, bu sözlerin garantörü kim?

Tanrının cayması durumunda bizi yok etmeyeceğini nasıl bilebiliriz?

... gibi yanıt arayan binlerce soru var.

Biz bir akvaryumun içindeyiz akvaryumun nasıl yapıldığını ve akvaryumun dışında neler olduğunu bilemeyiz.

Öldüğümüz zaman bir tanrı varsa veya farklı bir yaşam varsa o zaman belki görebiliriz.

Tabi öyle olması da bir tanrının olduğunun garantisini veremez, boyut atlamışızdır ondan sonra da farklı boyutlar veya sonunda koskoca bir hiçlik de olabilir. Yaşayıp göreceğiz.

• Şu anki bilimsel tartışmalara bakılırsa yok olacağız yönünde. Bu konu için kozmolojiye bakarsan daha iyi anlayabilirsin.

• uzaylılara şehir efsanesi olarak bakıyorum ama bu başka türlerin olduğuna inanmadığım anlamına gelmez ki paralel evrenlerde senden ve benden bi tane daha bile olabilir ne yazık ki beynimizdeki sınırlar yüzünden ilerisini büyük resmi göremiyoruz

• Uzaylı denilen şey zaten dünya dışı farklı gezegen, galaksi, evren veya boyutta yaşayan canlı varlıklara deniyor, isimlere pek takılmamak gerekir.

Bizi yaratmış bir tanrının var olduğunu faz etsek dahi bizi yaratan tanrıyı yaratmış bir başka tanrının var olma olasılığı da var ve bizi yaratan tanrının kendisini yaratan başka bir tanrının var olduğundan haberi de olmayabilir.

Ya da dediğiniz şekilde farklı paralel evrenlerde bize benzer birer örnek var ve her paralel evrende bulunan tanrılar bu evrenleri yöneterek bir sınavı geçmeye çalışıyor ve biz de sadece sınav aracıyız, hiç bir değerimiz yok... sınav bittikten sonra yok edileceğiz.

• Tanrı bizi neden yarattı?

Semavi dinlerde Tanrı bilinmek istediği için insanları yarattı deniyor.

Bilinmek mi?

Eğer amacı bilinmekse sınav bittikten ve bir süre geçtikten sonra bu insanlar beni yeteri kadar bildi diyerek bizi yok edip farklı canlı türleri yaratabilir, hem de bunu defalarca ve defalarca yapmış ve yapıyor da olabilir.

Tanrıya neden güvenmeliyiz?

Tanrının sözünden dönmediğini kim söyleyebilir ve sözünden dönmeyeceğinin garantisini kim verebilir?

• Bu konu misafirlerden gizlenmiş 8 mesaj daha içeriyor, lütfen Kayıt Olun veya okumaya devam etmek için Giriş Yapın.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!