Trans Film Önerileri

• arkadaşlar bu aralar trans bireyler ilgi alanımda sadece merak ediyorum hayatları yaşam tarzları kendi benliklerini bulduklarında hissettiklerini yani güzel bir filim önerisi olan ? 8):saint::saint:

• Resmi Gönderi

Transamerica'yı henüz izlemediyseniz tavsiye ederim

Filmde, Bree adındaki transseksüel bir kadının (Felicity Huffman), uzun süredir varlığından haberi olmadığı oğlu Toby (Kevin Zegers) ile yaşadığı bir yol hikâyesini anlatmaktadır. Film, Desperate Housewives'taki rolü ile de bilinen Huffman'ın performansıyla Akademi Ödülleri'nde bir adaylık elde ederken, Altın Küre'de ise bir ödül kazandı. Yönetmen ve oyuncuların verdikleri röportajlara göre, filmin ana temalarından biri kişinin kendisini keşfetmek için çıktığı yolculuktur.

• Translara karşı ilginizi fark ettim. :) Şu kısa filmleri de izleyebilirsiniz: The Real Thing ve BOY. Biraz o kişilerin hayatlarını, değişimlerini görmek isterseniz Youtube'da "MtF transitioning" diye aratabilirsiniz veya "FtM transitioning" diye. MtF male to female, FtM female to male oluyor. Bazıları hayat hikayesini falan da anlatıyor, birazcık hüzünlü oluyor sanki. :)

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen yanlisalarm ().

• Translara karşı ilginizi fark ettim. :) Şu kısa filmleri de izleyebilirsiniz: The Real Thing ve BOY. Biraz o kişilerin hayatlarını, değişimlerini görmek isterseniz Youtube'da "MtF transitioning" diye aratabilirsiniz veya "FtM transitioning" diye. MtF male to female, FtM Female to Male oluyor. Bazıları hayat hikayesini falan da anlatıyor, birazcık hüzünlü oluyor sanki. :)

Boş vakit bulur bulmaz izleyeceğim panpa 😂😂 biriktiriyorum

• Yakın zamanda başka sinema etiketiyle vizyona giren girl - kız adlı filmi izlemenizi öneririm. Ne çok dramatikleştirilmiş ne de çok iyimserleştirilmiş. Akışının doğal seyrini koruyarak, olağandışılaştırmadan anlatmış. Film hakkında biraz daha detaylı bilgi edinmek isterseniz düşürüp kırmadan şuraya bir okuma bırakıyorum.

girl - kız

• Yakın zamanda başka sinema etiketiyle vizyona giren girl - kız adlı filmi izlemenizi öneririm. Ne çok dramatikleştirilmiş ne de çok iyimserleştirilmiş. Akışının doğal seyrini koruyarak, olağandışılaştırmadan anlatmış. Film hakkında biraz daha detaylı bilgi edinmek isterseniz düşürüp kırmadan şuraya bir okuma bırakıyorum.

girl - kız

çok teşşekürler

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!