LGBTİ Bireylere Yönelik Önyargının Nedenleri?

• Öncelikle geçen sene tanımadığım birisine konu açılınca biseksüel olduğumu söyleyince bana açık saçık şeyler sorup beni taciz etmişti.“Lezbiyen misin?”diye sorduktan sonra yani.Biseksüeller,kısacası LGBTİ bireyleri neden yanlış biliniyor ki?Yok sapkınlıkmış,suistimal ediyorlarmış,geçiciymiş.Öyle değil.Ama maalesef bazı insanlar yönelimleri falan yanlış gösteriyor,saçma arayışlardan dolayı ve bunun için flört siteleri vs. olmasına rağmen.Bazı insanlar özentilik,arayış yaptığı için.Ama öyle değil.Bu bazı yabancıların Müslümanlara terörist demesi gibi bir şey.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Venus ().

• Venus

Konunun başlığını değiştirdi. Eski Başlık: “LGBTİ üyeleri’nin yanlış gösterilmesi ya da bilinmesi hakkında.” Yeni Başlık: “LGBTİ üyeleri’nin yanlış gösterilmesi ya da bilinmesi hakkındaki düşünceleriniz nedir?.”
  • Nikopol

Konunun başlığını değiştirdi. Eski Başlık: “LGBTİ üyeleri’nin yanlış gösterilmesi ya da bilinmesi hakkındaki düşünceleriniz nedir?.” Yeni Başlık: “LGBTİ Bireylere Yönelik Önyargının Nedenleri?.”
  • YAPICAK BİRŞEY yok bir şey yok bizim yapımıza işlemiş bu sıfır araştırma kulaktan dolma bilgilerle sallıyoruz bunda bende dahil arada yaparım :)

birisi bir şey mi dedi hemen kabul ediyoruz hiç sorgulamıyoruz eminim senin rastladığın birçoğumuzun içinde olduğu kesimdir birde bu işin dini boyutu var hani dinin bütün gerektirdiklerini yerine getirseler içim yanmayacak namaz kılmaz zekat vermez ama bu gibi konulara gelince tövbe tövbe tövbe bizden uzak olsun modu :) benimde bazı ön yargılarım var bizlere lgbt bireyleri hep kötü şekilde göstermeye çalışıyorlar ben gay değilim trans değilim bisexsual değilim normal bir erkek bu forumda bulunma amacım ön yargılarımı yenmek

konuyu dağıtmış olabilirim ^^:P toparlıyorum bizlere lgbt bireyleri hep kötü şekilde empoze edildi hepimizin aklına gelen ilk şey sapkın insan aslında lgbt bireylerine tanışma konuşma kendilerini özgür bir şekilde ifade edebilecekleri bir ortam sağlansa olmaz bu gibi sorunlar diye düşünüyorum

ya arkadaş konuyu toparlayamıyorum :P:D:D yeter bu kadar

• Dini ve kültürel değerlere ters düştüğü için olabilir, farklı olduğumuz için olabilir veya makyaj yapan erkekleri, kadın elbisesi giyen erkekleri, erkek gibi giyinen kadınları itici bulup gıcık kapıyor olabilirler.

• Öncelikle geçen sene tanımadığım birisine konu açılınca biseksüel olduğumu söyleyince bana açık saçık şeyler sorup beni taciz etmişti.“Lezbiyen misin?”diye sorduktan sonra yani.Biseksüeller,kısacası LGBTİ üyeleri neden yanlış biliniyor ki?Yok sapkınlıkmış,suistimal ediyorlarmış,geçiciymiş.Öyle değil.Ama maalesef bazı insanlar yönelimleri falan yanlış gösteriyor,saçma arayışlardan dolayı ve bunun için flört siteleri vs. olmasına rağmen.Bazı insanlar özentilik,arayış yaptığı için.Ama öyle değil.Bu bazı yabancıların Müslümanlara terörist demesi gibi bir şey.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ne kadar katılıyorum desem az kalır. Ancak temel olarak zaten hali hazırda lgbti'lere farklı bakılıyorken galiba kendi içimiz de birbirimize de farklı bakabiliyoruz. Bir kaç yerde okumuştum lgbti'liler biseksüellere de farklı bakabiliyorlarmış. Aslında sorun hep birbirimizi farklı görmek istememiz ve ötekileştirmeyi çok sevmemizden kaynaklanıyor olsa gerek.

