Eşcinsel Bir Erkekle Formalite Evlilik Yapmak İstiyorum

• Merhaba ben 32 yaşında hemşireyim. Cinsel tercihimden dolayı evlilik yapmıyorum. Toplum baskısından ötürü çevreme mutlu aile gibi göstereceğim , öncesinde karşılıklı evlilik sözleşmesi imzalayacağım, düzgün giyimli ve normal bir işi olan ( aileme kabul ettirmem için) hoşgörülü birine ihtiyacım var. Benim gibi düşünen biri varsa lütfen bana ulaşın. Şuan Ankaradayım ailemle yaşıyorum. İstanbulu istememin sebebi iş olanağım fazla olması.

• YENİ

Başta birbirini tanımadan ve evlilik sözleşmesi yapmadan yapılan evlilikler böyle sonuçlar doğurabilir haklısınız ama karşılıklı ne istediğini bilerek adım atmak daha doğru bence. Karakterli ve ne istediğini bilen kişilerle sorun yaşayacağımı zannetmiyorum.

• Evliliği sadece toplum baskısından kaçmak olarak görmemek lazım. Çünkü evlilik beraberinde ciddi yasal sorumluluklar getiriyor ve evli çiftler açısından da bağlayıcı nitelik taşıyor. Yarın bir gün bi problem olsa karşı taraf nafaka davası bile açabilir. Bizim evliliğimiz formaliteydi demenin bir manası da olmaz mahkemede. Sahip olduğunuz mallarınız gene belirli şartlara bağlı olur. Karşı taraf benden habersiz şuraya gitti şu kişi ile flört etti dese tazminat hakkı bile doğar. Sırf ailemin gözüne iyi görüncem diye böyle şeyler düşünmeyin.

Çok iyi tanıdığınız güvendiğiniz birisi varsa olabilir ama sırf böyle bir şey için birini bulayım da evleneyim diye düşünmeyin.