Pek konu gibi değilde, maksat sohbet muhabbet :)

• Eskiden koca bilgisayarın hard disk kapasitesi 250 mb - 500mb arasıydı zaten :D. Artık bilgisayarlarda CD-Rom bile bulunmuyor. Öyle benim de bir oyun CD'im vardı. İçinde bir sürü karışık oyun falan vardı. O CD Hala evde duruyor. Ama takıp açabileceğim bir CD Rom'um yok :D Bilgisayarıma CD-Rom takma gereği duymadım hiç :D CD'lere müzik koyup arşiv falan yapıyorduk. Sonraları P2P geliştikçe torrentten illegal albümler çekmeye başladık. Bilgisayarda 150.000'den fazla şarkı var ama artık onun bile bir ayrıcalığı kalmadı. Spotify'dan açıp dinliyoruz artık :D

Bende tek değişmeyen şey masaüstü bilgisayar geleneği. O da zaten değişecek birşey değil. :D En üst seviye donanımlar hala desktop uyumlu olarak üretiliyor. İsteğe ve ihtiyaca uygun konfigüre ediliyor. Zannımca o önümüzdeki 20 yıl daha geçerliğini koruyacak. Çünkü oturmuş bir standart var. Ama Laptoplar yerini tabletlere bırakacaktır yavaş yavaş. Çünkü çok daha fazla mobil. Ve daha kullanışlı. Sanal asistanlar düşündüğümüzden de hızlı bir şekilde gelişecek. Hayatımızda ciddi anlamda kullandığımız yazılımlar haline gelecek.

Bu post'da geleceğe bir not olarak kalsın :D

• Yorumda bulunmak için Bu bağlantı'yı tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Türkiye Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans ve İnterseks Yardımlaşma & Dayanışma Topluluğu, Eşcinsel Topluluk.

• bunu hiç bilmiyorum valla. Ben küçükken bana atari almışlardı ama orijinal değil kasetleri vardı televizyona bağlanıyordu. Süper mario, tanklı bitane oyun birde ninjalı bi oyun vardı en çok onları oynuyordum. Bazen kaset tutukluk yapardı çıkartıp içine üflerdik falan (ne alakaysa ^^) saatlerce oyun oynardım. Playstation’ım falan hiç olmadı zaten sonraları da unuttuk gitti. İnternet ilk çıktığı zamanlar bir tane MP3 indirmek 45 dakika sürüyordu 56k ile bağlanıyorduk. Ama o zamanların interneti daha bi gizemliydi daha bir özgürdü. Şimdi çoğu içerik hep büyük firBJHVCBJHFBVmaların ağlarında. Surf kültürü pek kalmadı artık eskisi gibi.

BUNU AÇIP AÇIP GÜLÜYORDUM KÜÇÜKKEN KATIKSIZ MALMIŞIMNIHJFBVJBFFJNHVJKHBVJHBDSMHBFVJHBFVJHBVJH