İslam dinine & İslamcılara bakışımız nasıl olmalı?

 • LGBTİ bireyler olarak İslam dinine ve İslamcılara bakışımız nasıl olmalı?

  Eminim neden İslam ve İslamcılar diye düşünenler olacak, buna dayanarak;

  Çoğunluğu islam dinine inanan insanların olduğu bir toplumda yaşıyoruz... hayatımızı zehir eden islam dini ve islamcılar!


  Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

 • Nikopol

  Changed the title of the thread from “LGBTİ'ler olarak İslam'a & İslamcılara bakışımız nasıl olmalı?” to “İslam dinine & İslamcılara bakışımız nasıl olmalı?”.
 • Konu din olunca değişir

  İslam dini bana göre %99 uydurma, oldukça tehlikeli ve o kadar da farklı amaçlar için kullanılabilecek bir din


  “Lût kavminin çirkin işini yapanı görürseniz, fâili de (yapanı da) mef’ûlü de (yapılanı da) öldürünüz!”

  (Tirmizî, Hudûd, 24/1456; Ebû Dâvûd, Hudûd, 28/4462)  bir hadis, yani müslümanların peygamberi muhammed'in bir sözü


  islamcılar seni beni öldürerek sevap kazanacaklarını, cennete gideceklerini düşünürler

  benim veya senin ölmen onlar için dünyadan bir pisliğin, sapığın temizlenmesi demek.


  İslam dinine ve islamcılara göre eşcinsel hakları diye bir şey de yok.

  varlığımız bile islam dinine hakaretmiş,

  islamcılar eğitilmezler, kutsal kitaplarında ne geçiyorsa; peygamberleri ne diyorsa o.

 • Anlayamıyorum, toplumumuzda İslamcılara saygı duyunca sanki islamcıların kendilerine saygı duyacağını ve kendilerine bazı haklar

  vereceklerini sanan bir sürü beyinsiz var.


  islamcılar sana saygı duymaz!


  bir islamcı için en iyi eşcinsel ölü eşcinseldir


  Sen onlar için sapıksın, tanrının lanetlediği bir şeysin, seni toplumda yayılmaması gereken bir hastalık, sapkınlık olarak görüyorlar, senin öldürülmen gerekir.

  Senin varlığına bile tahammül etmezler, İslamcıların yalanlarına kanmayın, ellerine güç geçince seni acımadan öldürürler.

  Suudi Arabistan, İran, Irak, Suriye, Çeçenistan'da eşcinsellerin öldürülme sebebi islam dininden başka bir şey değil!

 • Detaylı açıklama olmuş , teşekkürler

 • Detaylı açıklama olmuş , teşekkürler

  Rica ederim, islam dini ciddi anlamda tehlikeli bir din. öyle hoş görü falan yok!

  İslam hoşgörü dinidir gibi söylemler islamcıların islam dinini sempati göstermesine ve yayılmasına yönelik uydurdukları söylemler

  Kuran'ı bilmiyorum okudunuz mu, yahudilere, hristiyanlara, islam dinine inanmayanlara karşı nefret ve şiddet içeren söylemler var.


  Mâide Suresi 33. Ayet'te islam dinine inanmayanlar ve sorgulayanlar için şöyle diyor;

  "Allah ve resulüyle savaşanların ve yeryüzünde bozgunculuk yapmaya çalışanların cezası şudur: Öldürülürler yahut asılırlar yahut elleriyle ayakları çaprazlamasına kesilir yahut bulundukları yerden sürülürler."


  İslam'ın din olarak görülmesini bile doğru bulmuyorum, Kuran nefret ve şiddet söylemleri içeren bir kitap,

  Dini bir kitap olarak görülmesi bile doğru değil, yasaklanmalı.

 • Onlara olan bakış açımız onlar gibi olursa onlardan bir farkımız kalmaz. Bu yüzden her insana davrandığımız gibi davranmalıyız ki eşcinsel insanlar hakkındaki düşüncelerini değiştirebilsinler.


  Zaten eşcinsel bir insanın ne kötülüğü olabilir ki, toplum zaten biliyor zarar gelmeyeceğini ama. din yönünden bakınca yasak o yüzden dine düşkün insan sırf din kötülüyor diye kötü gözle bakılıyor.

 • Onlara olan bakış açımız onlar gibi olursa onlardan bir farkımız kalmaz. Bu yüzden her insana davrandığımız gibi davranmalıyız ki eşcinsel insanlar hakkındaki düşüncelerini değiştirebilsinler.