İkinci olarak evet aslında bizden bazı kesim de ön yargıları arttırıyor gibi çeşitli nedenlerle. Ben dinlediğim yabancı şarkıcı Demi Lovato sayesinde bu lgbti mantığını öğrendim. Yani varolduğunuzu. Araştırma yaptığımda bir süre bazı abartı şeyler gördüm ve ergen aklı ile çok saçma buldum. Aslında ön yargıları başlatan birazda yine bizleriz.

Ve tabi ki ülkemizde cinselliğin tabu olmasından dolayı ve lgbti'lerin ötekileştirilmesinden dolayı her birimize cinsellik çok kolay yapıştırılabiliyor. Lgbti isen kesin sapıksın, cinselliğe düşkünsün vs. gibi. Ancak yine tahminimce tabi bu ama, bazılarımız zaten ötekileştirilmiş olmanın verdiği bir durumla, cinselliğin içine atabiliyor kendini, şey gibi düşünebiliriz galiba uyuşturucu kullanmak gibi galiba tam örnek bu olabilir mi bilmiyorum ama. Yani bir şeye kendini kaptırmak ve onsuz yapamamak. Kendimizi tanımaya çalışırken zaten hali hazırda uzaklaşıyoruz her şeyden, bir de yanlış ortamlarda eşcinselliğimizi öğrenmeye kalktığımızda durumlar kontrolden çıkılmaz hal alıyor ve uzaklaşmanın verdiği durumla belki de tek ortak noktamızın birileriyle birlikte olmak olduğunu varsayıyoruz ve normal hayatımız buna evriliyor. Ve belki de çevremizdekiler bunu görüp o durumda ona ve her birimize sapkınlığı çok kolayca yapıştırabiliyorlar.

Bilmiyorum düşüncem ne kadar doğrudur ama bende bir kaç zamandır neden lgbti'lerin hep cinsellikle anıldığını düşünüyorum ve bu mantık geldi aklıma ne kadar doğrudur bilmemekle yine çok uzattım :)

• Ne kadar katılıyorum desem az kalır. Ancak temel olarak zaten hali hazırda lgbti'lere farklı bakılıyorken galiba kendi içimiz de birbirimize de farklı bakabiliyoruz. Bir kaç yerde okumuştum lgbti'liler biseksüellere de farklı bakabiliyorlarmış. Aslında sorun hep birbirimizi farklı görmek istememiz ve ötekileştirmeyi çok sevmemizden kaynaklanıyor olsa gerek.

İkinci olarak evet aslında bizden bazı kesim de ön yargıları arttırıyor gibi çeşitli nedenlerle. Ben dinlediğim yabancı şarkıcı Demi Lovato sayesinde bu lgbti mantığını öğrendim. Yani varolduğunuzu. Araştırma yaptığımda bir süre bazı abartı şeyler gördüm ve ergen aklı ile çok saçma buldum. Aslında ön yargıları başlatan birazda yine bizleriz.