  Gördükleri yerde bize küfür edip haklarımıza tecavüz eden, rejimin değişmesi durumunda bizi ilk fırsatta öldürecek; vücutlarına onlarca kilo patlayıcı madde bağlayıp canlı bomba olarak kendilerini patlatan insanlara iyi davranmamız durumunda bize iyi davranabilecekleri iddia ediyorsunuz...


  Dincileri eğitimle ya da onlara iyi davranarak değiştiremezsiniz!

  Onlar için kesin referans kutsal kitapları ve peygamberlerinin sözleridir.


  Eğer kutsal kitap olarak gördükleri ve hiç bir şekilde değiştirilmediğini ve değiştirilemeyeceğine inandıkları kutsal kitaplarını ve peygamberlerinin sözlerini değiştirebilirseniz bir şansınız var demektir.


  Düşündükleri gibi; kendilerine mükafat olarak sunulan sonsuz bir hayat, mutluluk, huriler, baldan dereler ve ırmaklar karşısında dünyanın bir önemi olmamalı.. haksız mıyım?

 • Zaten eşcinsel bir insanın ne kötülüğü olabilir ki, toplum zaten biliyor zarar gelmeyeceğini ama. din yönünden bakınca yasak o yüzden dine düşkün insan sırf din kötülüyor diye kötü gözle bakılıyor.

  Sadece eşcinsellere değil, eşcinsellere sempati duyanlara da aynı gözle bakıyorlar.

  Neymiş efendim Lut kavminin helak nedenlerinden biri de eşcinselleri savundukları ve eşcinsellere göz yumdukları içinmiş.

  Bu nedenle çoluk çocuk masum demeden tüm kavim helak edilmiş.


  Neyse ki insanlar bilinçleniyor, böyle saçmalıklara artık inanmıyorlar.

 • Onlarin bize saygisi yok.Fakat biz saygi duyuyormus gibi gozukmeliyiz evet ikiyuzlu bir tutum olacak.Fakat onlari dinlemeliyiz.Kabul etmelerini,bunun anormal bir sey olmadigini anlamalarini saglamaliyiz bence.Ne de olsa "homofobi" tedavisi olan bir hastaliktir:)

 • Onlarin bize saygisi yok.Fakat biz saygi duyuyormus gibi gozukmeliyiz evet ikiyuzlu bir tutum olacak.Fakat onlari dinlemeliyiz.Kabul etmelerini,bunun anormal bir sey olmadigini anlamalarini saglamaliyiz bence.Ne de olsa "homofobi" tedavisi olan bir hastaliktir:)

  Bence biz de onlara aynı şekilde davranmalıyız, kendileriyle ve inançlarıyla dalga geçmeliyiz.

  Onların dalga geçilecek tarafı kat ve kat bizden fazla


  Güç sahibi olmalarının da önüne geçmeliyiz

  Hatta "Düşmanımın düşmanı dostumdur" da diyebilmeliyiz.

 • Bence biz de onlara aynı şekilde davranmalıyız, kendileriyle ve inançlarıyla dalga geçmeliyiz.

  Onların dalga geçilecek tarafı kat ve kat bizden fazla


  Güç sahibi olmalarının da önüne geçmeliyiz

  Hatta "Düşmanımın düşmanı dostumdur" da diyebilmeliyiz.

  İnsanlari kazanmaya calismaliyiz bence.Unutmayalim ki onlar da ebeveynlerinin yanlis tutumlarindan,cocukluktan itibaren zihinlerine kodlanan heteronormatif figurler ve daha pek cok etkenden dolayi boyleler.Kavga dovus yerine diyalog yolu ile cogu seyi cozebilecegimizi dusunuyorum.Tabi sizin gorus ve dusuncelerinize de saygi duyuyorum.

 • Aslında bir insanı ne kadar, anlamasan o kadar düşman olur insana, ama benim şu 22 yıl'a bakarsak değişen birşeyin olomadığını fark ettim. eskiden hiç değilse azda olsa mutluyduk fazla birşey yoktu yada ben birşey görmedim ama yaşadıklarım ağır bir yüktü benim anladığım dinine inaan ve dinene bağlı olanın din yasaklı diye birşeyi yapması artık iyimser bakamıyorum karakter ve duygu vijdan meselesi mesela örnek vermek istersem ben başıma gelmeyeceğini istediğim birşeyi bir başkasına yapmam aslında örnek bu olması gerekiyor.

 • Konuyu okumadım açıkcası ama genel bakış açısını az çok biliyorum. Hıristiyanlar Müslümanlardan Müslümanlar eşcinsellerden eşcinseller Müslümanlardan kısaca bir topluluğun altına girenler kendilerine uymayan diğer topluluklardan hoşlanmaz. Ben Müslümanım Allah'a inanırım ama biseksüelim elimde değil yaramaz bir çocuğum. muhtemelen cehennem de tercihlerimden dolayı bir miktar kavrulup sonra cennete giricem giremeyedebilirim sonuçlarına razıyım. Diğer dinler ırklar ülkeler ve insanlara bana uymuyor diye kötü diyemem herkesin kendi tercihi sonuçta milyarlarca insan milyarlarca düşünce var hepsi bana uymak zorunda değil keza bende onlara uymak zorunda değilim. Bir Hristiyan yada bir Müslüman gelip bana "pis lezbiyen cehennemde yan tüüü" dese "yarabbi şükür hep birlikte inş" der güler geçerim taş atmadığı sürece :) onu da yaparsa bu onun kötülüğü sonuçta ben iyi bir amaca hizmet ediyorum diyip kötülük yapan da ne bileyim iyiliği yanlış anlamış demektir.

 • Bir insanın müslüman olup aynı zamanda LGBTİ bireylere hoşgörü ile yaklaşması bir defa islamiyetle çelişiyor. İslam öğretisinde açıkça belirtilen bir durum bu. Ve bunu ya bu şekilde kabul edebilir bir müslüman ya da kabul etmez ve dinden çıkar.


  Ayrıca islam öğretisine göre bu günah ama yapıyorum cezasını öderim gibi bir yaklaşım söz konusu olmayacağı gibi diğer ibrahimi dinlerde de durum böyledir.


  Aynı zamanda bir müslüman bir hristiyanla ya da yahudiyle de dost olamaz.

  Bir müslüman kadın eğer müslümanlığı kabul ediyorsa payına düşen mirası da islam hukukuna göre alması gerekir. Diğer hükümlere de aynen uyması gerekir.


  Yok ben uymuyorum cezasını çekerim sonra nasıl olsa cennete giderim diye bir yaklaşımı hiçbir islam öğretisi onaylamaz ve kabul etmez. Pembe rüyalarınızdan uyanın artık lütfen. Ya da bu inançtan tamamen vazgeçin.


  Evet Yasemin Akdeniz 'inde belirttiği gibi Turan dursun çok güzel söylemiş. Akla yatkın olmasını veya çağın gerektirdiklerini önemsemez islam. Yeter ki kabul görmüş öğretilerle ve kuranla uyumlu olsun.

 • lgbti bireyin islam ya da hristiyanlık gibi eşcinselliği yasaklamış transeksüelliğe tamamen karşı olan dinlere inanmalarını saçma buluyorum ama tabi isteyen inanır isteyen inanmaz benim çevremdeki çoğu kişi lgbt destekçisi ve kurandaki şu ayet çok saçma ben bu ayete inanmıyorum diyen ama yinede müslümanım diyen oruç tutan insanlar çoğu müslümanın müslümanlıktan haberi yok zaten o yüzden cahil olarak kalabilirler

 • Öncelikle biz bir örgüt değiliz farklı farklı düşünen bireyler ttopluluğuyuz, bu nedenle başlığın bakış açımız ne olmalı şeklinde yazılması yanlış siz bir genelleme yaparak yola çıkıyorsunuz ve çarpıtmalarda var İslamcı ayrı islam ayrı müslüman ayrı her grup örgüt topluluk vs içerisinde iyiside var kötüsü de ve hiçbir kötü benim öğretmenim olamaz düşüncelerimi sekillendiremez bizlerin arasında da muhakkak göreceli olarakiyiler kötüler vardır insanları topyekûn otekilestirmek ve düşman duygularınızı lgbt bin bir kaidesi gibi sunmaya çalışmanız en kibar tabirle yanlış onun yerine herkese evrensel ahlak kuralları çerçevesinde bakmanizi genellemeler yapmadan insanları ahlaklı ahlaksız olarak BİREY olarak ele almanızı öneririm sevgiyle kalın

 • konunun başlığı gayet uygun, lgbti bireyler olarak "İslam dinine & İslamcılara bakışımız nasıl olmalı?"

  islam dini ve islamcılar hepimizi aynı kategoriye sokuyorsa, biz de islam dinini ve islamcıları benzer şekilde bir kategoriye sokmamız gerekir.

  hiç bir çarpıtma yok, islam peygamberinin lgbti+ bireylere yönelik açık ve net şekilde nefret ve şiddet barındıran söylemleri var. renksizkisilik