Ve tabi ki ülkemizde cinselliğin tabu olmasından dolayı ve lgbti'lerin ötekileştirilmesinden dolayı her birimize cinsellik çok kolay yapıştırılabiliyor. Lgbti isen kesin sapıksın, cinselliğe düşkünsün vs. gibi. Ancak yine tahminimce tabi bu ama, bazılarımız zaten ötekileştirilmiş olmanın verdiği bir durumla, cinselliğin içine atabiliyor kendini, şey gibi düşünebiliriz galiba uyuşturucu kullanmak gibi galiba tam örnek bu olabilir mi bilmiyorum ama. Yani bir şeye kendini kaptırmak ve onsuz yapamamak. Kendimizi tanımaya çalışırken zaten hali hazırda uzaklaşıyoruz her şeyden, bir de yanlış ortamlarda eşcinselliğimizi öğrenmeye kalktığımızda durumlar kontrolden çıkılmaz hal alıyor ve uzaklaşmanın verdiği durumla belki de tek ortak noktamızın birileriyle birlikte olmak olduğunu varsayıyoruz ve normal hayatımız buna evriliyor. Ve belki de çevremizdekiler bunu görüp o durumda ona ve her birimize sapkınlığı çok kolayca yapıştırabiliyorlar.

Bilmiyorum düşüncem ne kadar doğrudur ama bende bir kaç zamandır neden lgbti'lerin hep cinsellikle anıldığını düşünüyorum ve bu mantık geldi aklıma ne kadar doğrudur bilmemekle yine çok uzattım :)

Kesinlikle katılıyorum insan yapısı gereği kendisine benzemeyen, kendisinin anlamadığı ve hatta kendisini temsil etmeyen kişilerden ve düşüncelerden korkar ve buna karşı bir savunma mekanizması geliştirir.

Winter is Coming:!:

• LGBTI+, özellikle Türkiye'ye çok yanlış ifade edildiğinden halk böyle. Ya eşcinsellik batı özentiliği, ya dikkat çekme isteği ya hastalık ya da eskortluk olarak anlatıldı. Bu dördünün dışında başka hiçbir seçenek sunulmadı, ki bu seçenekler de yanlış. Cinsellik konusunda da şunu diyebilirim, insanlar yasak olarak görüleni merak eder ama konuşacak insan yoktur çünkü bu yanlış olarak görülür. Halbuki bu ortadan kalksa bu tür sorunlar kalkacak. Örnek vermek gerekirse, dünyada neredeyse herkes boynu açık geziyor. Boyundan etkilenen insan sayısı da çok fazla ama yoldan geçen insanların boynunu gördüklerinde normal bir şey olduğu için hiçbir şey hissetmiyorlar.

Yani insanlar eşcinsel biri gördüğü zaman kendisine hakim olamıyor ve böyle sorular sorabiliyor. Ya meraktan ya da sapıklıktan.

gkCinsiyetsiziniz

• Cinsiyetsiz Boyun olayı bir bende var sanıyordum, gerçekten. :rolleyes: Cinsel bir şey değil ama ilgimi çekiyor, hoşuma gidiyor.

• insanlar bu konuda eğitimsiz ve herseye dini acıdan bakmayı cok sevıyorlar sonuc olarakta lgbt bıreylere bakıs acıları herzaman olumsuzdur onlara gore bıız hastalıklı ve cehennemlıgızz ve bunun gerı donusu yok ama bılmıyorlarkı onlar karsı cınse nasıl ılgı duyuyorlarsa bızde hemcınsımıze bu ılgıyı duyuyoruz ve bu gayet dogall ama anlayana maleseff...

• En kötü şey bunu bir hastalık diye görmeleri ama bazıları "Hasta" demesine karşın dışlıyor ya da şiddet uyguluyor ve diyelim ki bu bir hastalık toplumumuzdaki kanser vb. hastalıklara sahip olan kimseler neden dışlanıp şiddete maruz kalmıyorlar? Ve çoğu kişinin çevresindekiler onlara söylemiştir "Farklı olmak iyidir." diye ama daima toplumdan dışlanan kişiler diğer insanlardan farklı bir özellikte olan insanlardır. Neden diğer insanlar herkesin onlara benzemeyeceğini ya da "Doğru" diye anlatılanların aslında bizim için "Doğru" olmadığını bir türlü anlayamıyor?

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!